Predlogi za nov telefon

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
bolje je, ne pa par nivojev

1.) dela samo glavna kamera
2.) hdr meni ne dela ali pa je mogoče odvisen od verzije gcama...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Hdr dela bp. Tudi selfie cam dela. Jaz ce naredim sliki z obema kamerama, je razlika kot noc in dan.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Dobro, selfi kamere nisem štel sploh pod kamere. Ne dela pa uw kamera niti slučajno. Ali ozkokotna, če jo slučajno imaš.

Hdr mi sicer dela neke zmazke, če izberem tisto najbolj "močno" opcijo, drugače pa med normalno pa off ni razlike. Mogoče rabim drugo gcam aplikacijo.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Po enem mesecu "raziskovanja" sem se nekako osredotočil na dva proizvajalca, za katera se mi zdi, da za svojo ceno ponudita veliko - Realme in Xiaomi. Pri obeh izbral en "slabši" in en "boljši" model.

Xiaomi:
- Redmi Note 11
- Redmi Note 11 Pro

Realme:
- 9 (mogoče Pro)
- GT Neo 2

Nekako se najbolj nagibam na GT Neo 2, ki pride malo več kot 300€.

Mnenja?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Zdaj koliko imam izkušnje s tema dvema znamkama bi rekel tako:
V kolikor se prepustiš xiaomi okolju in njihovim aplikacijam je to to.
Če pa bi rad "stock" android brez nekih dodatnih navlak pa izberi realme
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
45
28
Ljubljana
Realme... Najboljsi price performance.... Imel na "testu" Realme GT in sem bil presenecen glede delovanja, hitrosti (snapdragon 888), zaslona, hitrosti polnenja itd. Fotoaparat tud super edino mogoce v slabsih pogojih da naredi povprecno fotografijo (za kar mi je drugace vseeno). Za to ceno je top telefon...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ampak realme gt je precej drazji od navedenih.

Jaz bi na spisek dodal se poco phone, npr. model X4
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Po enem mesecu "raziskovanja" sem se nekako osredotočil na dva proizvajalca, za katera se mi zdi, da za svojo ceno ponudita veliko - Realme in Xiaomi. Pri obeh izbral en "slabši" in en "boljši" model.

Xiaomi:
- Redmi Note 11
- Redmi Note 11 Pro

Realme:
- 9 (mogoče Pro)
- GT Neo 2

Nekako se najbolj nagibam na GT Neo 2, ki pride malo več kot 300€.

Mnenja?
Mogoče nov model, redmi note 12 pro?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Bom še tukaj vprašal. Iščem nov telefon, želje pa so naslednje:
- (hiter) fingerprint spredaj (lahko seveda na zaslonu)
- fizičen gumb (ali kombinacija gumbov) za utišanje, ko imaš telefon v torbici/žepu
- always on display in omogočanje prikaza obvestil, ko je telefon zaklenjen
- čim bolj čist operacijski sistem (čim bližje Googlovemu izvoru), ki ima še dovolj obljubljenih posodobitev
- dovoljšnja avtonomnost baterije, ki omogoča hitro polnjenje
- zaslon vsaj 6,4 cole
- NFC
- hitrost in solidna kamera sta definitivno plusa.

V hranilniku je dobrih 400 evrov.
Še najbližje izbiri je OnePlus Nord 2. OnePlus 5 imam trenutno in izkušnje so zelo dobre. Vseeno pa berem, da ima novi Nord 2 (še) nekaj hroščev (Bluetooth, povezljivost z Android Auto, slaba izkoriščenost senzorja fotoaparata ...).
Alterjevci boste zagotovo predlagali še kaj, kar ustreza zgornjim pogojem.
Jeseni sem spraševal po predlogih za telefon. Dolžan sem poročilo.
Kar dolgo je trajalo, tudi stari OnePlus 5 se nikakor ne predaja. Res kapo dol, da po štirih letih in pol trde uporabe (fizično in tehnično) zadeva res dobro deluje.
Kakorkoli že, nisem se mogel odločiti, prejšnji teden pa sem opazil, da Telekom ponuja Samsung Galaxy S21 FE za 451 EUR. Ob vezavi seveda, kar pa mi ne predstavlja težave, saj sem še najbolj zadovoljen s Telekomom. Osnovna cena je okrog 750 evrov, telefon je načeloma nov (čeprav bi moral biti predstavljen jeseni in prihajajo S22tke) in Samsung zagotavlja kar nekaj posodobitev, hkrati pa dodajo še uro Galaxy Watch 4. Vse skupaj se mi je zdelo dobra ponudba in sem zagrizel v vabo. Po nekaj dneh sem stvari preselil, nastavil in sedaj se privajam na nekaj drobnarij, ki so pač sedaj slabše (OnePlus ima nekaj res simpatičnih stvari). Vseeno pa se mi zdi zadeva za 451 evrov v redu (če upoštevam še uro).
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Še moj zaključek:
Po enem mesecu "raziskovanja" sem se nekako osredotočil na dva proizvajalca, za katera se mi zdi, da za svojo ceno ponudita veliko - Realme in Xiaomi. Pri obeh izbral en "slabši" in en "boljši" model.

Xiaomi:
- Redmi Note 11
- Redmi Note 11 Pro

Realme:
- 9 (mogoče Pro)
- GT Neo 2

Nekako se najbolj nagibam na GT Neo 2, ki pride malo več kot 300€.

Mnenja?
Na koncu sem se odločil za GT Neo 2 (kljub temu, da je nedolgo nazaj ven prišla že 3-ka)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Če prav berem je Realme GT master edition (8/256) dober nakup za 350€? Zamenjal bi Huawei P20.

Ne vzamem več kitajca (zaradi aplikacij), not. pomnilnik mi je pomemben zaradi fotografij. Procesor pa mora pokriti osnovno delo in kakšno špilo (HCR 2).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Ok, sem res bolj površno bral tole temo... Hvala za popravek. Pomembno mi je, da funkcionira google play trgovina, zaradi nekaterih specifičnih aplikacij...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Je kdo kupoval telefon na mobileshop.eu? Cene so nižje kot drugje...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Sem že kupil. Poslali so brez problema. Samo na servis v Sloveniji v večini primerov raje pozabi.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na hitro sem preletel tole temo, ker tudi sam iščem telefon. Moja želja je samo ta, da telefon deluje kar se da tekoče, tudi po daljši dobi uporabe. Sicer imam služben telefon, ki ga uporabljam tudi za osebne namene (dual sim), ampak žal je tako, da so službeni telefoni več ali manj nizkocenovci, zato imam trenutno Samsung A32. Lahko rečem samo katastrofa od telefona. Dokaj tekoče je deloval nekje 1-2 meseca potem se je začelo vse zatikat, telefon je postal nenormalno počasen in zgubljam živce. Telefon ni vreden te znamke. Skratka, ker za telefon po drugi strani ne mislim dajat 1k+ oz sem "prekratek" za kakršen koli flagship priznanih blagovnih znamk, bi vzel nakaj v srednjem rangu. Razumem, da za to po drugi strani ne morem pričakovati ne vem kaj, ampak tudi moje želje niso pretirane. Telefon uporabljam več ali manj samo za klicanje, SMS-e, Whatsapp, Viber ipd. Za fotoaparat mi je dejansko vseeno. Mora pa imet Google play in dual sim.

Gledam Realme GT Master Edition mobilni telefon, 6GB/128GB 5g, ki ste ga pohvalili, cena mi je zelo sprejemljiva. Če ga kdo ima bi prosil za kakšen komentar oz izkušnjo.


Hvala.
 

Jaka222

Zelenc'
18. jul 2022
8
8
3
Xiaomi , če nisi znamkar :) Jaz menjam dokler dela telefon dela za zdaj že 4 leta dela. Prejšni še več
 
Nazadnje urejeno: