Prenosnik se po cca. 2 urah vedno restarta

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Prenosnik od moje punce (Lenovo thinkpad SL500, Windows 7) se po cca. 2 urah restarta, brez vsakega opozoriila.
To sem doživel sam, ko mi ga je posodila za 4 urni tečej in se mi je 2 restartal. Ima kdo kakšen nasvet, kako to odpraviti?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.458
5.457
113
So nameščeni vsi popravki in posodobitve (tako Windows kot firmware)? Poglej v Event Viewer, če se takrat kaj zabeleži, izklopi tudi samodejni restart ob napaki. Lahko pa je tudi kakšna strojna napaka (napihnjeni kondenzatorji), v tem primeru ti pomagajo na servisu.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.282
123
63
Citat:
Uporabnik hawkeye pravi:
Prenosnik od moje punce (Lenovo thinkpad SL500, Windows 7) se po cca. 2 urah restarta, brez vsakega opozoriila.
To sem doživel sam, ko mi ga je posodila za 4 urni tečej in se mi je 2 restartal. Ima kdo kakšen nasvet, kako to odpraviti?

Najprej poglej, če je licenca v redu. Če imaš "trial" verzijo, potem se dogaja točno to
wink-1.gif
. Ampak je še vedno bolje kot XP, ki te ni spustil več blizu.

Jernej
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
nisem še šel raziskovat, kot me je usmeril "popotnik"....
prej bi še vprašal, če je zadeva rešljiva, se pravi, da obstoječe Windowse porihtam, da se ne bodo restartali ?

druga pot vem, da je format in namestitev novejših windowsew...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.282
123
63
Citat:
Uporabnik hawkeye pravi:
nisem še šel raziskovat, kot me je usmeril "popotnik"....
prej bi še vprašal, če je zadeva rešljiva, se pravi, da obstoječe Windowse porihtam, da se ne bodo restartali ?

druga pot vem, da je format in namestitev novejših windowsew...

Če je problem v tem, da je poteklo preskusno obdobje, je stvar enostavna. Aktivacija z veljavno kodo.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.282
123
63
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Mater ste pametni
hysterical-1.gif

Eh, če se pa možu niti ne ljubi klikniti z desnim gumbom na "MyComputer" in Properties, da bi pogledal, kaj je z licenco
smile-1.gif
.

Točno, edina rešitev je FORMAT
aplauz.gif
!

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.282
123
63
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Ti pravm da ni mus, ne govorim na pamet- mel isti problem pa bi lohka formatiru 100X

Tole zadnje je bilo napisano v hecu, pa saj si tudi ti razumel tako
wink-1.gif
?

(sem že tiho, dokler ne odgovori, če je preveril temperaturo in licenco)!

Jernej
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
če se ti na resetira vedno po določen času,pol je verjetno pregrevanje,večina si ne kupi podstavka za hlajenje(stane 20 eurov),in po kakšnem letu in pol se zacnejo takšne tezave sploh če ima notebook samostojno grafiko
,ponavadi odstopi čiš na grafiki ali matični plošči

lp