preklop T2 v nacionalni roaming Samsung 551

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Težave imam pri preklaplanju omrežja na samsung Galaxy 551 Android 2.2 T2 v nacionalni roaming Mobitel in nazaj. Zadeva včasih ne gre v roaming, ko zmanjka T2 signala še večkrat pa samo od sebe ne gre nazaj v domače T2 omrežje, ko je signal. Ročno iskanje operaterjev in izbira je precej zamudno in v vozilu seveda tudi neizvedljivo. Včasih pomaga edino ponoven vklop aparata, kar je še najbolj "optimalna" rešitev s stališča zamude in enostavnosti.

Aktiven je roaming1 iz SIM-ke.
Ali obstaja kaka aplikacija, ki bi pospešila preverjanje omrežij in da bi se dalo nastavit visoko prioriteto domačega omrežja?

Zaradi podatkov bi bil rad čimceč v domačem omrežju. Okoli doma in kjer se 80% gibljem sem super pokrit s T2 signalom zato mi ne o kaki menjavi operaerja, ker mi je T2 s paketom podatki suma sumarum super varianta.
Na prejšnji nokii se niti ne spomnim kako je to točno šlo, ker sem podatke uporabljal bistveno manj ali pa le kot modem za prenosnik na kakem sestanku, ko sem bil pod marelo in ni bilo WIFi. Ne spomnim pa se da bi mi kdaj telefon javljal da ni nobenega omrežja.