Povezava disk + ruter

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Ni potrebni vzet Linksys-ove variante tudi WD ma svoje zgoraj sem že enkrat dal link. Lahko dostopaš preko mreže ali neta.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Torej priporocate tegale Asusa? Pa deluje normalno hitro? Delujeta oba USB diska prikljucena hkrati?
Kako se pa obnese kot sam router?


edit: sedaj imam diska v ext3. Bo potreben format oz menjava datotecnega sistema?
 
Nazadnje urejeno:

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Kot ruter je mene na samem začetku nekaj hebau, ampak ko sem ga updatal, problemov več ni blo.
Če delata obe diska hkrati nevem ker sem mel priključenega samo enega, zdaj pa je na sposoji.
Drugače pa deluje hitro kot vsak drug ruter (zame normalno).
Format mislim da bo potreben ker ga moreš razdelit oziroma določit particije, nespomim pa se če ga lahko samo zraven mountaš (to se raje še malo pozanimaj).
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Format mislim da bo potreben ker ga moreš razdelit oziroma določit particije, nespomim pa se če ga lahko samo zraven mountaš (to se raje še malo pozanimaj).
Kaj to pomeni, da ne bo mozno, da bi bila na disku samo ena particija, recimo v velikosti 500gb?
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
To sploh ni problem. Če ga boš delil na particije bo potreben format.
Ob samem priklopu nevem če je potreben format (da nebi zgubo podatkov).
Na disku samo odpreš mapo oz. mape ter določiš njihove velikosti (eno sa download, eno za skupno rabo, eno za torente) ker ima ruter možnost dolvleke brez vklopljenega računala in takrat shranjuje na priključen disk.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Naceloma ne zelim nobenih particij. Bom pa magari, v primeru nakupa, poskusil s testnim diskom, da vidim kako pa kaj. Zelim pa, da mi 100% nadomesti sedajsnji linux streznik.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Ext3 ti ne bo potrebno formatirati...
To me precej veseli, da ne bom imel se s tem tezav
cheer.gif


Se eno vprasanje. Kaksni so prenosi z/na disk?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Moje skromno mnenje je da ne menjaj linux maššine. Tile ruterčki so sicer OK, samo s pravo mašino se ne morejo primerjat. Problem je v tem, ker imajo malo spomina in počasne procesorje. Jaz imam linux mašino za ruter / web server / file server že kar nekaj časa. Pa sem tudi razmišljal, da bi jo nadomestil z Linksys WRT54GL, vsaj kot ruter. Pa se je obeslo precej slabše. Delovalo je, samo je bila odzivnost interneta precej slabša. Problem je v tem, da ima torrent odprto veliko št. konekcij, ruterji pa imajo ponavadi privzeto te omejene na 500. V nastavitvih sem to omejitev povečal na 4096 (max vrednost), pa so se sčasom tudi te zafilale. Dodatni problem je tudi firewall, ki mora potem vse te povezave trackati in filtrirati promet, kar je pri takšni napravi problem zaradi počasnega procesorja.

Skratka, jaz sem ravno v postopku izgradnje barebone mašine, ki bo nadomestila linux ruter, linksysa in še desktop mašino.