Preverjanje vozila po šasiji

chili

Pripravnik
26. feb 2009
49
10
8
Pozdravljeni!

Ali ima kdo od Alterašev vpogled v servisno zgodovino za vozila Opel?

Lep dan :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
349
83
Kaj ve kdo, če lahko sploh kje preveriš kaj o avtu, ki ga kupuješ? Pa ni blema, če je kaj za plačat... Tudi pri uradnem servisu...

Tudi sam kupujem avto (VW Passat) in mi je prodajalec posredoval VIN številko, ampak kaj pa si naj zdaj z njo?

Kupujem pa SLO avto... Če ima kdo vpogled, se toplo priporočam in sem pripravljen plačat.. ;-)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
349
83
tony, hvala... Je našlo nekaj informacij... ;)

Kako pa to, da piše: Število lastnikov: 1

potem pa malo nižje piše, da je najprej bil lastnik pravna oseba, potem pa fizična:
vw.png


???
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
349
83
Aja, v smislu, da je najprej imel avto pisan na firmo, potem pa ga je odjavil iz firme in ga je uporabljal za zasebne namene?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Povsem mogoče je, da je fizična oseba avto kupila na lizing (kjer je lastnik pravna oseba, dokler se lizing ne poplaca).

Lease = angl. najem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ja tole število lastnikov na avtologu je zanimivo. Moj avto je recimo pri bajti od novega (no v resnici najprej od tastarih, nato moj), ampak ima na eupravi, če pogledam podatke o svojem vozilu, uradno zabeleženih 5 lastnikov in 4 uporabnike. Avto je namreč uradno registriral že Porsche, čeprav niso niti tablic gor dali, ker je šel ravno isti dan naprej (je bil pa uradno to prvi lastnik in tudi prva registracija je LJ PIA-XXX). Potem je bil služben avto ampak se je vmes firma združili z drugo firmo z drugo davčno, kar se verjetno šteje za 2 različna lastnika, nato je bil pa odkupljen preko posrednika (4. lastnik?), kjer je firma kupila drugo vozilo, in sedaj sem sam kot fizična oseba uradno 5. lastnik. Na avto logu vseeno piše število lastnikov = 1, se pa vidi, da je bila nekaj časa lastnik pravna oseba nato fizična. Je pa res, da pri meni na avtologu falijo podatki od 2009-2013, ampak vseeno bi moralo biti glede na vpisano ševilo lastnikov 2.
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
To niso 100% podatki, na katere bi se zanašal. Pač avtolog poizkuša sklepati na podlagi javnih podatkov, včasih tudi napačno.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Ali mi lahko kdo preveri zgodovino VW avtomobila? Imam VIN, našel sem slike iz tujine kako je tam izgledal, prevoženi km so tudi realni, tako da mi je zanimiv...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
Ali je to res, da ko se avto iz tujine enkrat registrira v slo, se briše digitalna zgodovina po nekem času?

Najprej mi je to "prodal" en trgovec, sedaj sem pa še sam opazil pri 2 drugih avtih. vin poročilo s spletnih strani je prazno. Sem plačal pri 2 dveh ponudnikih.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Tudi meni na teh platformah ni nič pokazalo. Ne potrebuješ vez...s trenutnim lastnikom-prodajalcem stopiš na servis in vse zveš, ker imajo elektronsko s. knjigo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
Tudi meni na teh platformah ni nič pokazalo. Ne potrebuješ vez...s trenutnim lastnikom-prodajalcem stopiš na servis in vse zveš, ker imajo elektronsko s. knjigo.
Avto je iz tujine, pri nas sploh še ni bil registriran... torej za tak avto praviš, da grem lahko s prodajalcem na uradni servis?