Prenosni solarni panel

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ne razumem zakaj se pogovarjamo o smiselnosti. S stroškovnega vidika zadeva NI smiselna. Se zavedam tega.
Če bi šli naprej sedaj z izkušnjami, bi bilo zelo fajn. Hvala.

Sem pa malo bolj natančno pogledal te zadeve in z nekje tisočaka vložka znaš poleti že pokrivat osnovne potrebe na majhnem vikendu. v kampu pa zagotovo, vključno s kuhanjem. Do sedaj sem v veliki večini imel parcele, kjer je bil del v senci, del na soncu, tako da ni bil tak problem.
Kuhanjem? Kot da boš imel na se skupaj priklopljeno indukcijo? Pozabi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Za tisočaka na bi nekateri peljali indukcijo ;). Ne na full seveda…
Pa tukaj se seveda ne pogovarjamo več o powerbankih ampak powerstations.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
powerbanki so bili se pol leta ali pa ok lansko leto pol ceneje, skoda, ker nisem kaj na zalogo vzel. 30.000mah si dobil za 30eur, 20.000mah za 20 ipd.. naj me kdo iz foha popravi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Sem naletel ze na to :). Drži, to je en od premium proizvajalcev teh zadev.
Je pa zanimivo, da ko se malo poglobiš imajo vsi ti zelo podobne zadeve, ki tudi zelo podobno stanejo. Je pa malo težava določene stvari dobiti v Sloveniji/Evropi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Ne vem. Na motor si rekel bi te zadeve vlekel. Raje 2 ali 3 te powerbanke nabaviš, napolniš v kampu ali na motorju. Dokler tisto kramo postaviš, pa na en pir skočiš, ko prideš nazaj pa panela nikjer. Power banke v kufer zakleneš in to je to
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in zaseka

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Vse kar si napisal drži in se strinjam. Ampak kot rečeno bi rad na poceni način vstopil v svet solarnih panelov.
Sedaj se nekaj dni slinim nad tem in me je kar potegnilo noter…
Tako da, če ima kdo kakšen pameten predlog, se priporočam.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
https://www.jackery.com/

tole uporabljajo prakticno vsi off grid camperji na youtube :D

Imaš potem še cenejše kitajske kopije:


 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Poglej malo primerjave notranjosti. Ne bi ravno imel požara v hiši, vozilu, itd.
Pa še vidik št. ciklov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LjuboB

jezek

Guru
24. jul 2008
2.626
1.237
113
Primerjave s čim? Ker drugih powerboksov kao ne delajo kitajci...in so dobri samo tisti, na roke narejeni v Tvornici baterija Gnjilane?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Vidim, da smo zašli v čudne vode.
Vse se dela na Kitajskem, ampak ”nekaj malega” razlike med aliexpress zadevo in renomirano znamko le je.
Recimo:

Sam sem že precej let nazaj nehal kupovati noname kitajske baterije (recimo AA, AAA, gumbne baterije, baterije za RC, itd.), ker je dolgoživost le teh smešna in na koncu praktično kljub temu, da so cene smešne napram znamkam niti niso cenejše, ker ne zdržijo nič.
In tukaj se ne pogovarjamo o par eur, ampak so tudi kitajci 150+ eur in mi nič ne pomaga poceni, če zadeva krepne po enem letu (garancija je itak lool, na Kitajsko pa tega cigla itak ne bom pošiljal, ker bo že poštnina verjetno več vredna). Da ne govorim o nevarnosti vžiga in potencialni nevarnosti, da skuri kakšno napravo, ki jo polniš. Recimo samo mobiteli so danes že jurja. Ne hvala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Goal Zero in EcoFlow. Te štiri sem jaz nekako našel. Sploh tega zadnjega precej forsirajo YT, verjetno zato, ker ima zelo dobrosrčen afiliate program ;).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Dobra reklama. Če ni ene 10x rekel, da je to BESPLATNA energija. Pa potem o power stationu je to kao trajno, a 500x filanje naj bi po podatkih proizvajalca zdržalo. Dobro so to plačali za reklamiranje ;). Dejansko se ti s finančnega vidika to praktično nikoli ne povrne. Druga stvar je pa, če hočeš recimo imeti napajanje nujnih naprav v primeru električnega mrka. Tukaj pa ima EcoFlow precejšnjo težavo v zanesljivosti.
Sem se namreč malo poglobil in recimo power stations od EcoFlowa imajo kar nekaj napak. Je precej ljudem zadeva zelo hitro crknila, pa tudi lepo pokadila. kar pa ni več hec. Sem bil že na tem, da jo kupim, pa sem se sedaj malo ustavil. Očitno so ne tako feature polne naprave Jackery, Bluetti in Goal Zero bolj smiselne.
Kot sem že napisal ima EcoFlow izjemen affiliate model (8% od vsakega nakupa), zato pa je toliko videov in hvale po YT ;). Potem pa malo pogledaš nekatere bolj kritične video posnetke, pa v komentarjih vidiš, da je veliko kupcev, ki so jim zadeve crknile.
Glede solarnih panelov pa sem mislil vzeti že prej od Goal Zero ali Jackerya. Izgledajo nekako bolj ''trajni'' in kakovostni. Težava je le, da jih je nekoliko težje dobiti pri nas oz. so cene nategnjene tudi v primerjavi z zahodno Evropo. V primerjavi z ZDA pa so cene hitro tudi 50% višje, pa tam imajo stalno kakšne hude akcije.
Bo že, počasi. Sedaj se itak sezona zaključuje. Čakam, če bo padla kakšna akcija dosegljiva tudi v Sloveniji.