(prave) predplačniške kreditne kartice

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Včasih si dobil kreditne kartice, ki si jih kupil kjerkoli, isto kot paysafecard (neuporaben razen za igrice) in z njimi plačeval preko spleta. Npr. smartpaycard.

Teh ne izdajajo več, samo še neko komplicirano varianto, kjer se moraš registrirati, dati podatke, telefon.. krneki.

A se dobi pri nas še kaj takega, kjer enostavno kupiš, daš otrokom za nakupe prek spleta ali enostavno za darila, brez drame, registracij itd?

Ne mi omenjati teh predplačniških pri bankah, ker to ni to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Meni je foter svojcajt dal kreditno kartico enostavno vezano na svoj račun. Nova kartica s svojo številko in mojim imenom. Ne vem pa ce je to zastonj danes, takrat itak druge možnosti ni bilo. Ne vem kako je z izdajo kreditne kartice mladoletnim drugače. Če ni problem n26 ali pa revolut pa tisto, pa je...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ta naša država se mi zdi res trapasta, mi ne smemo kupiti ene kartice, ker bomo z njo zgleda pognali kaj v zrak, po drugi strani pa se prosto sprehajajo preko meja razni 'bivši' pripadniki terorističnih skupin.
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Najboljši pribljižek kar iščeš je mbills. Izdajatelj je Petrol, registracija ni raketna znanost, nič ni treba javljat na furs (naložiš aplikacijo, vpišeš osnovne podatke, enkrat ko greš tankat jim pokažeš osebno in lahko naročiš kartico...). Denar lahko nakažeš preko upn, vplačaš gotovino na Petrolu... Kartic brez imena in priimka pa po mojem ni več.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
NLB ponuja predplačniško brez identite:

- največ lahko na kartico naložiš 250 eur/kartico brez identitete.

Stroški:
Nakup predplačniške kartice:10,00 EUR
Nakup predplačniške kartice z NFC nalepko:6,00 EUR**
STROŠKI UPORABE:
Mesečna uporaba kartice0,50 EUR
Polnjenje kartice*0,75 EUR
Dvig gotovine na bankomatu ali POS terminalu v EUR0,75 EUR
Nakupi (prek POS terminala ali spleta) v EURBrezplačno
Nakupi (prek POS terminala ali spleta) v ostalih valutah0,75 EUR
Vpogled v stanje na bankomatu0,90 EUR
Prejem SMS-sporočil0,15 EUR /SMS
Zavrnjena transakcija0,75 EUR

Dodatni skriti stroški:
Dvig gotovine na bankomatu ali POS terminalu v tujini: 2,50 EUR
Blokacija kartice: 6,85 EUR
Neupravičena reklamacija: 6,85 EUR
Prenakazilo sredstev s kartice na ustrezen račun po navodilih stranke: 1% od zneska prenakazila, min 1EUR, max 25 EUR
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Moja otroka imata račun na SKB-ju. Dobila sta VISO, plačujeta lahko vse normalno preko neta. Jaz jima iz mojega računa prenesem denar na njun. Kolikor vem ni nobenih stroškov. Je pa za otroke od 8 let dalje.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Kaj ima to veze? Naši birokrati pač ne znajo delati drugega kot copy/paste. Isto kot pri njihovih skopiranih diplomskih.
Najbolje da se izključimo iz Evropske banke in EURO območja, mednarodnih dogovorov... aja pa ustanovimo svojo kartico, ker mednarodne (Visa, Mastercard) imajo pač taka pravila.

Verjetno bodo naše ideje prevzeli po svetu bolj kot Alipay ali JCB.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma ima to omejitev (narejena na podlagi EU zakonodaje). Odtod tistih 250 limita letno za anonimno kartico. Mogoče lahko v ZDA nakažeš več anonimno, nisem preverjal - včasih se je dalo. V vsaki drogeriji (CVS) dobiš Amex ali Viso prepaid, nakažeš na številko računa zadaj pa uporabljaš. Morala bi delat po celem svetu.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja saj ni problem
Najbolje da se izključimo iz Evropske banke in EURO območja, mednarodnih dogovorov... aja pa ustanovimo svojo kartico, ker mednarodne (Visa, Mastercard) imajo pač taka pravila.

Verjetno bodo naše ideje prevzeli po svetu bolj kot Alipay ali JCB.
Lahko bi se, ker je tole o preprečevanju pranja denarja in terorizma itak bullshit. Tu lovijo ne vem koga, ko dajo omejitev na 250€, razne multinacionalke perejo milijarde, vsak malce bogatejši Slovenec ima firmo na Cipru, migranti pa nosijo več denarja, kot ga jaz lahko nesem čez mejo, tko da ne vidim smisla zajebavati tistega, ki bi mu bilo to praktično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Sicer med vrsticami povejo da obstaja tudi verzija kjer daš podatke in je limit 15k/letno...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Mene bolj zanima zakaj je problem dati podatke. Kako je z uveljavljanjem zlorabe, če ne daš podatkov?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj ima to veze? Naši birokrati pač ne znajo delati drugega kot copy/paste. Isto kot pri njihovih skopiranih diplomskih.

Menda smo v EU... in kolikor vem, se je treba zato drzati nekih smernic in uredb, ki naj bi veljale povsod po EU ... Sicer pa nevem v cem je problem, da vzames tako kartico, kjer pac nisi anonimen, ce drugega ni na voljo. Pranje denarja? Mutni posli? :p
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
tudi banka koper oziroma kako se sedaj imenuje ma kartico,naložiš denar nanjo in uporabljaš.