Pri zagonu se pojavi moder zaslon - PC se ugasne

Someone90

Pripravnik
22. avg 2007
122
0
16
34
Imam težavo s prenosnikom... Računalnik prižgem, vse deluje lepo normalno dokler ne pride do XPjev. Prikaže se antivirusni program, potem pa moder zaslon za kakšno sekundo, mogoče 2 (vse skupaj je nemogoče prebrati) in potem vse skupaj crkne in se znova prižge. To se ves čas ponavlja, dokler ne pritisnem f8 in grem v varni način. Tam zaženem nod32, da pregleda računalnik. Izpiše se: "Pri pregledovanu delovnega pomnilnika, je prišlo do napake. Delovnega pomnilnika ni mogoče pregledati (storitev NOD32 Kernel service ne teče ali pa je prišlo do napake pri nalaganju nod32m1.vxd - zdej pa ne vem, a se to izpiše samo zato, ker pregledujem računalnik v varnem načinu ali pa je kaj resnejšega?). Potem pa normalno začne pregledovati C particijo.

Računalnik ni moj, tako da ne vem kaj točno so počeli z njim... Sam sumim, da je crknil RAM. Kaj pa vi menite o tem?

PS: Temo sem uvrstil pod računalniška strojna oprema, ker sumim da je crknil RAM.
 

Someone90

Pripravnik
22. avg 2007
122
0
16
34
No tako... izbrisal sem NODa, prišel v XPje in zagnal memtest. Dela že skoraj 20 min, zaenkrat ni našel še nobene napake. Kaj zdej to pomeni? Da je z RAMom vse vredu? V čem je potem problem?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
memtest ne more dati zagotovila, da je RAM OK.
Lahko le odkrije napako. Za to pa rabi čas. VSAJ eno uro. Po možnosti več. (čez noč, recimo)
 

Someone90

Pripravnik
22. avg 2007
122
0
16
34
AA, tako je to. Dobro, potem bom pa testiral še čez noč za vsak slučaj... Zaenkrat sicer vse lepo deluje. Vse sem pregledal z raznimi spyware programi ipd. Našlo se je kar nekaj drobnarij. Zdej sem to očistil, na novo inštaliral NOD32 in vse dela tako kot je treba. Hvala vama!
 

Podobne teme