Pozabljeno geslo pri vpisu v računalnik

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
če imaš ssd disk izberi uefi drugače lahko izbereš legacy.

če imaš inštalacijski dvd lahko z programom vsebino dvdja posnameš na usb ključek.

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

ali


Usb ključek potem vtakneš v prosto usb režo in prižgeš računalnik. potem počakaš nekaj sekund in greš v meni kjer se nahaja vrstni red naprav (boot order). izbereš usb in začneš z inštalacijo.
Dober dan,
BIOS setup grem pod Boot piše Boot mode Legacy support ali UEFI, Boot priority UEFI First USB Boot Enabled PXE Boot to Lan Enabled EFI Legacy Sata HDD Sata ODD Network Boot,, če dam Boot Mode UEFI Fast Boot Enabled USB Boot Enabled PXE Boot to Lan Enabled
Izbral sem Legacy support pri Boot Option Menu piše Sata HDD Sata ODD Network Boot je to Ok ?
nimam instalacijski DVD, pomeni..https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool iz tega download..ok?
Lp
Marko
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Marko, naredi takole:
Pojdi na stran www.lazesoft.com, snemi lazesoftvrecovery suite4.3, inštaliraj na en drug računalnik, poženi, naredi boot usb, pojdi na zaklenjen računalnik in ga bootaj iz tega usb ključka. Potem sledi navodilom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
Marko, naredi takole:
Pojdi na stran www.lazesoft.com, snemi lazesoftvrecovery suite4.3, inštaliraj na en drug računalnik, poženi, naredi boot usb, pojdi na zaklenjen računalnik in ga bootaj iz tega usb ključka. Potem sledi navodilom.
Dober dan,
Sedaj je na računalniku na katerega sem pozabil geslo , kako naj ravnam naprej, da ne izgubim datotek, možnosti so : Windows Recovery, Data Recovery, Disk Image & Clone, Password Recovery, naslednja možnost je še Load Driver if your hard disks or RAID disks are not recognized,please use " Load Driver" or feel free to contact us, možnost je še Windows File manager, Reboot, Shutdown,
lepo prosim za pomoč naprej...
Lp
Marko
 

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
Dober dan,
Sedaj sem prišel do Administrator: X: /Windows/system32/cmd.exe Microsoft Windows ( Version 10.0.16299.15)
mi prosim pomagate kaj naj sedaj ….
lepo prosim,
Lp
Marko
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A bi bil kdo tako dober pa se z njim povezal na ZS ali pa po telefonu, ker to je že tragi-komično?!

Jaz bi pa žal nimam tega znanja. :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Marko, na njihovi strani so lepa navodila: https://www.lazesoft.com/how-to-reset-administrator-password.html
Namesto Administrator izberi ime svojega računa!
Tukaj jih imaš, bolj ti pa res ne morem pomagati.
Did you forget your Windows (ali tvoje prijavno ime)administrator password?
"I have forgotten my Windows administrator password. How do I get in?" If you ever have that problem, you have come to the right place! Lazesoft Recover My Password can help you, easily and quickly, with Windows password issues.
Download Lazesoft Recover My Password, Set it up and create a Windows password recovery CD or USB flash drive. Then boot from your new Lazesoft CD or USB flash drive, Lazesoft Recovery My Password will launch automatically. With just a few clicks, you will be ready to reset your administrator password and use your computer again.
download free trial of Lazesoft Recover My Password.
Just take three steps to recover your Windows password. Download Lazesoft Recover My Password, Setup it and make a bootable CD or usb flash drive, boot from the made disk to reset forgotten Windows Admin password to blank.

Select Windows volume

Select Windows installation


Select Windows installation volume from the dropdown list.

Select administrator user account

Select user account


Select a listed administrator user account by clicking it.

Blank administrator password
Reset account password, unlock user account.


Click <Reset/Unlock> button to reset the existing administrator password to blank. After successfully resetting your administrator password, close Lazesoft Recover My Password. The computer will reboot automatically, and you can access to your administrator account again.



Lazesoft Recovery Suite is easy to use, powerful boot disk design to Recover Data, Recover crashed Windows System, Recover Windows Password, Clone or Backup Disk, etc.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Na koncu ne pozabi:
Click <Reset/Unlock> button to reset the existing (tvoje prijavno ime) administrator password to blank. After successfully resetting your (tvoje prijavno ime) administrator password, close Lazesoft Recover My Password. The computer will reboot automatically, and you can access to your (tvoje prijavno ime) administrator account again.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Razen če slučajno uporabljaš windows ID account (se prijavljaš z "nekimi imenom@outlook.com" ali kaj podobnega, potem si v riti, ker to ponuja samo plačljiva verzija tega programa -Added Convert Microsoft live id account to local account (only for the paid versions) . Seveda pa lahko aktiviraš "administrator account" tako kot na predzadnji in zadnji sliki, boot-aš računalnik, vstopiš kot administrator, si skopiraš pomembne stvari in šele nato spremeniš vrsto tvojega računa tako, da postane lokalni račun, (local account). Če ti ni jasno, ti več ne morem pomagati! lp Miha
 

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
samo Administrator mi je Yes ( administrator ) Yes ( blank password ) pri drugem računu piše No ( administrator ) Yes ( blank password ), kako naj se prijavim v administrator da pridem do datotek in si jih prenesem na drug računalnik,
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
A zakaj stalno administratorja tlačiš notri. Izberi svoje prijavo ime, izberi reset/unlock ugasni rač. Ga ponovno prižgi in se prijav s svojim imenom, gesla ni - daš enter.
 
  • Haha
Reactions: navlixx

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Ne moreš se prijavit, lahko pa ponastaviš geslo. Glej zgoraj, izberi tvoj account na seznamu, klikni next, klikni reste/unlock, zapri lazesoft, počakaj da se računalnik restarta, normlano se prijavi v svoj account, geslo je pa prazno (pustiš prazno) in si normalno noter
 

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
se opravičujem....
pomeni imam svoj račun ….imam drug uporabnik kliknem drug uporabnik vpišem uporabniško ime Administrator geslo pustim prazno in pritisnem enter,
ali s takšno prijavo v računalnik pridem do svojih datotek ki jih imam kot uporabnik.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
se opravičujem....
pomeni imam svoj račun ….imam drug uporabnik kliknem drug uporabnik vpišem uporabniško ime Administrator geslo pustim prazno in pritisnem enter,
ali s takšno prijavo v računalnik pridem do svojih datotek ki jih imam kot uporabnik.

Čigav je ta računalnik in ali dela normalno ali je pokvarjen?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
ukraden, brez papirjev :)
Čudno je tole. Kako lahko pozabiš geslo za svoj PC, če ga kolikor toliko redno uporabljaš? Razen če je kakšna mama jezna na svojo nadebudno šolsko deco in jo jezi, da ne more pogledati, kaj počnejo ;). Ali kakšen ata, baje so tudi takšni.

Jernej