Preklic prodaje kmetijskega zemljišča

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ali se da nastavit opomnik ali kako spremljat kdaj se bo začela prodajat sosednja parcela na oglasni deski?

Stari se je stegnil in imam občutek, da potomci ne bodo želeli več obdelovat vinograda... Z ene strani sem prvi sosed. Pa za dobro ceno, bi kupil..
Ne morem kar it do njih pa rečt, čuj, sem sliša, da starga ni več, pa če bote prodajal, me pokličte ;) Pa tudi se bojim, da če bi pokazal zanimanje prehitro, bi jim apetit zrastel. Pa vsaj 2 dediča sta, ponavadi vsak hoče dobro zaslužit...
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Ali se da nastavit opomnik ali kako spremljat kdaj se bo začela prodajat sosednja parcela na oglasni deski?

Stari se je stegnil in imam občutek, da potomci ne bodo želeli več obdelovat vinograda... Z ene strani sem prvi sosed. Pa za dobro ceno, bi kupil..
Ne morem kar it do njih pa rečt, čuj, sem sliša, da starga ni več, pa če bote prodajal, me pokličte ;) Pa tudi se bojim, da če bi pokazal zanimanje prehitro, bi jim apetit zrastel. Pa vsaj 2 dediča sta, ponavadi vsak hoče dobro zaslužit...
če jih ne vprašaš direktno, je potem edina stvar oglasna deska na UE - seveda pa se morajo najprej dediči dogovoriti, kako bodo premoženje razdelili - se pravi najprej zapuščinska obravnava, potem pa naprej :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ali se da nastavit opomnik ali kako spremljat kdaj se bo začela prodajat sosednja parcela na oglasni deski?

Stari se je stegnil in imam občutek, da potomci ne bodo želeli več obdelovat vinograda... Z ene strani sem prvi sosed. Pa za dobro ceno, bi kupil..
Ne morem kar it do njih pa rečt, čuj, sem sliša, da starga ni več, pa če bote prodajal, me pokličte ;) Pa tudi se bojim, da če bi pokazal zanimanje prehitro, bi jim apetit zrastel. Pa vsaj 2 dediča sta, ponavadi vsak hoče dobro zaslužit...
Taprvo zapuscinska bo vsaj pol leta mimo.
Potem kdo je novi gazda in rečt da bi kupil brez cene...
Zdaj ce so normalni se bos zmenil, spet jih bo tepel davek če takoj prodajo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Bomo vidli kako se bo razvilo. Ko se srečamo bom kaj namignil kaj bodo sedaj...
Spomnil sem se, pa sem vprašal. Včasih se najde kak pameten odgovor tukaj :p
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ker če je zravn še zidanica ni nujno da bo na oglasni. Prej na kakšni nepremecninarski strani.
Spet tanovi lastnik ce je z lublane bo postavil lublansko ceno .
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.464
1.249
113
Iskajoč brata
A ni tako, da lahko na kmetijsko zemljišče postaviš pomožni objekt (zidanco) za obdelavo? Ali moraš dobiti zemljišče, ki je delno kmetijsko, delno zazidljivo?

Lahko kdo z izkušnjami potrdi... ali sem čisto mimo ustrelil...
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A ni tako, da lahko na kmetijsko zemljišče postaviš pomožni objekt (zidanco) za obdelavo? Ali moraš dobiti zemljišče, ki je delno kmetijsko, delno zazidljivo?

Lahko kdo z izkušnjami potrdi... ali sem čisto mimo ustrelil...
Včasih je bilo tako. Spet odvisno kje, sred gozda ne.
Obrni se na občino kjer je parcela.