Pregled avtomobila pred nakupom

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Počasi smo se začeli pripravljati za nakup novega avtomobila. In sicer bom iskal ravno nekaj takega kot je debata v eni drugi temi (karavan do 12.000 eur).
Sedaj me pa zanima par stvari:
Ali uradni serviserji kaj komplicirajo, če pripelješ avto, da se ga priklopi na računalnik?
Kakšna je cena za takšen priklop?
Kaj se na takšnih priklopih da ugotoviti? Ali se kilometre lahko preveri? Kaj se ne more preverit?
Ali je to od avta do avta različno?
Ali svetujejo tudi glede tega če je bil avto lakiran ali popravljen? Ali ga moraš osebno poznat, da ti pove kaj takšnega?

No zaenkrat dosti vprašanj.

Hvala lepa za odgovore.


lp
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Verjetno je odvisno od serviserja do serviserja.
Na Porsche Verovškova je pregled avta cca 50€ in nič ne komplicirajo. Ta cena ne pomeni le priklopa na računalnik temveč resen pregled avtomobila. Pri zadnjem avtu, katerega sem preverjal žal niso mogli preveriti kilometrov (računalnik si jih ne zapomni), so pa opozorili, na par napak, na ličanje, na skorajšnjo potrebo po velikem servisu...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Če imajo čas ponavadi nič ne komplicirajo, cena za tak pregled je ponavadi od 10-20 eur, kilometrov se ne da na noben način preveriti realnih, dajo se pa preveriti servisni interval pri določenih avtihi če je avto seveda bil servisiran pri pooblaščencu. Pri BMWju vem da se dajo še kilometri preveriti preko ključa, ki ga nekateri pozabijo prekodirati ko zbijajo kilometre. Kaj se da ugotoviti? Če ne gori lučka za napako na motorju ponavadi nič več, sicer se z kakšnim drugim testerjem ugotivi marsikaj, ampak teh ponavadi uradni servisi nimajo.
stupid-1.gif


Skratka, na mnenje uradnega servisa se jaz nebi nič kaj preveč zanašal, mene so na avtu z zanič vztrajnikom & diferencialom vztrajno prepričevali da je normalno da poka in ropota, kadar menjujem & spuščam sklopko. Šele ''popoldan'' mi je uredil kasneje to. Glede tega al je bil avto razbit & barvan ti lahko pove ličar/klepar, saj imajo večinoma vsi uradni servisi zraven kleparijo in ličarijo, tako da to te ne rabi skrbet. Razen če seveda prodajalec nima kaj vez pri tem servisu, potem si pečen, zato raje sam izberi en servis pa ga tja zapelji.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Pred časom sem menjal avto in ker je bil v igri tudi avto iz razširjene Fiatove hiše sem se pozanimal pri Ambrožu v Lahovčah. Bili so takoj za ,avto bi pregledal tudi klepar tako da bi lahko kupil avto skoraj brez skrbi.
Če boš kupoval Volva ,tam pa imajo menda (povdarjam menda) mednarodno bazo podatkov o servisnih posegih na avtih servisiranih na pooblaščenih servisih. Tam naj bi dvom o kilometrih odpadel.