Prepis + zavarovanje + tehnični

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Mam en manjši problem. Sedaj vozim avto, ki je napisan na brata. Konec meseca ima avto naslednji tehnični pregled. Ker tega še nikoli nisem počel bi prosil za nekaj pomoči.

Kako bi najlažje opravil prepis avtomobila name + tehnični pregled +zavarovanje avta. Naj brat opravi TP, potem prepiše name in nato sam zavarujem? Naj najprej narediva prepis in nato urejam zadeve?

Kaj sploh moram najprej storiti? Sedaj je avto zavarovan pri Triglavu. Dve leti nazaj je oče prepisal svojo polico (za neko drugo vozilo) name in tako sem pridobil njegov bonus (-50%). Potem sem enkrat uveljavljal kasko, in zatem avto prodal. Koliko % sem sploh padel nižje? Je možno, da sedaj ta avto zavarujem na staro polico, ki eno leto ni bila v uporabi?

Vem da sprašujem traparije, ampak to je zame prvič in ne bi rad lutal od pisarne do pisarne kot zmešan.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Svoj bonus lahko v roku 3 let od odjave preneseš na drugo vozilo. Upoštevalo se bo tudi škodno dogajanje.


Nisem te najbolj razumel.
Koliko bonusa si imel na obveznem zavarovanju?
Praviš da pa 50 % na kasku in si koristil 1 škodo.

Torej, če boš novi avto zavaroval tudi kasko, v katerem razredu si bil ( 1,2,3,4) se te bo razvrstilo za 3 razrede na slabše.

Vsi 1,2,3 in 4 so 50%. Torej če si bil v 1, boš sedaj v 4 (še vedno 50% popusta), če si bil v 2, boš po novem v 5 ( 45% popusta) in tako naprej.

Kako bosta naredila z bratom je čisto vseeno. Ali bo on vse uredil (TP) in nato prepis ali pa najprej prepis in nato narediš TP.
Zavarovanje pa TI, saj njegovo ne bo veljalo po prepisu.

Za kaj več boš pa še kaj napisal, kar sem te spraševal.


>>>in ne bi rad lutal od pisarne do pisarne kot zmešan.

Sploh ni pisarn, ampak samo šalterji.
tongue-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
No zdej sem se prikopal do kopije stare zavarovalne police (kje je original ne vem, a jo imam na sumu da je šla skupaj z avtomobilom).

Na polici piše:

1.Zavarovanje avt. odg. po pogojih P6-aod/05-2 na zavarovalno vsoto (pr.raz 4), 38.480
..
.
..
2% doplačilo za povišanje zav.vsote

2. zav. avt. kaska za po pogojih P6-aka/06-4 (pr.raz. 4)

2.1. splošno zavarovanje za sklope 1,2,3,4 z 1.0% od nabavne vrednost po premijski stopnji 2,447%.

2.2. druga zavarovanja:
delno zavarovanje po kombinaciji K (11k sit),I (2.500 sit)
10% popusta za zavarovanje vozila starega od 4-6 let
70% popusta na premijo komb. I (s splošnim AKA)

3. zav. avt. asistence po pogojih P6-aas/06-4
doplačilo asistenca, 60% popusta na premijo asistence

4.

5.

4% popusta na takojšnje plačilo, 9% popusta na mali avt. paket, 5% stalnostni popust.....

Tako sem imel zavarovan Punto 1.2 letnik 2001. Sedaj bom zavaroval Clio letnik 2004 1.2.16v.

Kako naj zavarujem, da bo najbolj ugodno? Fajn je imet kakšno parkirišče, da lahko kaj pomutiš za manjše zadeve....

Cifra, kaj predlagaš?

Hvala za odgovor
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Imaš pri obeh kategorijah 50% bonus. Torej pri AO in pri kasku.


Imaš 2 možnosti, ali izbereš full opcijo:

- AO ( 50 % popusta) (obvezno zavarovanje)
- AO+ (50 % popusta) (nezgodno zavarovanje lastnika in voznika)
- kasko z 1 % franšizo (50 % popusta) (vzemi tudi odkup prve škode > 8% od premije za osnovni kasko)
- delne kombinacije (D,H,K,J,I)
- nezgodno zavarovanje v avtu > 8.000 evrov v primeru smrti/16.000 evrov v primeru invalidnosti za vsakega v avtu
- asistenco plus ( 0,01 e)
- pravno zaščito.


Če boš plačal takoj bodo sledeči popusti:

- 4 na takojšnje plačilo
- 15 na veliki avto paket
- 6 na stalnost
Naj ti na zavarovalnici izračunajo premijo.

EDIT
Malo sem simuliral možnost in na grobo bi te stala ta opcija cca 450 evrov letno. Vzel sem basic avto.
V tej opciji ni da ni.
aplauz.gif


Naslednja najbolj eazy opcija je samo osnova:

- AO > vzemi enojne zavarovalne vsote
- Kasko z 1% franšizo
- delne kombinacije H (parkirišče)

Tudi za to opcijo naj naredijo izračun.

Potem pa zopet napiši in bova klepetala naprej.
pozdrav.gif



Kdaj si odjavil Puntota? Ob poteku zavarovanja ali prej?
Si od zavarovalnice dobil kakšen denar nazaj?

Imaš vozniško dovoljenje dlje kot 3 leta?


Kateri model Clia je, Autentique, Pack, Dynamique, Privlege ....
kW > 43 ali 55
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Puntota sem imel zavarovanega do 18.7.2007. Prodal sem ga 2.4.2007 in takrat tudi še dobil nekaj denarja od zavarovalnice. Vozniški izpit imam 6 let.Avto je Clio 1.2. 16V dynamic (55kw).

Koliko % bonusa sem izgubil pri puntotu, ko sem uveljavljal kasko? Zaenkrat me bolj zanima druga opcija...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Potem pa naredi tako, naj ti izračunajo 2 opcijo.

Povej samo, da imaš 4 PR na AO in ne omenjaj kaska, (ker si imel škodo), tako te bodo razvrstili na kasku v PR 6 (40 % popusta), drugače pa bi te v PR 7 (35%). Naj izhajajo, reci, za kasko bonus iz AO. Če bodo pametni in rekli, da glede na dejstvo, da si imel kasko in škodo tega ne morejo, jim ne verjame, v splošnih pogojih piše, da on zavarovanju NOVEGA/DRUGEGA vozila lahko smukneš skozi to luknjo. Če bodo pa vstrajali, pa zamenjaj šalter.

Vsa dokumentacija o odjavi Punta je potem že na Triglavu in razen kuponov (te so ti vrnili ob odjavi) ne potrebuješ ničesar drugega za dokazovanje upravičenosti bonusa.

Kar se dosedanjega bonusa tiče, boš ostal na istem. Itak je (nisem vedel, da si imel škodo) vseeno.
Na AO ni večjega bonusa kot 4, kaskovega pa ne boš uveljavljal (pripada ti 35% bonusa, ki ga do 2.4.2010 lahko uporabiš na kakšnem drugem vozilu).

Takole na uč:

- AO enojne zavarovalne vsote
- kasko z 1% franšizo
- K kraja

Letna premija cca 370 evrov.
(premija se lahko razlikuje, saj nimam vseh potrebnih podatkov za simulacijo!)

Zakaj tako mala razlika. Manj paketnega popusta ....kasko > prej sem računal na PR4, sedaj je PR6.


Letno premijo lahko plačaš tudi na do 10 obrokov, mesečno, zaporedno, brez obresti.
Torej 10 x 37 evrov.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Cifra, najlepša ti hvala za hitre in obsežne odgovore....Če bom pa še kaj rabil se pa slišimo
pozdrav.gif


dobiš *****

HVALA!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ni kaj, takle mamo in zato smo tu.
nahrung002.gif



Zvezdice? Ne bi raje eno kranjsko klobaso. Imam raje.
tongue-1.gif
joke
Hvala!