Prehranska dopolnila

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.351
5.391
113
Dam glavo preč, da so bili to predebeli otroci. Zato so sploh sli gledat. Kjer spet ni problem toliko kaj, kot koliko glede na potrebe...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Problem današnjega časa je, da v preteklosti kruha na količine kot ga je danes ga ni bilo, ni bilo toliko sladkorja (pijače, piškotki, sladoledki, tortice) + bolj so se ljudje gibali kod danes saj so bile drugačne službe in vse skupaj.
Mislim pa, da se zadeve spreminjajo na boljše in zmeraj več ljudi je ozaveščenih in zmeraj več ljudi se mi zdi da se športa (al pa se mi samo zdi in sem v zmoti).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Pri “sportnikih” je tudi problem t.i. “skinny fat” pojav
Peter attia recimo je preplaval mehiski zaliv a imel zamascene jetre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28

Priporocam ogled.

Med drugim.. Ne izogibajte se rumenjakov, pozabite na low fat sire in drugo. Pravi sovraznik je sladkor (tudi tisti v sadju).
Uporabno, samo kosmiči so idealni za zajtrk...ker pač hitro pripraviš ko nimaš časa za kuhinjske čarovnije :) Drugače pa je dosti odvisno od življenjskega sloga...So pa kosmiči enkrat na teden dovolj, več bi bilo preveč po moje.

darjan "skinny fat" je dosti zafrknjena stvar, ker se hitr "zgodi" da človek pride do tega...ko pa je skinny fat pa ima dve opciji "bulk" ali pa "cut", nobena ni idealna, ker pri obeh vizualno ni ok, pa tudi z zdravstvenega vidika ni nobena od teh opcij "idealna". Osebno mi je bolj všeč opcija "bulk", samo potem spet rabiš hujšat ko prideš do konca "bulka". Mislim da je skinny fat nekako problem srednje generacije oz. od 25 naprej bi že kar rekel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Dam glavo preč, da so bili to predebeli otroci. Zato so sploh sli gledat. Kjer spet ni problem toliko kaj, kot koliko glede na potrebe...

Zagotovo je tu vecje stevilo debelih otrok. Samo problem je, da je ze vsak peti desetletnik predebel, po nekaterih statistikah vsak cetrti.

Ni pa samo debelost tu vzrok.

Recimo dam roko v ogenj, da mora biti ze kak pri nekaterih otrocih v moji okolici. Pitje izkljucno sladkih sokov, liter pa pol dnevno brez problema. To je 150g cukra samo iz tega. Ce ni sladko, se ne je. In tega je noro veliko. Pa vidis starsa, da otrok noce kosila, pa mu prinese cokolado. "vsaj to pojej". Mislim. Debili.

Insulin resistance, prediabetes.. To so vse jasni termini, na katere nase zdravstvo ne daje nic. Gres na test cukra, spijes tisto glukozo, cez cas zmerijo cuker v krvi. Aha ok je, je zadosti padel. Noben pa ne preverja, koliko insulina ti je trebusna slinavka morala sproducirat, da je cuker uspesno padel. Niso vec mascobe tisti bav bav, kot so nas ucili po solah. Pa tu ne govorim o soncnicnih oljih pa cvrtju in to. Ampak izogibat se rumenjakov, mastnejsega mesa, polnomastnih izdelkov je v danasnjem casu, z vsemi dostopnimi podatki.. Enostavno bedarija. Kupis low fat jogurt, ki pa ma 20g cukra. Top.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.351
5.391
113
No, odlicen primer adijo pameti... Cez 20 let bo tvoj otrok tebi na novo toplo vodo odkrival, kaj je ok in kaj in in kako so vas narobe učili. Ampak nihce ni nikdar ucil, da so mascobe bav bav in raznih trendov, kot je danes LCHF in podobno, da o drugih sektah ne zacnem... Ucilo se je in se še vedno raznoliko mešano hrano v zmernih kolicinah.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Kaj dlje od "jej samo mastno meso", ne bomo prišli, ker je to optimalna prehrana za človeka/zveri. Seveda je lahko hudič potem v mesu, če je preveč hormonov/atb, ampak to ne pomeni da meso ni najbolj optimalno.

Raznoliko prehrano je človek vpeljal šele pred "kratkim", do takrat je bil meso jedec in nabiralec, kar je pa veliko bolj druačna prehrana, kot si danes zamišljajo zagovorniki "raznolike prehrane".
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.351
5.391
113
Ne vem, kaj si danes nekateri zamisljajo pod zdravo prehrano na bilo kateri način, dejstvo je da je to mozno samo zaradi tega, ker je vsega preveč in to je to, kar je problem. Z vsacga kota en laja svojo mantro kot edino pravo religijo, pa bo bilo boljse in tudi bolj zdravo zanj, ce bi tle malo manj kompliciral, pa kaj drugega produktivnega pocel. Bi bil bolj zadovoljen in manj nastresiran in sovrazno naravnan - zadeva je veliko bolj blagodejna za zdravje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
No, odlicen primer adijo pameti... Ampak nihce ni nikdar ucil, da so mascobe bav bav in raznih trendov, kot je danes LCHF in podobno, da o drugih sektah ne zacnem... Ucilo se je in se še vedno raznoliko mešano hrano v zmernih kolicinah.

No še 15-20let nazaj ko smo še hodili na šolske / sistematske preglede je bila una piramida na steni z hrano čist drugačna...

Če ne vrjames poskusi v kakem zakotnem zdravstvenem domu...kjer so jo pozabli updejtat....
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in darjan

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zagotovo je tu vecje stevilo debelih otrok. Samo problem je, da je ze vsak peti desetletnik predebel, po nekaterih statistikah vsak cetrti.

Ni pa samo debelost tu vzrok.

Recimo dam roko v ogenj, da mora biti ze kak pri nekaterih otrocih v moji okolici. Pitje izkljucno sladkih sokov, liter pa pol dnevno brez problema. To je 150g cukra samo iz tega. Ce ni sladko, se ne je. In tega je noro veliko. Pa vidis starsa, da otrok noce kosila, pa mu prinese cokolado. "vsaj to pojej". Mislim. Debili.

Insulin resistance, prediabetes.. To so vse jasni termini, na katere nase zdravstvo ne daje nic. Gres na test cukra, spijes tisto glukozo, cez cas zmerijo cuker v krvi. Aha ok je, je zadosti padel. Noben pa ne preverja, koliko insulina ti je trebusna slinavka morala sproducirat, da je cuker uspesno padel. Niso vec mascobe tisti bav bav, kot so nas ucili po solah. Pa tu ne govorim o soncnicnih oljih pa cvrtju in to. Ampak izogibat se rumenjakov, mastnejsega mesa, polnomastnih izdelkov je v danasnjem casu, z vsemi dostopnimi podatki.. Enostavno bedarija. Kupis low fat jogurt, ki pa ma 20g cukra. Top.
Če imaš denar, lahko izbiraš, kaj boš jedel. Reveži pa gledajo na to, da za čim manj denarja dobijo čim več kalorij. Kateri družbeni sloj v ZDA je najdebelejši? Niso to elite WASP, pač pa najrevnejši sloji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Ironicno pri tem pa je, da imajo tecimo jetra najboljsi price/performance kar se tiče kalorij/beljakovin/mineralov/vitaminov.
Ali pa ledvicke/zelodec/mozgani/ipd

Pri marsikaterih kolinah se to vstran mece…
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Če imaš denar, lahko izbiraš, kaj boš jedel. Reveži pa gledajo na to, da za čim manj denarja dobijo čim več kalorij. Kateri družbeni sloj v ZDA je najdebelejši? Niso to elite WASP, pač pa najrevnejši sloji.
Točno to! + izobraženot oz ne želijo se izobrazit in poslušat. Jaz lahko mojim dvema rišem, pišem, kričim... on dva bota šla svojo špuro....

Delavska malica; Eno paštetko pa velik belga pocen kruha. Čez pa še malo "ledenega čaja". To stane 2-3€, najedele se je. S cukrom je dobil še malo energije... za podoben denar bi si lahko pa doma skuhal riž, testenine, zelenjavo in meso... samo se nobenmu tega ne da...
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Ironicno pri tem pa je, da imajo tecimo jetra najboljsi price/performance kar se tiče kalorij/beljakovin/mineralov/vitaminov.
Ali pa ledvicke/zelodec/mozgani/ipd

Pri marsikaterih kolinah se to vstran mece…
Bolj verjetno gre mesarju v kuferam ko nihce ne gleda :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
KSZ

kje bi našel kak easy :p tedenski program z vajami? Torej da se ne ponavlja in da je pavza vmes med skupinami. Ko prideš do neke točke, se ustavi, če se teža vaj ne poveča :)
Iščem nekaj bolj anaerobnega splošnega, ne pa 3 vaje za vsako skupino. Tako da v pol ure končaš.
Lenobi se ne da na roko spisat iz youtuba.