Preko česa je najboljša kvaliteta TV sprejema?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Dobro... ker vidim, da delaš na tem področju... koliko kablov ima potem operater potegnjenih do enega bloka z recimo 100 stanovanji? Nas so pač učili, da je prednost kabelske ravno to, da so na "kablu" istočasno vsi kanali (pač frekvenčno ločeni seveda) --> če je pa praktična omejitev 3 TVje na en kabel pa preprosto ne vidim več prednosti digitalne kabelske pred iptv-jem z ustrezno pasovno širino
smile-1.gif

Kabelski operater noče, da bi ljudje imeli priklopljene več kot 3 sprejemnike, ker bi drugače celi blok kupil en priključek in bi se vsi šlepali na njega. Da se seveda to odpravit z ojačevalci signala ampak mislim, da tudi v pogodbi piše, da je dovoljeno največ 3. Se spomnim ko so nam par let nazaj menjali kabel od omarice do hiše in me žal ni bilo doma, pa so videli ojačevalec (zaradi 4 televizij) in ga kar zaplenili. Fotra sem potem vprašal kje je ojačevalec, pa je rekel da nič ne ve, da ni bil nonstop zraven pri menjavi in ga je zgleda en kar v žep pospravil
jezen.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Dobro... ker vidim, da delaš na tem področju... koliko kablov ima potem operater potegnjenih do enega bloka z recimo 100 stanovanji? Nas so pač učili, da je prednost kabelske ravno to, da so na "kablu" istočasno vsi kanali (pač frekvenčno ločeni seveda) --> če je pa praktična omejitev 3 TVje na en kabel pa preprosto ne vidim več prednosti digitalne kabelske pred iptv-jem z ustrezno pasovno širino
smile-1.gif

Danes ponavadi 1 optičnega in 2 koaksialna. No vsaj to sem nazadnje vlekel. Saj to je prednost da so istočasno vsi. Ni praktična omejitev 3. Z naročnino plačuješ do 3TVje. In toliko ti ponavadi tudi garantirajo.
smile-1.gif

Obstajajo pa ojačevalci, ki signal pojačajo
wink-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Dobro... ker vidim, da delaš na tem področju... koliko kablov ima potem operater potegnjenih do enega bloka z recimo 100 stanovanji? Nas so pač učili, da je prednost kabelske ravno to, da so na "kablu" istočasno vsi kanali (pač frekvenčno ločeni seveda) --> če je pa praktična omejitev 3 TVje na en kabel pa preprosto ne vidim več prednosti digitalne kabelske pred iptv-jem z ustrezno pasovno širino
smile-1.gif

Kabelski operater noče, da bi ljudje imeli priklopljene več kot 3 sprejemnike, ker bi drugače celi blok kupil en priključek in bi se vsi šlepali na njega. Da se seveda to odpravit z ojačevalci signala ampak mislim, da tudi v pogodbi piše, da je dovoljeno največ 3. Se spomnim ko so nam par let nazaj menjali kabel od omarice do hiše in me žal ni bilo doma, pa so videli ojačevalec (zaradi 4 televizij) in ga kar zaplenili. Fotra sem potem vprašal kje je ojačevalec, pa je rekel da nič ne ve, da ni bil nonstop zraven pri menjavi in ga je zgleda en kar v žep pospravil
jezen.gif

Misliš da se to ni dogajalo
grims-1.gif

Ojačevalec so pobrali in ga prodali naprej
wink-1.gif
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Jaz pa bi vprašal, KAKO JE MOGOČE, DA IMA RTV TAKO PORAZNO KVALITETO SLIKE V PRIMERJAVI S KAKIMI IZALIJANSKIMI ALI NEMŠKIMI, PA TUDI S POP tv, pa čeprav imajo vsi PAL signal?

Sam imam T2, HD satelitski sprejemnik, in DVB-t- Najbolje je pri DVB-t in Satelitskem srejemniku, T2 pa ne zaostaja dosti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Ujameš lahko z zunanjo anteno, obrnjeno proti Phorju.
Sprejemnik z DVBT MPEG4