Prenosnik Fujitsu AMILO

woofer

Pripravnik
25. avg 2007
103
0
16
Pozdrav
A se je kdo že srečal z napako pri instalaciji:;

--- File\$win_nt$.~bt\ntkrnlmp.exe could not be loaded.
The error code is 7
------------------

Sicer sem pogooglal in mi je pokazalo da bi naj bila napaka v CMOS ali pa v samih ram-ih ..... AMILO nima nikakršne nastavitve samega BIOS - a glede hitrosti procesorja ali pa hitrosti vodila....tudi ram sem prečekiral že z nešteto programi za testiranje rama in je rezultat vedno enak...RAM--i bi naj bili dobri, oz. ni našlo nobene napake..... ker se je napaka pojavila pri instalaciji z CD-ja, sem probal prekopirat direktorij i386 in pa zagonske datoteke na disk in od tam zagnati instalacijo .... javi enako napako. Sicer sta v prenosniku dve palčki RAM-a in sicer 2x 256 , pa sem probal tudi tako, da sem pustil samo eno in probal instalirat...enako, tudi menjava v drugo režo ni pomagala....

skoraj sem že obupal, ker ne vem če je RAM defekten ali ne... nebi rad kupil drugega, pa bi bilo isto .....
bonk.gif


hvala za odgovore...
lp
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
A si preveril ce mogoce obstaja kaksen BIOS update za tvoj notebook?

Ker model notebooka pa imas in kere winse poizkusas instalirat?
 

woofer

Pripravnik
25. avg 2007
103
0
16
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Če prašaš googla zgleda da je problem v kontrolerju.

Tudi sam sem pomislil na to, zato sem pa vprašal, če je kdo imel podobno zadevo..... Probal bom še posodobiti BIOS, če bo kaj drugače, če ne pa na vem kaj naj naredim v primeru da je kontroler hin ??? A se menja komplet plošča ali pa samo kak vmesnik ??

lp
 

woofer

Pripravnik
25. avg 2007
103
0
16
Citat:
Uporabnik pisatelj pravi:
A si preveril ce mogoce obstaja kaksen BIOS update za tvoj notebook?

Ker model notebooka pa imas in kere winse poizkusas instalirat?

Model je AMILO L 1310 G, gre pa za XP windowse.... ampak mislim da bo res problem v kontrolerju, ker ko probam z kakim Knopixom ali pa Hiren boot cd-jem zdignit sistem, mi včasih gre, včasih pa ne....

lp
 

woofer

Pripravnik
25. avg 2007
103
0
16
Evo BIOS posodobljen v zadnjo verzijo, pa je enaka situacija kot prej....tako da BIOS ni bil vzrok težav....sedaj mislim da je res kontroler hin ....
Iz tega sledi zamenjava plošče ali pa se da kako drugače rešit ???
lp