Predlogi za nov telefon

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Če se itak ne boš pogovarjal, oziroma nimaš namena, je lahko stalno na mute (tačas, ko se ne nameravaš pogovarjati) :D Edino kar uporabljam za mute je urnik. Ko pa slučajno kdaj rabim, pa nastavim mute za 30 minut do 2 uri, in imam dovolj.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
No, saj to. Meni ni treba nič nastavljati preko urnikov. Samo potisnem SLIDER in gre v MUTE (ali obratno - no vmes je še VIBRA).
Ko se nimam namena pogovarjat, je v trenutku na MUTE, potem pa v trenutku nazaj (brez vključitve zaslona in tapkanja).
Ali pa - pelješ v avtu ženo, se pa spomniš, da te bo poklicala ljubica. Pač nobenega drkanja po zaslonu med vožnjo.
Ampak, da ne zaidemo - eni smo se navadili na to.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Bistvo urnika je, da ne rabiš nič pritisniti... ter morda pozabiti. Še vedno pa je gumb lahko (za nekatere) dobrodošla dopolnitev.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Točno to. Jaz sploh ne vem, kako naj živim brez tega :)
To je res uporabno. Prideš nekam, kjer zvonjenje/piskanje ni zaželeno, že kar v žepu pritisneš. Ko greš ven, spet porineš nazaj. Res superca. Kakšno drajslanje po telefonu in menjavanje profilov ...
Aha, OK, nisem razumel, da to iščeš. No, tega nima.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Aha, sedaj sta oba predloga očitno z enakim trikom.
Torej lahko - pri ugasnjenem, zaklenjenem zaslonu - pritisneš na tipko in postavi telefon na MUTE (ali pač obratno)?
Ne, nima tipke za menjat profil, če te nekdo kliče in ti zvoni v žepu pa to pritisneš.

In ne spomnim se Adnroida, ki ima switch, ima ga Apple, ampak ga v žepu ne boš enostavno pritiskal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ali lahko preverite, ali na vaših telefonih obstaja spodnji trik? To je sprejemljiva rešitev, da lahko telefon utišaš v žepu (če seveda to deluje pri zaklenjenem telefonu).

Change what happens when you press Power + Volume up

  1. Open your phone's Settings app.
  2. Tap Sound & vibration
    And then
    Shortcut to prevent ringing.
  3. Turn Prevent ringingon or off.

  4. Choose what happens when you press Power and Volume up:
    • Vibrate: Phone calls and notifications vibrate
    • Mute: Phone calls and notifications are silent

Tip: To quickly turn on vibrate, press Power + Volume up.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Verjemem, smo različni. Še drug primer - zbujam se kmalu in običajno s tipko utišam telefon, še preden ga postavim iz AIRPLANE načina. Da sploh ne zapiska (zaradi obvestil) in zbudi tiste, ki je noč preležala ob meni :)
Pa cel kup je takih primerov. Recimo, da vidim, da se bo začel nek pogovor na Messengerju. Zakaj bi to piskalo po pisarni, če se itak ne bom pogovarjal. Samo gumb potisnem na MUTE in ... uživamo v tišini.
Res, ko se na to navadiš, je zakon.
Zakaj airpalne mode? Naštimaš tist night mode in konec. Ne zvoni ponoči. Sam imam tako da klic zazvoni samo 10 priljubljenim kontaktom. Ostalo je tiho vsak dan med 22 in 08 uro. Ko se zbudiš so vsi prispeli maili naloženi, sporočila, mesengerji in podobno, tako da ni nobenega piskanja, tako kot pri airplane modu, ko jih naloži ko ga izklopiš. Samo pogledaš in gotovo.

Drugače se spomnim win lumij, da so imele možnost utišanja pri zaklenjenem telefonu tako, da si nekaj sekund držal VOL - gumb in telefon je po stopnjah zmanjševal glasnost, na predzadnji stopnji je bil vibrate, na zadnji pa popolni mute. Morda ima kak andoid tudi sedaj tako rešeno. Lahk si pa tud klikal. Nekaj klikov dol in si imel na mute, potem nekaj klikov UP in si imel zvonenje.

Naj androidarji povejo če ta način deluje, trenutno nimam dobenega androida pri roki.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Zakaj airpalne mode? Naštimaš tist night mode in konec. Ne zvoni ponoči. Sam imam tako da klic zazvoni samo 10 priljubljenim kontaktom. Ostalo je tiho vsak dan med 22 in 08 uro. Ko se zbudiš so vsi prispeli maili naloženi, sporočila, mesengerji in podobno, tako da ni nobenega piskanja, tako kot pri airplane modu, ko jih naloži ko ga izklopiš. Samo pogledaš in gotovo.
Airplane mode - telefon imam ob sebi in nimam nobene potrebe, da ima telefon ponoči komunikacijo (svoje bližnje imam v isti hiši, drugih klicev pa ne potrebujem ponoči). Sicer bi ga pač ugašal. Sem daleč od kakšnega paranoika, vseeno pa posebne koristi od sevanja ob postelji ne pričakujem :) in sem se navadil na airplane mode ali na izključitev.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
resno... čemu?

nord 2 si ne zasluži niti naziva igrača kaj šele telefon...
O tem sva midva že malo govorila. Zato, ker za 400 evrov nekako ne najdem telefona, ki bi ustrezal zgoraj navedenim željam.
Vem pa, da tebi Nord 2 nikakor ni všeč. Vem za tiste težave z avtoradiem, za druge ne. Načeloma ima telefon dobre ocene. In res ne najdem nič drugega za tak denar. Nikakor ne gre za to, da bi bil zaljubljen v OnePlus, je pa res, da imam (zelo) dobre izkušnje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
zame so hrošči, popolnoma neuporaben fotoaparat in nedelujoč bluetooth dovolj, da grem nazaj na pixla :)
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
Pixel ima to kar želiš, samo da je implementirano na drugačen način kot pri One.
 

Priponke

  • Screenshot_11.jpg
    Screenshot_11.jpg
    55,6 KB · Ogledi: 130
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Sam sem zasledil naslednje minuse: prej omenjeni BT z nekaterimi težavami, aplikacija iz fotografskega senzorja menda ne izvleče ravno vsega (menda je sploh HDR zanič in se ga splača izključiti). Drugih stvari pa nisem zasledil, zagotovo pa je še kaj :) jaz povsod najdem.
Se pa bojim, da tudi drugi telefoni (vključno s Pixlom) niso brezmadežni. Ampak to opaziš šele, ko ga nekaj časa uporabljaš.
Seveda pa povsod lahko upaš, da bodo kaj popravili.