Pralno sušilni stroj Lg

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Ja sej sm ji reku.Naj bo bog z njo...in da bo laufalbrez problema.Ker po forumih o Candy,pljuvajo vsi na polno.Ni dolgo nazaj.Sem videl,je ena lastnica Candy objavla.Da je 1x oprala in se je pokvaril.In je na rezervni del mogla dolgo čakat.Je rekla 1x Candy in nikol več...
Sm pa videl.Na gorenjevi strani.Nek nov pralno sušilni stroj.Hmm..gdo le dela za njih kombiniranega..korejci ziher...
 
Ja sej sm ji reku.Naj bo bog z njo...in da bo laufalbrez problema.Ker po forumih o Candy,pljuvajo vsi na polno.Ni dolgo nazaj.Sem videl,je ena lastnica Candy objavla.Da je 1x oprala in se je pokvaril.In je na rezervni del mogla dolgo čakat.Je rekla 1x Candy in nikol več...
Sm pa videl.Na gorenjevi strani.Nek nov pralno sušilni stroj.Hmm..gdo le dela za njih kombiniranega..korejci ziher...

ja sem ene 2 leti nazaj reševal eno gospo, je prišla na MON na starševski čvek z enim problemom (candy pralni stroj), pa smo potem zadevo vseeno rešili. ne sicer kot bi si vsi vpleteni želeli, ampak vseeno v njen plus

ne za Gorenje delajo Turki, Poljaki......sem pogledal..en je skor zihr kak star model electroluxa, ostala dva sta ali kak starejši boš ali kak beko...tu nekje se gibljemo
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Ja vem da je kupljen program.Če ga srečam kje,obvezno pogledam kje je bil narejen.Do zdej ga še nisem nikjer zasledil.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Hehe, super je izbrala.NOT Ravno ta model Candyja je crknil eni stranki letos spomladi, star 2 leti in par dni. Bila je prepričana, da ima 5 let garancijo, pa dreka ... stroj ima 2 leti garancije + 3 leta nekega jamstva. Njej takrat niso priznali jamstva, ker del ni bil zajet v jamstvu, bi pa popravilo vseeno bilo 200eur. Je raje nekaj druga kupila.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
A res al kaj?

Kaj pa pomeni to,da se moreš registrirat na njihovi strani da dobiš pol 5 let garancije 2+3?A je to pesek v oči?A je njihovo garancijo doplačala,al super jamstvo harvey norman dokupila?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Če si lahko izposodim tole temo.
Tudi mene zanima ravno tale pralno-sušilni stroj od LG-ja (nimam prostora za ločen sušilni stroj).
Da pri kombiniranem stroju funkcija sušenja ni na takem nivoju, kot pri samostojnem sušilnem stroju, mi je jasno - vseeno je pa bolje, kot nič.

Kako pa je pri kombiniranem stroju s funkcijo pranja?
Opere enako kakovostno, kot samostojni pralni stroj, ali so tudi pri pranju kompromisi?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Sam sem imel, do sedaj že take Electroluxe, sedaj pa 2 mmeseca Samsunga top pralno sušilni model in ja NI kompromisov prav nobenih, odlično opere, odlično posuši, so tudi pralno sušilni z toplotno črpalko so dražji vendar tudi ekonomični so AEG in Electrolux, vendar se priporočajo onim, ki bi stalno sušili, sam pa sušim v cca 30% primerov, ko se sicer ne suši, zato je bolj ekonomično kupiti model brez tega.

Skratka LG ali Samsung oboje bo TOP......
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Super, hvala za info iz prve roke.
Pri meni je identično. Sušilec bi mogoče uporabljal za 30% opranih cunj, pa še to bolj v naravnemu sušenju manj primernih obdobjih leta.
Zato mi je pomembno, da je pralna funkcija "neokrnjena", sušenje bo pa itak vsako bolje kot nič, kar "imam" sedaj :).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Sam imam tega : https://www.samsung.com/si/washing-machines/combo-wd6800n/

Testi v EU so redki, so pa , najbolj me je prepričalo, da povsod, kjer je bil ta model na testu je bil na najboljših mestih, kakega Mieleta pa povsem povsem povozi, saj Mieleta, ki je tako zveneč ni niti na enem testu med prvo polovico.

Zanimivo, je , da se boben vrti v eno stran, zadnja stran v drugo stran, kar EU proizvajalci še sploh niso osvojili, enako ima popolno podporo in vtičnico za pametni dom, jasno pa tudi kpl. krmiljenje preko app. telefona, preko wi-fi omrežja v stanovanju, gre tudi klasično, brez tega ima tudi funkcijo buble soak, ki je Eu proizvajalci ne poznajo, zanimivo mi je pa pristop nastavitve zamika pri štartu, vsi EU proizvajalci imajo, da nastaviš zamik npr 10 ur in EU začnejo prati po 10 urah, tu pa je logika drugačna, tu nastaviš 10 ur, samo tu to pomeni, da bo čez 10 ur že vse končal, začel pa prej.....

Sam svetujem nakup v BigBangu Rudnik, tam je ena noro prijazna prodajalka, ( v BTC ju so katastrofa) , mi je uredila popust na stroj, pa še garancijo sem podaljšal, za vsak primer... Če me danes vprašate po 3 mesecih, ali sem zadovoljen ali ne, lahko povem, da nisem le zadovoljen, sem popolnoma navdušen.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Sam imam tega : https://www.samsung.com/si/washing-machines/combo-wd6800n/

Testi v EU so redki, so pa , najbolj me je prepričalo, da povsod, kjer je bil ta model na testu je bil na najboljših mestih, kakega Mieleta pa povsem povsem povozi, saj Mieleta, ki je tako zveneč ni niti na enem testu med prvo polovico.

Zanimivo, je , da se boben vrti v eno stran, zadnja stran v drugo stran, kar EU proizvajalci še sploh niso osvojili, enako ima popolno podporo in vtičnico za pametni dom, jasno pa tudi kpl. krmiljenje preko app. telefona, preko wi-fi omrežja v stanovanju, gre tudi klasično, brez tega ima tudi funkcijo buble soak, ki je Eu proizvajalci ne poznajo, zanimivo mi je pa pristop nastavitve zamika pri štartu, vsi EU proizvajalci imajo, da nastaviš zamik npr 10 ur in EU začnejo prati po 10 urah, tu pa je logika drugačna, tu nastaviš 10 ur, samo tu to pomeni, da bo čez 10 ur že vse končal, začel pa prej.....

Sam svetujem nakup v BigBangu Rudnik, tam je ena noro prijazna prodajalka, ( v BTC ju so katastrofa) , mi je uredila popust na stroj, pa še garancijo sem podaljšal, za vsak primer... Če me danes vprašate po 3 mesecih, ali sem zadovoljen ali ne, lahko povem, da nisem le zadovoljen, sem popolnoma navdušen.

Sam sedaj iščem pralno sušilni stroj, kako si zadovoljen z Samsungom po 4 letih, si imel kaj težav, če ja, se jih je dalo rešiti?
Ima še kdo kakšen novejši pralno sušilni stroj in je zadovoljen oz. nezadovoljen?


p.s. išče se izključno kombiniran stroj, prednosti ločenega poznam a žal zaradi prostora ne pride v poštev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Sam sedaj iščem pralno sušilni stroj, kako si zadovoljen z Samsungom po 4 letih, si imel kaj težav, če ja, se jih je dalo rešiti?
Ima še kdo kakšen novejši pralno sušilni stroj in je zadovoljen oz. nezadovoljen?


p.s. išče se izključno kombiniran stroj, prednosti ločenega poznam a žal zaradi prostora ne pride v poštev.
Za Samsung sem slišal,da je servis katastrofa.Tako sem slišal od uporabnikov aparatov Samsung.
Če bi kupoval,bi gledal znamko Haier ,maš 7 let garancije.Poznam kr neki uporabnikov Haier apartov in so zelo zadovoljni.Tud sodelavc kupil pralni stroj in sušilni stroj.Je reku da je bomba od prejšnjega 5 let starega Gorenja,ki je zružil takoj po garanciji.Imajo doma ogromno pranja,ker jih je veliko.In do zdej brez težav.Perejo vsak dan...in sušijo tud po 2 stroja.
Od naslednjih znamk bi še gledal, Aeg višji rang z toplotno črpalko pralno sušilni stroj,Lg,Bosch višji rang.Miele je pa itak razred zase...in cena krepko višja od navedenih znamk...


Tuki jih imaš na enem kupu velik izbor.