Preklic prodaje kmetijskega zemljišča

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Tudi to ne drži: če ni v pogodbi zapisano, je plačnik VEDNO prodajalec, saj tako določa zakon in tudi odločba je napisana na prodajalca. V pogodbi se lahko dogovoriš da DPN (davek na promet nepremičnin) plača kupec, praviloma pa se za davek od dobička ne bi smel dogovarjat, saj gre za osebni davek, ampak pač roka tako, roka tako. ;)


Good point. Hvala za info, sem bil prepričan, da je tisto kar napišeš, da default ne obstaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Jaz ne bi sploh več debatiral, ampak bi ali odstopil od nakupa ali pa se zmenil naj tip objavi na UE. Sprejmi ponudbo, UE bo potem izdala odločbo v kateri bo napisala kdo vse je sprejel ponudbo in če si edini imaš potem 30 dni časa, da prideš po odobritev pravnega posla. Bodisi s prodajno pogodbo bodisi z vlogo za odobritev pravnega posla. ČE ti prodajalec ne bo hotel podpisati pogodbo, greš na UE z vlogo in ko je odobrena lahko v končni fazi tudi tožiš prodajalca na izpolnitev pogodbe. Tako približno, če hitro napišem. Bo izoliranc dal še bolj natančni redosled dogodkov.

Je pa res, da če še kdo sprejme ponudbo pa gresta pol po vrstnem redu...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
S tipom karkoli se menit..
Bom požrl se par jurjev za ta en davek njegov. Pol ko bo moje pa nočem niti slišat za njega
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če jaz prav razumem, tudi če se vidva vse zmenita oh in sploh, ko bo on dal na tablo pa če bo sosed rekel, da bi on to mel, se lahko ti na treplanice postaviš. Še več - če bo prodajalec dal na tablo po nižji ceni (ker ostalo dobi na roko), bo še bolj mamljivo do soseda...

Najprej se prepričaj, da sosed nima nobenih interesov do nakupa. Da se nebo na koncu on najslajše smejal, ker bo prišel (zelo) ugodno do kmetije zaradi vajinih mahinacij...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Prav razumeš:).
In ja je v planu. Sicer vsi naokoli vedo ampak vseeno bom se osebno govoril z njimi
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
So se vse zmenli - noben ne bo v zelje skakal, zdaj pa imajo sranje - je bila skušnjava prevelika.
V Ameriki je bila pred kratkim dražba enega posestva...
To posestvo bi moralo pripasti tistim, ki so na njem delali, vlagali svoj denar in trud...Pa je po spletu okoliščin prešlo to posestvo na enega od sorodnikov, ki je to posestvo potem spravil na Boben, oz. je to posestvo šlo na dražbo.
Tisti, ki bi jim to posestvo propadalo po naravni poti so tako ostali brez skoraj vsega. V obupu in na prigovarjanje prijateljev so vendarle nekako zbrali denar za vplačilo varščine na dražbi.... Na dražbi je bilo zbranih kakih 2000 dražiteljev...Tudi eden ni dvigni roke kljub glasnemu in nenehnemu nagovarjanju dražitelja. Posestvo je bilo potem prodano pravim lastnikom po izklicni ceni....
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in novaa
27. jan 2022
4.801
1.738
113
1. tvoja pravljica nima veze s Turbotovo;
2. kar verjami vsem neumnostim, ki ti jih Discovery in National Geographic prikazujeta.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
S tipom karkoli se menit..
Bom požrl se par jurjev za ta en davek njegov. Pol ko bo moje pa nočem niti slišat za njega
Klasični tip požrešnega kmeta, ki vidi samo eure. Ga bo prej ali slej udarilo nazaj. Ti pa kot si rekel, če je nepremičnina točno tisto kar iščeš, moraš požret. Drugače pa bi bilo najbolj pametno ga sterat nekam, če se ne drži dogovorov.

Pri takem bodi previden oziroma pričakuj, da se še kje ne bo držal dogovora (kaj vse ostane v nepremičnini itd...).

Aja pa upam, da ste govorili konkretno o davku na promet nepremičnin in ne na splošno vse davke, kot si napisal. Za davek na promet veš kok bo (2%), za ostale davke, če ima še kaj drugega za plačat, pa ti neveš in so lahko tud hude cifre.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.964
812
113
Poker face pa odkorakaj za kaksen dan/teden stran.. tipcek te pocasi a vztrajno napenja.. testira do kam bos sel.. ti sam pravis da zadeva ni tolk vredna - a vseeno bos placal vec.. in se debatiral o “subvencioniranju” njegovih davkov?

nisi nekje zapisal, da si najemnik? Kako mata pa ta odnos resen?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in RoMeX

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Prodajalec naj najprej poda ponudbo da prodaja samo 1/100 parcele, to potem ti kupi, kasneje pa naj proda 99/100 parcele in bos imel ti absolutno prednost ker si delni lastnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.654
1.002
113
To je dvorezni meč. Kaj če tisti s predkupno kupi to 1/100 in te potem kot solastnik lepo zajebava naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi