Pralni stroj

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Ali obstaja pralni stroj, ki bi imel priključek tudi za toplo vodo (55 °C)?

Ker bom imel centralno pripravo tople vode, se mi nepotrebno, da bi pralni stroj sam ogreval vodo na želeno temperaturo. Poleg tega se skajša tudi čas pranja.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Moj sodelavec si je namontiral termostatsko-mešalno pipo. Enostavno na pipi nastavi željeno temp., ki jo želi spustiti v stroj.
Stanuje v stolpnici, kjer imajo toplovod.
evil.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik softi pravi:
za pomivalce sem slišal, za pralnega še ne. je pa ideja dobra, sploh za vsa stanovanja, ki so na toplovodu.
Na pomivalni stroj v vsakem primeru neposredno priključim ogrevano vodo.
Tudi če nisi na toplovodu. Centralna priprava tople vode - s pečjo pozimi, s toplotno črpalko poleti - omogoča enako.

Ja, izvedba s termostatskim ventilom je seveda možna, ni pa mi všeč, ker ni popolnoma samodejna. Slišal sem (in sedaj na strojnistvo.com tudi prebral) da obstajajo stroji z dvema priključkoma - za mrzlo in za toplo (največ 60 °C). Pri tem naj bi se hladna voda uporabljala za splakovanje ter pranje na 40 °C, topla pa za pranje 60 in 90 °C - temperaturo dvigne pralni stroj.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
za pomivalce sem slišal, za pralnega še ne. je pa ideja dobra, sploh za vsa stanovanja, ki so na toplovodu.
Na pomivalni stroj v vsakem primeru neposredno priključim ogrevano vodo.
Tudi če nisi na toplovodu. Centralna priprava tople vode - s pečjo pozimi, s toplotno črpalko poleti - omogoča enako.

Ja, izvedba s termostatskim ventilom je seveda možna, ni pa mi všeč, ker ni popolnoma samodejna. Slišal sem (in sedaj na strojnistvo.com tudi prebral) da obstajajo stroji z dvema priključkoma - za mrzlo in za toplo (največ 60 °C). Pri tem naj bi se hladna voda uporabljala za splakovanje ter pranje na 40 °C, topla pa za pranje 60 in 90 °C - temperaturo dvigne pralni stroj.

Moja prilimana povezava je bila namenjena natančnemu branju, ki ga, kot te poznam, ti obvladaš (vsaj po IQ-ju, ki ti ga pripisujem):

Miele, Siemens, Bauknecht, AEG(Elektrolux), Blomberg; prakticno vsi vodilni proizvajalci.

Voda 15°C/ 1,8 kWh/ 1,6 kWh/ 1,1 kWh/ 1,0 kWh/ 0,3 kWh

Voda 35°C/ 1,3 kWh/ 1,2 kWh/ 0,7 kWh/ 0,6 kWh/ 0,08 kWh

Tale tabela o porabi elektricne energije najveckrat pripisana pri "Navodila za uporabo" ce kupite pralni stroj razreda A+
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Moja prilimana povezava je bila namenjena natančnemu branju, ki ga, kot te poznam, ti obvladaš (vsaj po IQ-ju, ki ti ga pripisujem):

Miele, Siemens, Bauknecht, AEG(Elektrolux), Blomberg; prakticno vsi vodilni proizvajalci.

Voda 15°C/ 1,8 kWh/ 1,6 kWh/ 1,1 kWh/ 1,0 kWh/ 0,3 kWh

Voda 35°C/ 1,3 kWh/ 1,2 kWh/ 0,7 kWh/ 0,6 kWh/ 0,08 kWh

Tale tabela o porabi elektricne energije najveckrat pripisana pri "Navodila za uporabo" ce kupite pralni stroj razreda A+
redface-1.gif

Spregledal
d055.gif