Prenovljeni Passat 2019

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A je kdo sploh šel v živo pogledat/peljat konkurenco (Passat, Mondeo...) ali zopet mlatite na pamet in obdelujete google material (slike, specifikacije, teste, forum mnenja)?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Osebno govorim le o ceni in nic drugega. Ce je en avto 30% drazji od drugega, ne moremo govoriti o fer testum ali pa bi to lahko bilo omenjeno kot pomembno dejstvo. Itak pa da je passat boljsi avto.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem vozil 3 (Passat, Superb, Mondeo), sedel pa sem tudi v 508 in Insignii. Passat je tehnično dober in če v izvedbi Highline, tudi znotraj solidno lep. Superb je notri pust, deluje res kot službeni avto, ima pa par uporabnih malenkosti, nekaj več prostora in seveda enako prepričljivo tehniko kot Passat. Mondeo se pelje dobro, sem si pa zapomnil, da je infotainment opazno zastarel. V Insignii se najbolje sedi, pa tudi nasploh deluje avto solidno, kako je vožnjo pa ne vem. P508 mi je v celoti najbolj všeč (in tudi od vseh najbolj vzpodbud čustven odziv, a prenizek volan bi težko prebavil.

Pa še zaključek zgodbe glede Passata iz testa: Avto Magazin je imel zdaj točno ta avto na testu (se vid po tablici) in gre za 2.0 TDI DSG 150 z opremo elegance (naslednik Highline), ki z popustom stane 38.000 eur, z 190 ps pa verjetno čez 40.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
No hvala. In kot receno je najdrazji mondeo na avto.net 25k s popusti, tale passat pa s popusti 38. To ni niti 30% vec naprav fordu, temvec vec kot 50% vec. 13k. Je bil po mojem passat ze vnaprej dolocen kot zmagovalec.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Da se razumemo: meni je Passat od teh dejansko najboljši avto (tudi Superb, samo s primerno opremo), a se mi za malo zdi, da še napišejo, da je nevem tri jurje cenejši od Forda (ki mora biti poceni, ker znamka trenutno nima ugleda, model pa je že star) ali celo 7 (al tam nekje) od Peugeota.

Sicer je v tem testu tudi Peugeot precj drugačen na slikah, kot v opisu, saj je slikan GT Line, v opisu pa je Allure (ki deluje precej bolj bedno).

Vem ja, novinarji pač naberejo kar dobijo, samo morda se to vseeno kje omeni.