Predelava brajdovca /grozdja v vino..

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Homeopatske doze šmarnice se res morda celo koristne. Če se je napiješ, je pa druga pesem. To sem napravil samo enkrat v življenju in tega ne bi več ponovil.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Po sliki mi deluje bolj jurka. Šmarnica v nobenem primeru. Šmarnica je rumena ,redko še kje zelena. Ni taka revolucija pripraviti vino. Jaz imam problem da v vsem prehitevam. Vse rabi svoj čas. Letos še domačega nisem potrgal ,je bolj v senci.Kupil sem dobrih 100kg frankinje ,in je sedaj že odvrelo..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Homeopatske doze šmarnice se res morda celo koristne. Če se je napiješ, je pa druga pesem. To sem napravil samo enkrat v življenju in tega ne bi več ponovil.
Dobra stvar zastrupitve z metanolom je, da se tudi po uradni medicini zdravi z etanolom. Če bi na šmarnico ruknil dovolj pravega vina, bi jo bolje odnesel, kot če abstiniraš.
:D
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
In zdaj ker sem ga zalil z oljem ?? Fail velik ali mali ?Vse je nekako ok ,samo "dober " pa še nekako ni..Verjetno ker se sedaj vse useda in na pipi dobim vso "nesnago " ??
Mali...samo mešat ne moreš. Idealno bi bilo da ti povre do 20, morda celo še bo. Vsako toliko ga natoči in preveri da ne gre v bekser(vonj po gnilih jajcih). Glede na to da je kislina ok, boš lahko po kakih 14 dneh vlil tekoče žveplo. To da je okus čuden, grenek itd.. ni neobičajno in se lahko dokaj hitro spreminja. Ko se bo mošt čistil, kvasovke usedale se bo tudi okus izboljševal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Se mene srbi da bi probal z nekaj 10 litri grozdja.
Pa kupil nek manjsi sodcek. (Pod 50)
Ne misli pa kupovati neke merilne opreme itd....
Tole je jurka ali izabela?
V vsakem primeru šmarnica?
kupi še nekaj grozdja... pod 50 litrov boš težko kaj pametnega naredil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Jaz ga bom zmlel z mesalom za lepilo(barvo) potem pa tuhtam kje naj ga maceriram.
Ter kak je psotopek naprej
To ti ne priporočam..Ali si sposodi ali pa kupi mlin za grozdje. Na bolhi najdeš že za 20-30 evrov.. Jaz si ga vsiplem par kg v min potem pa z rokami sem in tja ,ga spravim čisto ob peclje..Peclje poberem ,ostalo zmeljem. Ostali postopek je pa dejansko v tej temi ,ce prebereš vse nazaj. In deluje ,ce izbereš par glavnih nasvetov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
To ti ne priporočam..Ali si sposodi ali pa kupi mlin za grozdje. Na bolhi najdeš že za 20-30 evrov.. Jaz si ga vsiplem par kg v min potem pa z rokami sem in tja ,ga spravim čisto ob peclje..Peclje poberem ,ostalo zmeljem. Ostali postopek je pa dejansko v tej temi ,ce prebereš vse nazaj. In deluje ,ce izbereš par glavnih nasvetov.
Sem dobil suznje, so mi ga specljali s.prsti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Z rokami. Imam navaden ročni mlin zagrozdje. V lijak vsujem nekaj grozdja ,potem pa z roko sem in tja tako dolgo da dejansko vse jagode padejo dol. Peclje poberem ven ,jagode zmeljem..In ponovi vajo. Za male količine gre ,za par sto kil je pa treba imeti mlin s pecljalnikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.399
113
še v SLO - ampak komaj
Viš ko ne znate …


2012-10-09-britoff-o-stiskanju-takšnem-in-drugačnem-6883.jpg
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Meni je eden že odvrel ,cca 70 litrov modre frankinje..

Danes sem zmlel še cca 250 litrov jurke..Diši daleč naokoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi