Predčasno delno poplačilo stanovanjskega kredita

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Meni tudi sicer na kraj pameti ne pride, da ne bi vračal in plačeval kredita. In imam vedno rezervo, da lahko svaj pol leta brez stiskanja preživim.
Tako da, ne vidim razlike.
Poleg tega je N26 kolikor vem čistokrvna banka. A je registrirana v Nemčiji? Torej velja tamkajšnja zakonodaja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Je, ampak sele nekaj casa. Na zacetku dolgo niso bili banka v pravem pomenu besede oz niso imeli tega statusa v Nemciji
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Je že res, da je N26 prava banka. Ampak za tistega, ki ne rabi kredita, ki ne rabi kreditne kartice, ki me rabi 24/7 support, ipd. Ne zapade pod vse regulative banke ker določene zadeve za Finteche ne veljajo in so lahko tako poceni. Ponujajo pa samo osnovne stvari. Tudi N26 Metal ni nič boljši, razen nekaj dodatkov, ki pa več ali manj niso vezane z bančnimi storitvami. S tem, da je cena 16€ svinjsko veliko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Kolikor vem, n26 daje kredo. Ampak ne Slovencem. Nekaterim pa...

Ima pa se zmeraj najbrž kar nekaj Slovencev stanovanjske kredite v Avstriji. Ti morajo najbrž tudi dalje plačevati.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
SJTV1 tole me res zanima tvoje mnenje; a ti si res mislil oz. se ti zdi prav, da bi država sprejela odlog, da na moratorij ne plačaš obresti oz. se niti ne prištejejo k glavnici? Resno?

Ti bom odgovoril z nasprotnim vprašanjem: v čem se to, da bi država banki naložila, da ne sme zaračunavat obresti (kar pomeni nekaj podobnega kot začasno prepoved poslovanja) razlikuje do tega, da država drugemu podjetju naloži, da nora začasno zapret trgovino (kar je tudi začasna prepoved poslovanja), ne sme več bit fitnes trener začasno, ne sme prodajat avtov ipd? Jaz ne vidim razlike. V posebnih razmerah si država lahko privošči mariskaj, tudi poseganje v takšne pavice, seveda, z zadostno večino v parlamentu. Konec koncev lahko tudi tebi prepove izhod iz stanovanja, ali pa od podjetja zahteva, da ji preda določena sredstva (pa naj bodo to maske, avti ali moka). Je pa seveda upravičeno pričakovat, da bo po koncu krize (če ne prej) država to tudi ustrezno kompenzirala.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Država je zaprla dejavnosti, kjer se potencialno širi bolezen. Ponekod so v tujini zaprli tudi banke.
Vendar vsi lahko delajo na daljavo in to tudi računajo (tudi naše dejavnosti, kjer lahko)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Vsi? Resno? Razloži mi, kako na daljavo delajo frizerji, kozmetični saloni, prodaja avtomobilov, servisi gospodinjske opreme, vulkanizerji in še in še? Enim je država pač popolnoma prepovedala delat. Če lahko to, lahko tudi obresti začasno prepove zaračunavat, recimo. In naknadno uredi morebitno povračilo prizadetim ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Servis gospodinjske opreme? Naložiš robo v avto, odpelješ do serviserja, zunaj naložiš na voziček in odpelješ. Ko si na varni razdalji pride on iskat. Pa potem v obratni smeri, ko je fertik...

To rečeno ekvivalent je, da banke ne morejo izvajati storitev, ki jih ne moreš opraviti na daljavo. Vem, ker bi mogla iti moja sestra podpisati za stanovanjski kredit, pa zadeva stoji. Kar pa lahko na daljavo ali pa v bistvu sploh ni nobenega novega posla, ampak je bilo nekaj dogovorjeno in sklenjeno leta nazaj, pa ne mores enačiti s tem.

Razumen človek gleda na to tako, da se je zaprlo nekaj stvari v imenu javnega zdravja, hvala bogu pa ni bilo treba vseh. Nerazumne človek pa, če so mene zaprli, naj se druge. Vstavi pregovor s kravo, če želiš.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Ti bom odgovoril z nasprotnim vprašanjem: v čem se to, da bi država banki naložila, da ne sme zaračunavat obresti (kar pomeni nekaj podobnega kot začasno prepoved poslovanja) razlikuje do tega, da država drugemu podjetju naloži, da nora začasno zapret trgovino... Je pa seveda upravičeno pričakovat, da bo po koncu krize (če ne prej) država to tudi ustrezno kompenzirala.
Imam čas zdaj:
Torej banke še vedno lahko poslujejo, za kar celo računajo. Sicer ne delajo v polnem obsegu, tako da so del ljudi poslale na čakanje (enako velja tudi za zavarovalnice - to je pomembno zaradi zaključka!)
Nekatere dejavnosti so morale zapreti in so sedaj ljudje doma na čakanju.
Mega zakon je to seveda identificiral in določil, da bo država dala vsem tistim, ki so na čakanju zaradi odločitve države (so jim zaprli firmo) nadomestilo za plače in prispevke.
Prav tako bo dala nadomestilo za vse tiste, ki so napoteni na čakanje zaradi zmanjšanega obsega poslovanja,
Prav tako bo dala nadomestilo za vse tiste, ki doma zaradi varstva otrok, ker so vrtci in šole zaprti,.
Pravico do ukrepa iz tega zakona lahko uveljavlja vsak delodajalec v Republiki Sloveniji, razen:
...
– delodajalec, ki opravlja finančno ali zavarovalniško dejavnost, ki spada v skupino K po standardni klasifikaciji dejavnosti.
(tole je praktično citat iz predloga zakona, nisem si izmislil)
Skratka banke in zavarovalnice so, razen da morajo banke dati moratorije, zavarovalnice pa podaljšati obvezno zavarovanje, izvzete iz mega zakona.
Pa še dividend in nagrad upravam ne smejo izplačevati (nisem tu udeležen, ampak tudi to dejavnost K ne sme). Piše eksplicitno. In AZN je že opozorila zavarovalnice da jim bo je---a mater, če slučajno najdejo kake obvode. In spet - to velja tudi za Generali, privatno zavarovalnico v lasti tujcev. https://live.finance.si/8960053/Generali-po-pozivu-AZN-ne-bo-izplacal-dividend
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.923
113
Vsi? Resno? Razloži mi, kako na daljavo delajo frizerji, kozmetični saloni, prodaja avtomobilov, servisi gospodinjske opreme, vulkanizerji in še in še? Enim je država pač popolnoma prepovedala delat. Če lahko to, lahko tudi obresti začasno prepove zaračunavat, recimo. In naknadno uredi morebitno povračilo prizadetim ...


Kako naj delajo tudi vsi ki so vezani na gradbeni sektor in ne delajo izključno novogradenj.
Kdo pri zdravi pameti bi spustil v hišo/stanovanje nekaj ljudi, ki jih ne poznaš že v osnovi in ne veš kje so prej bili?

In kako naj taki delamo?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.923
113
PS. Mega zakon točno tem namenja kar precej denarja za nič dela. Ki ga bo država dobila?

Majstr, a si ti prebral osnutek tega zakona. Tukaj je tolk haklcov, da ni nikomur nič jasno.

Jaz bi bil strašno vesel, da bi naši oblastniki znali vsaj v teh časih napisati zakon.....
Tako da bi bil berljiv in razumljiv vsaj 95% ljudem (zainteresirani javnosti,, s.p., d.o.o., - brez pomoči pravnikov)
Ker ta osnutek ki naj bi ga danes ali jutri sprejeli je VEČ ALI MANJ nerazumljiv
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Ti bom odgovoril z nasprotnim vprašanjem: v čem se to, da bi država banki naložila, da ne sme zaračunavat obresti (kar pomeni nekaj podobnega kot začasno prepoved poslovanja) razlikuje do tega, da država drugemu podjetju naloži, da nora začasno zapret trgovino (kar je tudi začasna prepoved poslovanja), ne sme več bit fitnes trener začasno, ne sme prodajat avtov ipd? Jaz ne vidim razlike. V posebnih razmerah si država lahko privošči mariskaj, tudi poseganje v takšne pavice, seveda, z zadostno večino v parlamentu. Konec koncev lahko tudi tebi prepove izhod iz stanovanja, ali pa od podjetja zahteva, da ji preda določena sredstva (pa naj bodo to maske, avti ali moka). Je pa seveda upravičeno pričakovat, da bo po koncu krize (če ne prej) država to tudi ustrezno kompenzirala.
Razlika je v tem, da so te ukrepi sprejeti zaradi varnosti vseh nas. tudi zaradi tvoje varnosti. Nobena obrestna mera ni bolj pomembna od zdravja ljudi in naših življen. S tem, da bo država vsem, ki so jih ukrepi prizadeli, pomagala. Seveda v okviru zmožnosti, ampak pomagala pa bo in to kar izdatno. So pa banke in zavarovalnice izvzete iz te pomoči.

Če ti delaš od doma imaš 100% plači, prispevek za pokojnino pokrije država (takoj del, ki ga nakaže delodajalec, kot tisti, ki gre iz tvoje bruto plače). Če imaš status, da si na čakanju, dobiš 80% plače, kjer država krije vse (tudi dohodnino) do višine 80% oz. do višine povprečne plače.

Bančnemu ali zavarovalniškemu uslužbencu, ki dela do doma, država ne pokrije nič, prav tako vsi delavci, ki so na čakanju, ker so določene bančne poslovalnice zaprte, ne dobi delodajalec (banka in zavarovalnica) nobenega povpračila.

Razlika je torej očitna.

Sem pa danes bral populistične izjave LMŠ, Levice in SD. Se podobne tvojim. Obresti bi morali odpisati in tako naj banke dajo nazaj del tega, kar smo bankam dali, ko smo jih dokapitalizerali. Se ne spomnim, da je država kako pomagala UniCreditu, Sberbank, BKS, SKB, ipd. Ja, dokapitalizirali smo NLB, A Banko in NKBM. In to zato, ker so večinoma isti poslanci, ki danes dajejo populistične izjave legalno ropali denar iz teh bank. Hvala bogu, da so te banke prodane. Ker drugače bi vlada (sploh levičarji) spet želeli, da se obresti ne plača in potem bi te banke čez nekaj let ponovno dokapitalizirali.

Vaš Porsche leasing verjetno tudi ne bo odpisal obresti tistim, ki jim boste omogočili moratorij, ali pač?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Razlika je v tem, da so te ukrepi sprejeti zaradi varnosti vseh nas. tudi zaradi tvoje varnosti. Nobena obrestna mera ni bolj pomembna od zdravja ljudi in naših življen. S tem, da bo država vsem, ki so jih ukrepi prizadeli, pomagala. Seveda v okviru zmožnosti, ampak pomagala pa bo in to kar izdatno. So pa banke in zavarovalnice izvzete iz te pomoči.

Če ti delaš od doma imaš 100% plači, prispevek za pokojnino pokrije država (takoj del, ki ga nakaže delodajalec, kot tisti, ki gre iz tvoje bruto plače). Če imaš status, da si na čakanju, dobiš 80% plače, kjer država krije vse (tudi dohodnino) do višine 80% oz. do višine povprečne plače.

Bančnemu ali zavarovalniškemu uslužbencu, ki dela do doma, država ne pokrije nič, prav tako vsi delavci, ki so na čakanju, ker so določene bančne poslovalnice zaprte, ne dobi delodajalec (banka in zavarovalnica) nobenega povpračila.

Razlika je torej očitna.

Sem pa danes bral populistične izjave LMŠ, Levice in SD. Se podobne tvojim. Obresti bi morali odpisati in tako naj banke dajo nazaj del tega, kar smo bankam dali, ko smo jih dokapitalizerali. Se ne spomnim, da je država kako pomagala UniCreditu, Sberbank, BKS, SKB, ipd. Ja, dokapitalizirali smo NLB, A Banko in NKBM. In to zato, ker so večinoma isti poslanci, ki danes dajejo populistične izjave legalno ropali denar iz teh bank. Hvala bogu, da so te banke prodane. Ker drugače bi vlada (sploh levičarji) spet želeli, da se obresti ne plača in potem bi te banke čez nekaj let ponovno dokapitalizirali.

Vaš Porsche leasing verjetno tudi ne bo odpisal obresti tistim, ki jim boste omogočili moratorij, ali pač?
LMŠ, Levico in SD si nekam porini. In ne trdim, da morajo banke ostat brez obresti (zaslužka). Trdim, da država lahko (pazi, lahko, ne da mora ali da je že) predpiše, da jih ne smejo obračunat kreditojemalcem (in lahko predpiše še marsikaj, če to z zadostno večino potrdijo v parlamentu). Če bi se to zgodilo, pač država in banka uredita morebitno delno ali polno povračilo. Kaj bo počel PL, ne vem, nisem tam v službi. Se bo pa držal tistega, kar bo predpisala država, v to sem pa prepričan.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... In ne trdim, da morajo banke ostat brez obresti (zaslužka)...
Se mi zdi, da obresti niso zaslužek banke, ki ti da kredit.Vse druge postavke so (ostali admin.in drugi stroški na pogodbi). Obresti so vnaprej izračunan faktor razvrednotenja Fiat valute ... lahko pa se mogoče motim, ne me držat za jezik :zardelalter: ...
------------------------------------
" ... Err. - System Overload - ReBoot Matrix - 3-2-1 ..." :jezen:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik