Predlogi za nov telefon

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Vem, da se bo slišalo skoraj bogokletno, pred nekaj leti sigurno ne bi tega napisal. Pa vseeno - Samsung Galaxy A52 (ali noveja 5G različica). Fingerprint pod zaslonom, deluje hitro in dobro, utišanje z enim gumbom deluje, 6,5' AMOLED always-on display, Android One OS, baterija 4500mAh, napolni se zelo hitro, NFC ima, fotografije zelo lepe, tudi deluje zelo hitro. Za povrh pa še IP67, stereo zvočniki, tudi 3,5 mm vtiča za slušalke še niso odstranili. 5G varianta gre sicer čez tvoj budget, brez tega pa je pod 400 evri.
Uporabljam ga cca. pol leta, če ne bi imel gor napisa bi dal roko v ogenj, da to ni Samsung.
Gledam tudi tega Samsunga, pa je največji minus, da ne najdem tistega prejle omenjenega utišanja telefona pri zaklenjenem zaslonu. Očitno Samsung tega tudi nima?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Screenshot_20211103-183206_Settings.jpg
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Bom še tukaj vprašal. Iščem nov telefon, želje pa so naslednje:
- (hiter) fingerprint spredaj (lahko seveda na zaslonu)
- fizičen gumb (ali kombinacija gumbov) za utišanje, ko imaš telefon v torbici/žepu
- always on display in omogočanje prikaza obvestil, ko je telefon zaklenjen
- čim bolj čist operacijski sistem (čim bližje Googlovemu izvoru), ki ima še dovolj obljubljenih posodobitev
- dovoljšnja avtonomnost baterije, ki omogoča hitro polnjenje
- zaslon vsaj 6,4 cole
- NFC
- hitrost in solidna kamera sta definitivno plusa.

V hranilniku je dobrih 400 evrov.
Še najbližje izbiri je OnePlus Nord 2. OnePlus 5 imam trenutno in izkušnje so zelo dobre. Vseeno pa berem, da ima novi Nord 2 (še) nekaj hroščev (Bluetooth, povezljivost z Android Auto, slaba izkoriščenost senzorja fotoaparata ...).
Alterjevci boste zagotovo predlagali še kaj, kar ustreza zgornjim pogojem.
Jaz sem nabavil oneplus 7t pro
S tem da sem si postavil še večje zahteve od tebe.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Gledam tudi tega Samsunga, pa je največji minus, da ne najdem tistega prejle omenjenega utišanja telefona pri zaklenjenem zaslonu. Očitno Samsung tega tudi nima?
To ima Samsung od vekomaj.
No ja:rolleyes: lahko potrdim, da ima od 4.4.2 (KitKat), TouchWiz UI naprej 100%;)
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
To ima Samsung od vekomaj.
No ja:rolleyes: lahko potrdim, da ima od 4.4.2 (KitKat), TouchWiz UI naprej 100%;)
Narobe si ga razumel, tako kot jaz.
Išče se funkcionalnost, da ima telefon fizičen gumb, s katerim ga preklopiš na tiho delovanje še preden se zgodi klic. Torej fizični gumb za preklop v tihi profil brez da to delaš preko zaslona.
Tega pomoje noben aktualen Samsungov telefon nima (ne glede na vrsto androida - TouchWiz/AndroidOne).
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Narobe si ga razumel, tako kot jaz.
Išče se funkcionalnost, da ima telefon fizičen gumb, s katerim ga preklopiš na tiho delovanje še preden se zgodi klic. Torej fizični gumb za preklop v tihi profil brez da to delaš preko zaslona.
Tega pomoje noben aktualen Samsungov telefon nima (ne glede na vrsto androida - TouchWiz/AndroidOne).
No ja, res sem ga narobe razumel. Res tega nima privzeto, toda se to da zaobit.
Namestiš aplikacijo recimo sound off, mute... (takih in drugačnih je na GP malo morje) potem pa v nastavitvah pod napredne funkcije - stranska tipka, nastaviš to aplikacijo, da ti z dvakratnim pritiskom izklopi zvok.
Najboljš pa, da greš v neko trgovino ali če imaš kakega znanca, ki ima tak ali drugačen telefon in ga preizkusiš, vsaj tiste osnovne stvari. Tukaj preko foruma ne moreš pridobit prave izkušnje.
Meni osebno je to brez veze, če vem, da grem kam kjer, nočem da me motijo si že prej izklopim zvok ali dam na vibriranje, en klik in je to to. Da pa bi ponoči preklapljal v airplane mode mi je pa sploh brez veze. Nikoli ne veš kdaj te kdo rabi, če pa že, pa si ga pred spanjem daš na potiho, da vsaj takoj zjutraj veš, če te je kdo klical ali si dobil kakšna druga obvestila.
Vsakemu svoje. Je pa navada železna srajca, ja.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ja, vsakomur po svoje.
Jaz pa recimo zelo pogosto preko dneva menjam lokacije in mi je res všeč, da telefona sploh ne vlačim po rokah. Najprej ga je treba odkleniti (četudi fingerprint), nato potegniti tisto zaveso dol, pa klikniti na gumb ... uf, odveč, če imaš še kaj v rokah ali mokre prste pa sploh sitno. Potem pa spet nazaj.
Ponoči me ne bo nihče klical, zato postavim na airplane (telefon je vseeno na dosegu roke, ker se pogosto zbujam, da vidim, koliko je ura ...). Res ne potrebujem sevanja ob glavi (pa nisem anti5Gjevec :)).

Mi je pa všeč tista ideja, da si sprogramiraš tipko za določeno akcijo. O tem sem že malo razmišljal. Sicer sem precej zahteven uporabnik telefona, ampak kakšna taka malenkost, na katero sem se navadil, je pa skoraj odločilna - kljub morebiti drugim prednostim.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Najprej ga je treba odkleniti (četudi fingerprint), nato potegniti tisto zaveso dol, pa klikniti na gumb ... uf, odveč, če imaš še kaj v rokah ali mokre prste pa sploh sitno. Potem pa spet nazaj.
Ni nobenega odklepanja. Prepoznava obraza, dvig telefona... ti takoj odpre začetni zaslon in če tja nastaviš ikono za mute je to en klik.
Res pa to ne moreš izklopit v žepu.
Včasih je treba izkoristit vse tiste funkcije katere nam ponujajo današnji telefoni, če ne je vseeno, če bi imeli tiste izpred 10 let.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Saj razumem moderne pristope in možnosti, še vseeno pa tudi z uporabo tega ne moreš telefona utišati v žepu. Pa vseeno je tudi v tvojem primeru treba pogledati v telefon, s prstom nameriti na ikono (itak to ne deluje pri mokrih prstih, kar je pri meni tudi pogosto - dež ...). Skratka - ne me razumet narobe. Razumem vse te možnosti, žal pa prav nobena po udobnosti, hitrosti in nevidnosti ne dosega preprostega gumba na robu telefona. Apple in OnePlus sta to dobro rešila, nekateri (recimo Google) imajo sorodne sprejemljive rešitve.
Sedaj izpadam kot ultra komplikator :) ampak je to res simpatična in uporabna zadeva.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Verjemem, smo različni. Še drug primer - zbujam se kmalu in običajno s tipko utišam telefon, še preden ga postavim iz AIRPLANE načina. Da sploh ne zapiska (zaradi obvestil) in zbudi tiste, ki je noč preležala ob meni :)
Pa cel kup je takih primerov. Recimo, da vidim, da se bo začel nek pogovor na Messengerju. Zakaj bi to piskalo po pisarni, če se itak ne bom pogovarjal. Samo gumb potisnem na MUTE in ... uživamo v tišini.
Res, ko se na to navadiš, je zakon.
zato imam jaz pametno uro + app na telefonu.
zvečer se telefon postavi v profile kot želim (on/off bt, glasnost, airplane, disturbe...), zjutraj vse nazaj kar želim. v službi ga imam skos na vibro in vsa obvestila dobim na uro. tako se sploh ne rabim ukvarjat s telefono v kakem načinu je...
imam samsung, ko je zaklenjen, pritiskanje na fizične tipke ne naredi ničesar. če pa začne zvonit, pa ga lahko s fizičnim tipkam utišam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in ales85