Prenos podatkov ob klicu

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Omrežje Telemach, Oneplus 7, povezan na 4G, zakaj ob klicu podatkovna povezava preklopi iz 4G na H+ (gledam ikono v statusni vrstici), prenos podatkov pa se ustavi?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.714
113
kod Džej-Zija
Ker je 4G samo za podatke, ne pa pogovore in mora ob prihodu klica preklopiti na 2G ali 3G, da klic lahko sprejme. 3G in nadgradnje omogočajo sočasna klic in prenos podatkov. Zato te vrže na H+.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ker je 4G samo za podatke, ne pa pogovore in mora ob prihodu klica preklopiti na 2G ali 3G, da klic lahko sprejme. 3G in nadgradnje omogočajo sočasna klic in prenos podatkov. Zato te vrže na H+.

Ja in ne :)

4G je res samo za podatke, ampak to še ne pomeni, da ne moreš tudi klicati preko njega - govorim seveda o VoLTE, ki ga pa trenutno podpira menda samo Telekom, pa še to samo za izbrane telefone.

V primeru da VoLTE ne deluje, pa je tako kot si napisal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja in ne :)

4G je res samo za podatke, ampak to še ne pomeni, da ne moreš tudi klicati preko njega - govorim seveda o VoLTE, ki ga pa trenutno podpira menda samo Telekom, pa še to samo za izbrane telefone.

V primeru da VoLTE ne deluje, pa je tako kot si napisal.
Tudi Telemach podpira VoLTE za izbrane telefone ;) Vprašanje je le, če je OP7 med njimi, ampak bi rekel da zaenkrat ni.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Potem sem zgleda malo za časom z informacijami :)

Kakšno pa je stanje pri A1?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Ni problem v tem, da me vrze na 3G, ampak v tem, da obenem crkne prenos podatkov.

Pri izkopljenem 4G klici in podatki delujejo istocasno.

No, potem sem vklopil, izklopil in se enkrat vklopil 4G in sedaj prenos podatkov ob fall-backu na 3G ocitno deluje. Strange.
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
čist btw...a tale volte, če ga uporabljaš, kej veliko porablja baterijo? malo sem bral po netu, pa so odgovori od skorajda nič do praznjenja baterije na polno. poj se pa pejt...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
čist btw...a tale volte, če ga uporabljaš, kej veliko porablja baterijo? malo sem bral po netu, pa so odgovori od skorajda nič do praznjenja baterije na polno. poj se pa pejt...
Ni neke posebne porabe, mislim da je še manjša ker telefon ne rabi pri vsakem klicu menjavati omrežja.

Drugače pa po cca 2 letih so baterije nekje na 50 do 60 % nove kar se krepko pozna.

Jaz sem za moj stari mate 10 pro dal menjat baterijo za 35 eur potem pa sem ga poklonil nečaku.
Pa telefon dela dalje BP.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ne, mi je vseeno...sem za foro vklopil, ker je baje "boljša kvaliteta" klica. sicer še nisem nič preverjal, da bi bilo kaj res na tem. včasih so rekli, da je bolje, da je izklopljen, ker ga preveč biksa (povezava oziroma telefon), a to so bili časi par let nazaj. in takrat mislim, da se je zadeva že zbrcala iz tehničnih plenic...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
čist btw...a tale volte, če ga uporabljaš, kej veliko porablja baterijo? malo sem bral po netu, pa so odgovori od skorajda nič do praznjenja baterije na polno. poj se pa pejt...

Odkar je vklopljen VoLTE (Telekom S9) imam obcutek da manj porabi baterije. Kot receno ni preskakovanja med omrezji za klice. Zdi se mi da je tudi kvaliteta zvoka med pogovorom malo boljsa.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

kako pa vidis ali si na volte? iphone ima vklopi ali ne. dam vklopi, pa napise operater ni podprt za volte na iphonih.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
kako pa vidis ali si na volte? iphone ima vklopi ali ne. dam vklopi, pa napise operater ni podprt za volte na iphonih.
Prvo moraš itaq poslati sms za vklop volte omrežja.

Pri Telemachu je. vklop volte na 7070
Pri Telekomu je. Volte na 1918

Potem pa še vklop v meniju v napravi.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

vklop volte

poslal na 7070

dobim nazaj:

napačna ključna beseda!