Potreba, norost, postavljaštvo ali kaj drugega?

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Mislim da spet pretiravaš. Še vseeno se v avtomobilih ubije več ljudi kot na motorjih, pa ljudje še vseeno kupujejo avte. V postelji umre največ ljudi, pa gre velika večina ljudi vsak dan spat v posteljo.
Glede motorizma je to zelo lepa stvar, na žalost pa je obenem tudi precej nevarna. Zaradi motoristov samih še bolj pa zaradi drugih udeležencev v prometu, ki niso navajeni na motoriste. To se še najlepše vidi na začetku sezone, ko moraš biti na motorju bolj previden, ker avtomobilisti niso vajeni motoristov, pa tudi motoristi zaradi dolgega zimskega premora nekoliko "pademo iz forme". Poleti in v zgodnji jeseni je že velikokrat bolje. Naše raziskave kažejo na to, da je večina motoristov tudi povzročiteljev prometne nezgode. Do enakih zaključkov so prišli tudi v zahodnoevropskih državah, pred nekaj leti pa se je skupina prometnih strokovnjakov v Nemčiji odločila za podrobnejšo raziskavo vzrokov prometnih nezgod. Ugotovili so, da je odstotek motoristov, ki so povzročili nezgodo precej manjši kot so to ugotavljali policisti na kraju nezgode. Ne vem, kje sem to zasledil, ampak ko najdem link, ga prilepim na forum. Tako da resnica ni vedno enoznačna, mogoče je glede na slovensko prometno kulturo pri nas ta odstotek še manjši.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Že res da več ljudi umre v avtih, na postelji itd...ampak v avto greš po navadi zato, da se pelješ na šiht, pelješ otroka v vrtec, k zdravniku, v trgovino po kruh itd...na motor pa se vsedeš zato, da se zajebavaš, pa še veliko bolj ranljiv si na motorju...
Imaš na eni strani smrt zaradi gole zajebancije in na drugi strani smrt zaradi pehanja za vsakdanjim kruhom...
Zame to ni primerljivo.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
In zakaj ni primerljivo? Rezultat je enak....meni se zdi še bolj absurdno, da umrem zaradi prevoza na delo kot pa med uživanjem. Pri slednjem umrem srečen, na prevozu na delo pa zagrenjen, poln skrbi....
smirk-1.gif

To je nekako tako kot če bi primerjal smrt zaradi raka ali pa odpoved srca med seksom....
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tle si me pa najdu Elvir....
ne-ne-1.gif

Res je, čist vseglih je, al crkneš v nesreči zato, ker si mladega bolnega elvirčka peljal k zdravniku, al pa zato, ker si šel z motorjem malo glavo prodajat, ker nimaš pač kaj pametnega počet...ma ja, glava, le kaj boš z njo... prodat pa je...
Ejejej, Majster Elvir....ti ga tud počiš
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
No, če umreš med reševanjem drugega življenja ima to vsaj nek smisel....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tud pehanje in vožnja v službo je neke vrste reševanje življenj.
Divjanje z motorjem ne koristi nikomur, je zgolj sila nevarna zajebancija in igranje s svojim življenjem in usodo tistih, ki bi te pogrešali..
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Ti (vi?), zakaj pa ti hodiš v službo? Je dolgočasno pa še glavo reskiraš na poti tja in nazaj.

lp
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
"Modro vprašanje." Čist primerno klasičnemu motoristu.
Vidiš, pameten človek ne zastavlja takšnih neumnih vprašanj, ti pa si ga.
Še kaj vprašaj!
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ti je zmanjkalo argumentov, kajne? A vidiš kako je, če imaš za sogovornika trdobučneža, ki postavlja neumna vprašanja in bedaste primerjave. Očitno je, da ne maraš ne avtomobilistov ne motoristov. Vem da se boš izgovarjal, da jih imaš rad, če vozijo po predpisani hitrosti ali pa malo počasneje, ne glede na okolico okoli sebe. Takih voznikov je verjetno manj kot 1%, pa še ti se spravijo na cesto v nedeljo zjutraj, približno tričetrt ure pred mašo, in se potem pol ure vozijo do en kilometer oddaljene cerkve.
Bi te pa res rad enkrat spoznal, da vidi če si v resnici tak, kot se prikazuješ. Ker vem, da na moto piknik ne upaš priti, se lahko dobiva na "tvojem" terenu. Kaj praviš?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Stardeca nea bomo nikdar videli....bi ga pa tudi jaz rad osebno spoznal. Bi skupaj kako flaško cvička sesuli...
cheer.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Kaj pa je narobe s tem vprašanjem? Samo skušam razmeti zakaj želiš živeti kot mravlja - z enim in edinim namenom, služiti družbi (ki pa je ne vodi samoohranitveni nagon pač pa lakomnost po denarju vodilnih posameznikov).

(joj kok sem jaz pameten!
bonk.gif
)

lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Stardeca nea bomo nikdar videli....bi ga pa tudi jaz rad osebno spoznal. Bi skupaj kako flaško cvička sesuli...
cheer.gif

Mogoče smo ga pa že kod, samo nismo vedeli da je on
tongue-1.gif


lp
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Iz zanesljivih virov sem izvedel, da je stardec Damjan Murko
rolleyes-1.gif

Zato Gretzky pazi če bo prišlo do srečanja, da se ti kaj ne zgodi
srce-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ti je zmanjkalo argumentov, kajne?
Priznam, pri takih "modrih" vprašanjih, ki jih samo motoristi zastopite, me pa zmanjka.
No, pa še ti odgovori na vprašanje, ki je nekako tako pametno in logično kot tisto, ki mi ga je merđo prej zastavu....
Dej ti povej, zakaj sploh ješ in piješ, saj boš itak umrl?
Zakaj si brišeš rit (če si jo) saj jo boš jutri spet posral...Po moto logiki, je nima smisla brisat.
In tako dalje...