Predelava kamp prikolice

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Se da prikolico, narejeno za pavšal, predelati in registrirati?

Je res razlika samo v lučeh in naletni bremzi? Bi po tem lahko to dodal, peljal na homologacijo in registriral in vozil? Konkretno Adria 542, katerih ponudba je obilna.
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
Da se, ampak za kakšno ceno? Vsaka prikolica je narejena za pavšal, samo parkirati jo je treba v kampu.
Kupiš tehnično brezhibno prikolico in jo voziš.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Imas serijo prikolic, ki so narejene le za pavsal in jih ne mores registrirat, saj nimajo luci in naletne zavore. Je pa ponudba vecja kot pa onih z lucmi. In morda bi bila racunica dodat luci in bremze... ne vem, zato pa sprasujem.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Vidim kaj gledaš ja. Gledaš za 3, 4k, dolžina z rudo okoli 6,5m. Poleg tega, da je "krava" za vozit, sem siguren, da se ne izplača. Če se pa vseeno da, ti pa ne znam povedati. Za kakšen k več imaš izvedbe, ki se jih da registrirati, obnoviti zavore ipd. za bolj normalen denar.

Za rabljene prikolice se zapelji na sever na dopust za en par dni in jo pripelji domov. Imajo tudi veliko Adrij. Boste imeli dopust, prikolico in kakšen k več v žepu.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ja, to je pač ena od idej, ker mi luči pa bremze došraufat ni nek tehnični problem. Kako misliš "krava" - saj registrirana 542 je ista. No, nekak gledam 5-5.5m, pa širino 2.2-2.3m. Je to res tako nerodno za vozit? Nimam (še) nič izkušenj s tem.

Na sever? Lahko malo bolj preciziraš?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Jaz tudi še ne. Mislim, pa da je težje, sam gledam v smer 4m dolgih kabin, z rudo do max 5,5m, tudi zaradi trajektov in drugih stroškov. Smo družina 4, mogoče je vas več in s tem gledate malo večje. V Nemčiji in na Nizozemskem se dobi dobro ohranjene prikolice, ki niso trpele UV-ja, burje/tramontane in soli na Hrvaškem. Pa vožene so, kar je dobro za boben zavore in naletno, da se zadeva malo premika in uporablja, ne da v miru rjavi. Za sama alko podvozja je pa vseeno, na naši 30+ let stari očetovi pavšalistki se nič ne pozna. Naletna, zajla, nogice in zavore so pa konc. En let pozabiš mal namazat in premigat in je konec.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pomoje se z nekimi minimalnimi stroški ne da. Ker so že iz fabrke prišle kot neprimerne za registracijo.
Kot bi hotel homologirat barako iz Bauhausa.

Valhalla in damo
če nameravate nabavit bi nekaj omenil ... trenutno so trend (tako kaže) (pre)velike prikole (ranga bivalne dolžine 5 metrov ali celo več, inširine 2.2, 2.3 ali celo 2.4 metra) - z idejo da imaš plac za spanje n oseb + še dodatno stalno postavljena sedežna - da ni treba podirat in postavljat postelj oz. sedežne. Zadeva pije vodo če se prikola (veliko) uporablja tudi v hladnih (zimskih) mesecih, sicer pa IMHO tako velika prikola nima smisla. Oz. ima če je plan da jo zvlečeš v en kamp in tam ostaneš dlje časa, potem pa zvlečeš domov.
Mi smo aktivni nekje od konca marca do začetka novembra, toliko da smo lahko zunaj (sedenje pri miru) vsaj v bundi in kapi.
Nam minimalna velikost tako povsem ustreza.
Če niste pri bajti sami dolgini, zadošča že prikola širine cca. 2 metra (ali kak cm čez), po možnosti s pogradi. Tako zlahka prideš pod ali ravno na 4m bivalne dolžine (z rudo cca. 5,5 metra). S tako greš brez težav praktično povsod (avto že z original ogledali je širši od prikole), teža je relativno nizka, poraba tudi ....
Kolega je imel Sterckemann 370, super,majhna, okretna prikola ki ima vse kar imajo veliki (sekret s tušem, rezervar za čisto vodo, gretje).
Nekaj takega:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Hvala! Delim tvoje mnenje, se strinjam. Mi bomo šli v poizkus z nekaj malega, tenda, brez baldahina, cilj nam je sever, zato prikolica, če nam ne bo zanimivo ali premalo v uporabi, bom prodal naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pomoje vam bo kul. Saj ste vi tisti ki ste prekruzali pol Evrope/Grčije s šotorom?
Bo glede komforta konkretna nadgradnja. Če si le malo organiziran in sproti skrbiš za red, nimaš praktično nobenega dela s "postavljanjem" in pospravljanjem.
5-10 minut in si postavljen/pospravljen.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Z ženo sva predrajsala pol Evrope ja, zdaj smo pa štirje pa na severnem dežju ne bi imel otrok v šotorih. Obvezno mover, postavim v vaservago in smo not na suhem in toplem. Za jug ostaja šotor. Potem pa še predsezonski in posezonski vikend načrti.. Tistale Sterckemanka mi je zelo všeč.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Če ste štirje, je prikola 4 - 4,5m vrh glave tudi za bivanje notri. Nas je pet, zato sem imel 540 TK, na eni strani pograd + miza/postelja na drugi samo zakonska, ki gre v mizo. Tista zakonska gre tik tak v mizo in obratno. Je pa to že kar težka kravetina za vozit.

Kar se tiče zavor, to je vse tako krasno lepo mehansko, da ni vzdrževanje tega ne težko ne drago.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in Valhalla

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Hvala! Delim tvoje mnenje, se strinjam. Mi bomo šli v poizkus z nekaj malega, tenda, brez baldahina, cilj nam je sever, zato prikolica, če nam ne bo zanimivo ali premalo v uporabi, bom prodal naprej.

Mi smo dali tega kar nekaj čez. Deloma tudi sever (Danska, Norveška v liniji Goteborg - Stockholm).

Prikolica je bila dolžine 400, kar je skupne cc 5,6 metra, NDM je bila 1100 kg.

V niti enem kampu z to prikolico nisem pogrešal muverja, bi pa težko brez baterijske šraufarce. Premikamo se pa nekje na 2 dni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Imas serijo prikolic, ki so narejene le za pavsal in jih ne mores registrirat, saj nimajo luci in naletne zavore. Je pa ponudba vecja kot pa onih z lucmi. In morda bi bila racunica dodat luci in bremze... ne vem, zato pa sprasujem.

Cakaj, ne razumem. Kako jo pa privleces do kampa, ce jo ne mores registrirati?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zakaj pa potem sploh oblika prikolice in zakaj ne pravokotnik
a x b x c, ki je bolj enostaven za izdelavo?
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
Rabljene prikolice se kupujejo v Nemčiji, kjer so cenejše in bolj ohranjene od naših. Kakšna Tabbert je elita med prikolicami in tudi starejše imajo klimo, pečko ali celo mover.
Pri vleki preveri, da ne presegaš max. dovoljene nosilnosti in zahteve za BE vozniško dovoljenje. Odsvetujem avte z dvomasnimi vztrajniki, ker brutalno stradajo. Kombiji in pikapi jih nimajo. Za neke daljše ture je potreben tudi primeren navor, recimo vsaj 330 Nm.
Pavšalu se lahko izogneš, da prikolo po sezoni deponiraš v bližini kampa za nekih 180 eur.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ja, pa se splača v Nemčijo rinit, če kupuješ prikolico za 6-7k? Klimo in mover bi sam dodal, imam v paci Truma 1.7kw hladilne moči original od prikolice.

BE se pa ne morem izognit. Lahko se grem polovičarstvo, pa kodo 96, ampak me bo upalilo pri menjavi avta, ki ga pa planiram zamenjat v max. naslednjih 3 letih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Rabljene prikolice se kupujejo v Nemčiji, kjer so cenejše in bolj ohranjene od naših. Kakšna Tabbert je elita med prikolicami in tudi starejše imajo klimo, pečko ali celo mover.
Pri vleki preveri, da ne presegaš max. dovoljene nosilnosti in zahteve za BE vozniško dovoljenje. Odsvetujem avte z dvomasnimi vztrajniki, ker brutalno stradajo. Kombiji in pikapi jih nimajo. Za neke daljše ture je potreben tudi primeren navor, recimo vsaj 330 Nm.
Pavšalu se lahko izogneš, da prikolo po sezoni deponiraš v bližini kampa za nekih 180 eur.
Ja kva si pa zdej povedu? Brez repa in glave, en kup traparij nametanih skupaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Ja, pa se splača v Nemčijo rinit, če kupuješ prikolico za 6-7k? Klimo in mover bi sam dodal, imam v paci Truma 1.7kw hladilne moči original od prikolice.

BE se pa ne morem izognit. Lahko se grem polovičarstvo, pa kodo 96, ampak me bo upalilo pri menjavi avta, ki ga pa planiram zamenjat v max. naslednjih 3 letih.
BE vsekakor. Sam sem se s kodo 96 našponal, ker zdaj na AD ne smem priklopit drugega, kot lahki priklopnik.