Pregled VIN

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Pozdravljeni,

na spletu je kar nekaj strani preko katerih je mozno preveriti VIN stevilko in s tem vsaj nekaj zgodovine vozila.

Zanima me katera nudi najvec informacij oz. preko katere se najbolj splaca preveriti VIN stevilko?

Hvala.

Lp
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Carfax.

Ampak tudi ni 100% zanesljiv. Pri meni ni bil vpisan en servis, ki je bil sicer vpisan v digitalni servisni knjigi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Brezplačnost je zelo zelo vprašljiva.

Če drugega ne boš zvedel informacijo o km na prvem tehničnem pregledu (če je avt sploh toliko star).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Saj črpa iz uradne baze (javni podatki - euprava pa to), samo prezentira jih... za prvo predstavo so odlični podatki, če nič drugega za šrot izločit je (recimo vidiš da je avto zamenjal 6 lastnikov...), za kaj več pa Carfax, pa uradni servis mogoče.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Saj črpa iz uradne baze (javni podatki - euprava pa to), samo prezentira jih... za prvo predstavo so odlični podatki, če nič drugega za šrot izločit je (recimo vidiš da je avto zamenjal 6 lastnikov...), za kaj več pa Carfax, pa uradni servis mogoče.
Uradni servisi poročajo neznancem o VIN številkah v bazi? Carfax izpis je pa velikokrat tudi revščina, sploh za vozila iz tujine...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
To se mi zdi tudi logično.
Naš IP smatra v nekaterih drugih situacijah vozilo = oseba, se s servisi deli zdravstveno stanje in prevoženi kilometri vozila. S tem pa bi se moral lastnik izrecno strinjati, da servisna mreža lahko tako občutljiv podatek nekomu posreduje.
No, v ozadju je sicer verjetno to, da preprosto ni API-ja za neko znamko preko katere bi te podatke lahko kdorkoli (ali po neki pogodbi) pridobil :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85