Pri kateri zavarovalnici imate zavarovan avto

Pri kateri zavarovalnici imate zavarovan avto


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Živjo

Zadnje čase ponuja Generali dost nižjo premijo pa tud, če zavaruješ samo obvezno. Izračunal sem, da bi prišpral celo 50 evrov, če je temu tako grem na Generali. 5 let sem bil na Triglavu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potem pa glede na tvoj komentar (tudi samo obvezno) lahko potegnem vzporednico, da si rizičen voznik, da imaš še po 5 letih polno premijo da boš dobil vrnjenih 50 EUR.
Pa še tebi: ko resnično primerjaš ponudbi med sabo z enakimi kritji in zavarovanji ter upoštevanimi enakimi popusti Generali niti pod slučajno ni tako ugoden.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
A imaš ti kaj več podatkov kot ostali pls javi.
Po mojih izračunih je za ženin avto Merivo 1,6 cosmo 07 letnik, Gen. za 300€ cenejši kot pa Trig. za enak obseg kritja (ao, kasko z 0 franšize krajo nezgodo in asisenco).
Za mojega Lex pa je cenejši za 600€.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A to že pri plačani premiji ali po ponudbi?
Keč je v kritjih,natančno preglej. Tudiza moo krčo je bilo toliko razlike (300 EUR), no potem smo prišli zadevi do dna. Po poravljeni ponudbi s stran Mateya ni bilo več razlike.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.719
14.433
113
upoštevaj možnost da ni enako pri vseh avtomobilih... pri tvojem pod tvojimi pogoji smo bili s triglavom tam tam, samo še par € cenejši, pri kakšnem avtomobili smo dejansko za full € cenejši, pri nekaterih pa, ne boš verjel, celo dražji
smile-1.gif


na splošno pa je, kot sem že parkrat napisal, dejstvo, da smo dejansko ugodnejši, je bilo to spisano kar v parih revijah (Moje Finance, Žurnal, ...) tako da nekaj pa že bo na tem a ne....


pa vse najboljše za RD
pozdrav.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zdej ti pa želim samo eno. leto brez take ali drugačne nesreče.

zavarovalnica ni samo 50€ gor ali dol premija, ampak tudi reakcija v primeru škode. in tukaj so moje izkušnje in informacije na strani triglava.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Takšno teorijo okrog širijo agenti Triglava. Kot da pri drugih zavarovalnicah sploh ne izplačujejo škode. Ali pa da čakaš pol leta, predno se zmigajo.

Te moram razočarat.

Tudi drugje izplačujejo odškodnine, zavarovalnine. Nekatere zavarovalnice imajo s posameznimi servisi pogodbo, da kar pri njih ocenijo škodo in popravijo avtomobil. Torej je zavarovancu prihranjena pot k cenilcu zavarovalnice. Seveda v tem primeru pride do plačila storitve servisu direktno od zavarovalnice.

In ti ljudi svariš pred takšno organizacijo likvidacije škod.
smile-1.gif


Hvalabogu, da je poleg Triglava še kakšna zavarovalnica: ZM, Generali, AS, Grawe, Tilia. Wiener Städtische...
smile-1.gif


Se pa strinjam s tabo, da se tudi pri Triglavu dobi odškodnino, če pride do dogodka...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.369
382
83
Lansko leto sem bral neko raziskavo o avto zavarovanjih pri nas. Ena izmed ugotovitev je bila, da za nobeno zavarovalnico ni mogoče statistično ugotoviti, da bolj nerada priznava škodo kot ostale. Razlike so drugje (žal sem vir pozabil)

Jest iz prve roke poznam samo Triglav. In tam res nikoli nisem imel težav z uveljavljanjem škode. Četudi sta bila en ali dva primera precej "sumljiva" in sem celo sam pričakoval, da bodo težave, da bodo želeli policijski zapisnik (ga nisem rabil nikoli za parking, luči, krajo) ali me celo zavrnili.

Največ pizdenja pa sem slišal čez Adriatic in kasneje AS. Ampak ga jemljem z rezervo, ker 80% ljudem se itak ne sanja, kaj imajo zavarovano in pod kakšnimi pogoji. In vidiš folk ko ***** čez odbitno franšizo, ker zanjo prvič sliši, model kliče avtovleko kljub asistenci ali bejbika, ki vsa zadovoljna pride od cenilca - ker je izvedela, da ima v zavarovanju tudi nadomestno vozilo.
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Danes smo šli zavarovat Cliota in sem rekel tisti na šalterju naj naredi identičen izračun za Triglav in Generali (obvezno, AO+ in stekla) in je prišlo od Generalija 40€ ceneje. Vzeli smo od cenejšega vendar lej ga zlomka, ko že vse uredimo vidim, da piše na zav. polici, da je v pri zavarovanju stekel odbitna franšiza 85€
confused-1.gif
. Pri Triglavu ni bilo doslej nikoli odbitne franšize. Ni vse zlato, kar se sveti.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
S 85€ OF niti približno ni identično. Pojdi nazaj, naj ti naredi spremembo.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Ja vem, da to ni identično vendar jaz sem to opazil, ko sem doma urejal papirje. In kaj naj grem jaz sedaj nazaj in naj mi naredi brez OF? In potem naj se recimo izkaže, da je Triglav cenejši in sledi pot na Generali za preklic police ter nato na Triglav po novo polico.
Ma pustil bom tako kot je za drugo leto bom pa bolj previden, zavedla me je tista na šalterju, ki je rekla, da je naredila enako zavarovanje!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.719
14.433
113
brez problema se naredi spremembo zavarovalne police in se odstrani to OF, pa tudi dvomim, da bo po tej spremembi triglav cenejši, ta franšiza bi ti dvignila premijo samo za cca. 10€, ni kakšnih pretiranih razlik z OF in brez tega.. vsaj pri tvojem avtomobilu ne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.102
3.588
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Danes smo šli zavarovat Cliota in sem rekel tisti na šalterju naj naredi identičen izračun za Triglav in Generali (obvezno, AO+ in stekla) in je prišlo od Generalija 40€ ceneje. Vzeli smo od cenejšega vendar lej ga zlomka, ko že vse uredimo vidim, da piše na zav. polici, da je v pri zavarovanju stekel odbitna franšiza 85€
confused-1.gif
. Pri Triglavu ni bilo doslej nikoli odbitne franšize. Ni vse zlato, kar se sveti.
Kateri letnik pa je ta Clio? Za starejša vozila se vgrajuje neoriginalne homologirane nadomestne dele, če le ta obstaja. Če vseeno zahtevaš original, imaš odbitno franšizo 85€, sicer pa je brez ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mislim, da zavarovalnica zahteva vgradnjo neoriginalnih delov... Sem mislil, da počno to samo popoldanci.
Še en razlog več, zakaj mi je pri Gori všeč (dobim popust če se odpovem vgradnji originalne šipe, ne pa da mi dajo kaze to...).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.719
14.433
113
super, da se še najde folk, k jim je všeč pri triglavu
zmaga.gif






...ker se mi res ne da več poslušat tok pritoževanja čez to goro in je ql slišat še kkšno pozitivno mišljenje
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne boš verjel koliko ljudi se čuti opeharjrenih šele pri Generalijo POTEM ko dejansko pride do škodnega primera...