Preklic prodaje kmetijskega zemljišča

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Torej. Jaz sem v procesu nakupa kmetije. Kmetija naj bi šla v kratkem na oglasno desko UE. Jaz kot najemnik sem po prednosti na drugem mestu, takoj za sosednimi kmeti.
Če se slučajno sosednji kmet prijavi ali lahko ta sedanji lastnik odstopi od prodaje?

hvala :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
po moje da. zakaj pa si en ne bi smel premislit za prodajo?
če se to zgodi, jo ti vzameš v najem za 99 let, pa je rešeno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ko je objavljeno na oglasni deski je potem obvezna prodaja. Torej ne, ne moreš si premislit. Če bi se dalo preklicat prodajo bi bil to dober vzvod za bypass predkupne pravice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kaj pa da daš 3x višjo ceno, pol pa prodaš za realno?
ni mi jasno, zakaj ne moreš preklicat prodaje, recimo, da se vmes spremeni pomembno stanje, recimo bolezen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
@zinonin ostali,mogoce tule dobite kak odgovor
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
imaš nagledano drugo kmetijo in za svojo daš oglas. vmes nagledana kmetija pogori. za tvojo se najde kupec. torej postaneš brezdomec, ker ne moreš preklicat prodaje? to je bolano do amena.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.607
966
113
Kaki primeri, saj to ni oglas :D Misli si, da ko daš na oglasno desko si že enemu prodal. Ko je pogodba podpisana, je konec.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Tule je nekaj na to temo (prodaje/odstopa), sicer staro par let, ampak mislim, da še velja.
Pa kadar se cela kmetija skupaj prodaja, s poslopji in vsem se redko kaki kmet, ki je predkupni upravičenec prijavi. Če bi pa prodajali vsako parcelo posebej, bi pa bilo verjetno več takih, ki bi se prijavili.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Tule je nekaj na to temo (prodaje/odstopa), sicer staro par let, ampak mislim, da še velja.
Pa kadar se cela kmetija skupaj prodaja, s poslopji in vsem se redko kaki kmet, ki je predkupni upravičenec prijavi. Če bi pa prodajali vsako parcelo posebej, bi pa bilo verjetno več takih, ki bi se prijavili.
Ja sej iz moje strani ni problem. Problem je iz strani prodajalca, ki je zakompliciral vse u PM. On bi rad čim manj davka plačal a hkrati čimveč zaslužil.
Jaz mu grem že toliko na roko ka mu bom dal nekaj denarja na črno.
Zaenkrat se bom vzdržal ostalih komentarjev, ker bi rad to speljal do konca in bil lastnik tega. Potem pa lahko še kaj več napišem
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz nisem krucefiks da se bom sekiral zaradi tega. Če bom mogu več plačat bom pač plačal. Nebom se pa drkal zaradi tega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prodajalec bi najraje prikazal na oglasni deski čim manjšo kupnino, pač zaradi davka. Odlična priložnost za vsakega soseda, ki ima seveda predkupno pravico. Na ta način bo prišel napol zastonj do tvoje kmetije :p .

Pazite pri temu. Ko je zadeva enkrat na oglasni tabli, je praktično končano in vse kar je tam gor napisano, tudi zavezujoče. Prodajalec bo primoran prodati za tisto (fiktivno) cifro onemu s predkupno pravico, ti se boš pa pod nosom obrisal. Pa prodajalec tudi ker bo premalo denarja dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.607
966
113
Vsaj realno ceno mora napisati ja. Če ne 2x. Pa se ponudi, da ti tisti davek plačaš in je. Njemu je vseeno komu proda, ti si pa s tem zagarantiraš parcelo.