Pregovor "od Trojan naprej se ne kupuje rabljenega avta"

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Zakaj tak pregovor? Kakšne so izkušnje s Štajerci, da je ta pregovor nastal?

Meni se na prvi pogled zdi da so preprodajalci, nateguni, taspodni prodajalci čisto na vsakem koncu države, zakaj ima potem ravno Štajerska tak sloves glede prodaje rabljenih avtov?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hja... Celjski bazen avto dilerjev je ze dolgo malo specificen, in od tam zato avtov sploh ne gledam vec.

Vcasih, pred desetletji, pa je ta pregovor Lj pamet verjetno izumila zato, ker so bili avti sicer po vsej sirni Sloveniji precej slabse vzdrzevani zaradi obcutno nizjega standarda... Morda je pri Primorskih avtih kdo se zamizal na eno oko, ker so tam manj solili ceste (in so imeli nekaj visji standard zaradi blizine Italije)...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Se vedno velja ta pregovor. Z izjemo koroske. Najbolj ohranjeni avtomobili so iz gorenjske, primorske od gorice naprej in LJ s S okolico. Primorski avtomobili so najvecji macek v zaklju.

Namig>

20131119_092550.jpeg
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz sem tudi vedno slisal cudne zgodbe o avtih preko trojan. No, potem pa sem prejsnjega kupil ravno tam. Avto je bil drugace super ampak sem scasoma podvomil o realnosti kilometrov, pa se kaksna malenkost se je nasla, ampak ok, pac sem kupil rabljen avto a ne. Sedaj sem imel soet ogledanega enega preko trojan, ampak sem si rekel, da ne bom naredil tega se enkrat. Vceraj sem se zato zapeljal po avto v stuttgart, ker pri nas avta od privat lastnika skoraj ne dobis vec. Aja ko sem prisel gor mi ga je prodal v avtohisi pa en Turk (ne mislim nasega bivsega predsednika) tako da bomo videli, ce so kaj boljsi od stajercev :cheer:
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne vem zakaj tak pregovor, vendar po mojih izkušnjah je možnost, da bodo povprečnega kupca nategnili, izza Trojan (hm, le na kateri strani:p) bistveno večja.
Kar pa ne pomeni, da se ne da tam kupit dobrega avta.
V povprečju so avti izza Trojan cenejši (logično, saj je več sesutih, s sumljivo zgodovino in kilometrino), hkrati pa je recimo (osebna opazka) velika večina karamboliranih vozil znancev šla na drugo stran Trojan v roke domačih ''mehanikov''. Pa ne zato, da jih bodo oni naprej vozili:D.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pred “petnajstimi" leti sem konkretno (oboje totalka) sesu avto in motor, oboje sem takoj prodal vzhodno od celja, brez nekega hudega cenkanja.
Sloves glede celja. Poglejte na avtonetu stevilo oglasov iz celjske regije. A ti tale slika kaj pove? Pa to seveda ne pomeni da v celju ne mores kupiti dobrega avta in da te drugje ne morejo nategnit, ampak
 

Priponke

  • Screenshot_2018-04-23-04-32-08_crop_643x829.jpg
    Screenshot_2018-04-23-04-32-08_crop_643x829.jpg
    295,4 KB · Ogledi: 212
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Celjanom je to pač tak hobi ... sej na jugu tud vsi nekaj na črno mutijo zraven službe ... isto je v Celju, namesto da maš vrt, maš pač 3-4 rabljene avte na vrtu
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Jaz sem par krat šel gledat avte preko Trojan, pri vsek katere sem gledal, se stanje ni ujemalo s podatki
iz avto neta, od ponarejene servisne knjige (vstavljani prekopirani listi) v avti se ni kadilo (strop zažgan s cigaretam),
zgodovina servisov, govoril kako je redno servisiral avto, potem pa gledaš servisne potrdila in ne zna razložit razlike...

Skratka, 4 ali 5 sem jih šel gledat in ne grem več... izguba časa in slaba volja ne odtehta majhne možnosti da dobim tam dober avto...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Moraš vedeti, da so nekje na selu drugi standardi za odlično ohranjenost kot v velemestu. :)
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.269
1.941
113
Moraš vedeti, da so nekje na selu drugi standardi za odlično ohranjenost kot v velemestu. :)

Ksz

Od Trojan naprej so edino krofi v redu, pa še te so premastni.

Kar sem šel gledat avtov na štajerskem je bila natega. V oglasu vse top na terenu pa polom. Slabo popravljeno papirji ne štimajo, servisne knjige in računi da ne govorim
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če glih o krofih, so le-ti na Kranjski strani. ;)

Drugače pa, povsod se najdejo nategatorji!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz.

samo ste pa kr naivčine tu, gledate oglas, u fajn ... kak je poceni, noben drug na avto.net-u še ni videl tega ... gremo gledat ... al kaj se vam dogaja v glavi :cool:
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
ksz.

samo ste pa kr naivčine tu, gledate oglas, u fajn ... kak je poceni, noben drug na avto.net-u še ni videl tega ... gremo gledat ... al kaj se vam dogaja v glavi :cool:

hmm, očitno imaš ti nek full bolši preverjen način kako izbirati avte po oglasih....?

p.s. ni bilo govora o najnižji ceni...
iščeš določen model avta z določeno opremo in letnikom in greš gledat tiste ki naboj ustrezajo temu....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Celjanom je to pač tak hobi ... sej na jugu tud vsi nekaj na črno mutijo zraven službe ... isto je v Celju, namesto da maš vrt, maš pač 3-4 rabljene avte na vrtu
Bukovzlak?
Sem šel enkrat tja gledat avto in sem rekel, bom ze nasel, ni panike. Loool, vsakih 100m ena prodajalna rabljenih vozil.:D:D:D
Šele po petih minutah na telefonu, sem končno prišel pred pravo ''firmo''.
PS: Avto se ni kupil.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Samo enkrat ..... šel pogledat "avto je kot nov" .... Že prvi vtis je bil obupen ... prodajalec nek možakar srednjih let v belih Adidas kratkih hlačah, japonkah, vampom in zgoraj brez (pa je bila avtohiša) za nas si je vzel celih par minut cajta da mi je dal ključe, o avtu ni povedal nc... avto pa ...... usran zunaj in znotraj, ko smo se pa peljali se je pokazalo .... no sj s cca 2k€ bi ga spravu v dokaj decentno stanje. Ceno je pa bil pripravljen spustiti tolko da bi vsaj za kosilo meli....
V glavnem zguba cajta in denarja za pot