Prestop meje iz HR v SLO eno butasto vprašanje ker me res bega

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Včeraj se vračam iz HR z ženo sva pač šla malo na špancir na morje.

Me na HR meji policaj vpraša če imam kaj za prijavit. A ni to dolžnost naših da me vprašajo če grem nazaj domov. Ga lepo vprašam od kdaj znotraj EU se vršijo taki pregledi v tem vrstnem redu, pa mi odgovori, kaj naj samo maham z roko in to bo dovolj ali naj opravljam delo. Sem mu pa lepo razložil nazaj, da razumem da ima delo in da mi je jasno, da če želi ima tudi to pravico, ki si jo je vzel vendar mi je ta vrstni red tuj mi ne sovpada z logiko, če sem na izstopu iz države in vstopu v drugo ne vidim smisla zakaj bi karkoli prijavljal v njegovi državi. No po opravljenem pretresu sem dobil dokumente nazaj in sem se odpravil 2m naprej na SLO stran, kjer se je policaj samo smejal. Ne bom omenjal spola HR policaja/ki bi rad bil carinik, da ne izpadem karkoli, ne bom omenjal mejnega prehoda ne nič vendar tole je poden ka je enim dolgcajt. Sem pa ugotovil, da so ceste hudo zastražene in nadzirane pred mejnim prehodom vsaj 4 km pred morajo imeti pa hude naprave.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Policist na meji vrši mejni nadzor, tako za vstop kot za izstop. Prijavljalo se je včasih zaradi carine (carinikom), danes pač tega ne vidiš v notranjih mejah (čeprav tudi v notranjem trgu veljajo omejitve, recimo za vse trošarinske izdelke, orožje, zdravila ipd.). Tako da ja en kup zadev teoretično moraš prijavit pri izstopu in potem še pri vstopu v državo. Recimo orožje, takrat stojiš 4x na meji (skupaj z izpolnjevanjem papirjev oz. popisovanjem) zato da greš na jago k hrvatom in nazaj.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Sej to mi je jasno da ima pravico samo uvoz/prijava blaga se je vedno vršil na vstopni točki ne na izstopni to mi ne gre skupaj z logiko, zakaj bi karkoli prijavljal na izhodu iz države katere nisem državljan. Dolžnost, tako kot državljana in kod davčnega zavezanca imam na Slovenski strani torej če bi imel karkoli za prijavit po moji logiki bi to moral storiti na naši strani. Zdej pa res ne vem... da so še to zjebal.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ni tako da so sedaj skupaj na granici in je pač bil cro carinik in slo policaj
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
baldrick
Kot je napisal utisevalec; v primeru prehoda meje z orožjem (legalnim seveda) npr., da greš na jago ali kakšno strelsko tekmovanje na HR, moraš le-to prijaviti policiji(!) pri izhodu iz SLO in vhodu v HR - obakrat, ko greš in ko se vračaš.
Tudi pri prenosu orožja znotraj schengenskih meja (Slo>AT), moraš imeti urejeno ustrezno papirologijo - ni enako, kot če greš npr. na strelsko tekmo v MB.
Če je pa treba komu kje tudi kaj prijavljati, pa nisem siguren.
So še kakšni drugi primeri (trošarinsko blago), ko tudi znotraj schengenskega območja ni "vse prosto".
Da si npr. v AT naročiš cisterno kurilnega olja, da ti jo dostavijo v Slo - ne bo šlo. Vsaj uradno ne.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.086
3.033
113
Ha ha, zdaj se režim temu: s to razliko, da je Hr policaj sedel v kučici na naši strani. Sem se pritožil našemu pa je samo skomignil, češ pusti mu veselje.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Lahko te to brez problema vpraša in gleda tvojo reakcijo......... enkrat je nekaj podobnega vprašal enega Italijana, pa je rekel nimam nič, potem pa odpre havbo, Policaj pa najde ene par kg prstacov, v minuti, potem so ga pa na stran postavili na temeljiti pregled.

Torej lahko tako izvaja kontrolo, jasno pa če imaš ti le legalne stvari ti nič ne more.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Ma s čim se ljudje ubadate ...... a nimate svojega življenja :bonk:
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Samo res:rolleyes:
Vsak eden grem 2x čez slo-hr mejo. Taka vprašanja so sedaj precej bolj redka kot vcasih ampak še vedno jih slišiš...nikoli nisem videl problema v tem
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Včeraj se vračam iz HR z ženo sva pač šla malo na špancir na morje.

Me na HR meji policaj vpraša če imam kaj za prijavit. A ni to dolžnost naših da me vprašajo če grem nazaj domov. Ga lepo vprašam od kdaj znotraj EU se vršijo taki pregledi v tem vrstnem redu, pa mi odgovori, kaj naj samo maham z roko in to bo dovolj ali naj opravljam delo. Sem mu pa lepo razložil nazaj, da razumem da ima delo in da mi je jasno, da če želi ima tudi to pravico, ki si jo je vzel vendar mi je ta vrstni red tuj mi ne sovpada z logiko, če sem na izstopu iz države in vstopu v drugo ne vidim smisla zakaj bi karkoli prijavljal v njegovi državi. No po opravljenem pretresu sem dobil dokumente nazaj in sem se odpravil 2m naprej na SLO stran, kjer se je policaj samo smejal. Ne bom omenjal spola HR policaja/ki bi rad bil carinik, da ne izpadem karkoli, ne bom omenjal mejnega prehoda ne nič vendar tole je poden ka je enim dolgcajt. Sem pa ugotovil, da so ceste hudo zastražene in nadzirane pred mejnim prehodom vsaj 4 km pred morajo imeti pa hude naprave.
Takim pametnjakovičem so včasih zagrenili par ur in prav je tako. Ja madona, a zdej te pa še policaj gospodina ne bo smel nič vprašat. Dober je bil policaj, da te ni lepo na havbo vrgel. Pametuj Italianskemu policaju če upaš. Tistmu ziher ne bi upal sikat, ker bi imel brzostrelko na čelu....
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Takim pametnjakovičem so včasih zagrenili par ur in prav je tako. Ja madona, a zdej te pa še policaj gospodina ne bo smel nič vprašat. Dober je bil policaj, da te ni lepo na havbo vrgel. Pametuj Italianskemu policaju če upaš. Tistmu ziher ne bi upal sikat, ker bi imel brzostrelko na čelu....

Halo glupson a si ti sploh prebral prvi post? Al si tolko glup al pa neumen. Nobenega govora tu ni o pametovanju ali o čem temveč le o splošnem postopku, ker me je zanimala procedura drugače sem se pa obrnil na pristojne ustanove in ja imel sem prav. Za prijavo te ima vprašat pravico pri vstopu v državo pristojni organ te države carina ali policija. Pri izstopu pa načeloma ne temveč uradni organ države vstopa. Tako, da je še vedno isto...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Poizkusi spraševat Italianske policaje takele stvari. Boš hitro na havbi. Kdo od naju je glup bi se pa dalo debatirat. Frajer.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Halo glupson a si ti sploh prebral prvi post? Al si tolko glup al pa neumen. Nobenega govora tu ni o pametovanju ali o čem temveč le o splošnem postopku, ker me je zanimala procedura drugače sem se pa obrnil na pristojne ustanove in ja imel sem prav. Za prijavo te ima vprašat pravico pri vstopu v državo pristojni organ te države carina ali policija. Pri izstopu pa načeloma ne temveč uradni organ države vstopa. Tako, da je še vedno isto...
Kdo ali kaj je glupson??
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sam ti pa res si zmagu, veš ampak resno brez zamere.

Ne, ti si zmagu. Klasično vprašanje policaja, ki vrši mejno kontrolo ne glede na to, ali je vstopna ali izstopna. Njega zanima tvoja reakcija in ne, če švercaš otroški bazenček in ti namest, da bi odgovoru s simpl ne, greš neumnosti spraševat. In ja, italianski policaji ti skozi šipo pomolijo brzostrelko v čelo, že doživeto in nič prijetno in verjetno bi ti osebno samo zinil ne in nikakor spraševal traparij. Včasih so si takele privoščili na meji in to pošteno, ljudi, ki so pa sneli sončna očala in izustili dober dan pa spustili tudi s kakimi kavbojkami in VHSom brez težav mimo.

Mene je v bistvu groza, da lahko recimo odpeljejo otroka iz Nemčije brez težav v prtljažniku vse do osrčja balkana brez da bi jih kdo kaj vprašal in to v roku nekaj ur oziroma še prej, kot je pogrešan. Ni šans da ga najdeš. Tko da izhodna kontrola če je, je lahko samo dobrodošla, seveda če gledaš iz tega vidika.

Tko da ne vem, kdo od naju je zmagovalec v natečaju glupson, ali drugače, lepše ne znam prevest mojega prvotnega posta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl in Marburg

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ksz
eni ste malo preveč nastrojeni proti hrvatom
me zanima kako boste reagirali, ko vas bo švaba na AC izločil iz prometa pa avto narazen vzel.
Ko bo našel papirčke za cigarete zvijat, (ali) pa mogoče še neostik kje pa vas bo peljal na postajo in jebal do drugega dne
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Taki pametnjakoviči se ponavadi najbolj pizdijo ko je na meji gužva, v bistvu je pa v tem času ko je sikal policaju sam podaljšal gužvo za 10 minut. Še dobro da nas je večina glupih ko šus in samo peljemo dalje.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
...tisti: "za prijavit" je res malo širši pojem. Kot so že napisali zgoraj se veliko stvari tičejo tudi izvoza (dovoljenih in nedovoljenih stvari), ne gre zmeraj samo za carinski prekršek ampak je lahko tudi prekršek/kaznivo dejanje, ki ga obravnava policija.
Če imaš npr. ilegalca skritega v prtljažniku, ti tako da teoretično možnost, da se samo prijaviš in bo kazen bolj mila :) in verjetno je bilo policistu (hrvaškemu) pač dolgčas in je želel kaj delat.
Skratka: ima pravico in dolžnost že po zakonu, da opravlja kontrolo na MP, kar v notranjosti ni tako samoumevno oz. je bolj omejeno na določene pogoje (govorim za policijo ne za carino, ki ima ogromno pooblastil tudi v notranjosti).
Je pa verjetno tudi res, da če bi mu odgovoril, da nimaš nič, namesto, da si pametoval bi ti pomahal dalje...