Povezava TV - zvočniki 2.1

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Kako naj povežem tv Samsung z temi zvočniki, pri prejšnem TV ju je bil izhod za slušalke in je delalo preko tega, Na tem ta novem tega ni.... in sem enostavno kapituliral :)
zvok prek tv zvočnikov je pa obupen

slika priklopov na tvju
 
Nazadnje urejeno:

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Probal... ne deluje

Poleg tega če dam na optiko nimam regulacije jakosti zvoka na tvju
Imam tudi sonijev soundbar ki preko optike dela vendar ni regulacije glasnosti, prek hdmi kabla pa iz neznanega razloga ne dela več..
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Kakšen pretvornik si pa kupil? Ti rabiš optical --> analog rca. Potem pa z dodatnim pretvornikov v 3.5 jack urediš zadevo. Da nisi nabavil optical to digital rca...
Glede te regulacije je pa tako, da se ločenemu nastavljanju ne boš mogel izogniti. Rešitev je dodaten daljinec (če ga zvočniki oz. kar imaš priključeno, podpira).

Jaz imam na televizijo priključen Denon M39 sistem in upravljam z glasnostjo preko Logitech daljinca.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ta TV nima analognega audio izhoda. Tako da lahko na uravnavanje glasnosti na TV kar pozabiš. Edina opcija je, da priklopiš kak reciver / sound bar preko HDMI ARC in potem preko CEC uravnavaš glasnost.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ti lepo priklopi soniyev soundbar preko HDMI 1, to je ponavadi ARC/dvosmerni in pozabi na te zvočnike. Oziroma vidim po zgornji skici na HDMI 3/ARC. Tam bi soundbar mogu delat
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
417
38
28
42
Če ti bo kaj pomagalo.
Uravnavanje glasnosti z daljince na tvju deluje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dr_S