(prave) predplačniške kreditne kartice

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Menda smo v EU... in kolikor vem, se je treba zato drzati nekih smernic in uredb, ki naj bi veljale povsod po EU ... Sicer pa nevem v cem je problem, da vzames tako kartico, kjer pac nisi anonimen, ce drugega ni na voljo. Pranje denarja? Mutni posli? :p
Kako si predstavljaš, da bo nekdo opral denar s tako kartico? Daj mi pojasni.
Oziroma kaj boš mutnega kupil z njo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Abu Mohamed ti v Teheranu naloži gor 10 jurčkov kot plačilo za tihotapljenje njegovih sonarodnjakov preko meje.
Bo to dovolj?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
V bistvu je pranje denarja preko predplačniških kartic že bilo dokazano in sicer v primeru šverca droge.
V Ameriki je bilo nekaj časa popularno, da si drogo dobil, denar pa prej nakaz na preplačniško kartico. Tako se je na lepem pojavila velika uporaba predplačniških kartic v Mehiki, kjer so z njim kupovali vse živo, tudi avtomobile, saj je stanje ustrezalo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Abu Mohamed ti v Teheranu naloži gor 10 jurčkov kot plačilo za tihotapljenje njegovih sonarodnjakov preko meje.
Bo to dovolj?
Ne, ne bo dovolj. Ker se pri nas ni dalo prenakazovati kar tako. To so kartice, ne pa tekoči računi.

In zelo sem miren, ker zdaj ni več švercanja čez mejo pri nas, ker smo ukinili te kartice. :bonk:

Birotati so nas obremenili z vsemi živimi neumnostmi, predpisi, itd.. a je kaj manj sive ekonomije, je kaj manj kriminala, je kaj manj česarkoli?
Ne. Samo birotatov je čezdalje več. In več kot je teh klopov na nas, slabše nam gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja saj to. Naši birotati morijo meni, ko dobim paket za 10€ in mora bogi poštar vzeti vse razen številke noge, drugje se jim pa milijarde sprehajajo pred nosom, pa nič.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Abu Mohamed ti v Teheranu naloži gor 10 jurčkov kot plačilo za tihotapljenje njegovih sonarodnjakov preko meje.
Bo to dovolj?

Brezimenske so bile:
1. Omejene na polnjenje do 250eur.
2. Polnjenje samo na dolocenih tockah.

Za polnjenje preko virmana je kartica morala biti registrirana.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja saj to, lahko si nekomu ruknil 100eur gor in dal za darilo, bolje kot nek darilni bon in malce lepše in bolj praktično, kot keš. Sploh dandanes, ko vse pičkovje in smrkovje hoče nekaj iz interneta.

Ampak hej, hvala birotatom za še eno po tujini povzeto copy/paste prepoved (ker to kao delajo tudi drugje, bomo valda še mi, čeprav ne vemo zakaj).
Zaradi vseh teh prepovedi, omejitev in komplikacij in pomanjkanja hrbtenice, imamo dandanes že plače na ravni Švice. Al kaj točno smo dosegli z vsem tem?
Nič. 66% birotatskih neumnosti bi lahko mirno skenslali in živeli krasno naprej.

No ja, lahko le upamo in čakamo na slovenskega Trumpa, ki bi spucal naše močvirje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in DuCoM

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Pa daj no. Marsikaj ni vec kot vcasih. Saj imas ajfona, vpizdi si Revolut, N26 ali podobno in zadihaj. Anonimen itak ze dolgo nisi vec.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nauči se brati. Naj potem podarim kar moj ajfon s kartico na njemu vred?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Ma berem jst dobro. Ja, ni vec takih kartic k bi jih ti rad in kaj zdaj? Dvomim, da lahko kaj naredis. Vzemi kar se nudi in uporablej.