Potreba, norost, postavljaštvo ali kaj drugega?

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Odpiram novo temo, ker me zanima vaše mnenje o naslednjih stvareh.
Pojavlja se kup novih motociklov, ki presenečajo z ekstremno močnimi motorji. Če to še nekako lahko razumemo pri športnih motociklih kot so Kawasaki Ninja 10 (200 konjičev), ali pri sport touring Suzuki Hayabusa (cca. 185 KM), mi nikakor ni jasno logika takšnega agregata pri Suzukiju B-Kingu (181 KM). To je naked B-King , pri katerih že nad 160 km/h tako piha, da te mine preizkušati maksimalno hitrost. Poleg tega po testih sodeč to ni motor za v ovinke, ker je preveč mehak.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz osebno sem mnenja, da je to v veliki meri postavljaštvo, predvsem s strani proizvajalca....Saj njegove karakteristike so res osupljive, morda je uporaben za vožnje v dvoje, navora mu nikoli ne zmanjka. Pospeški so dih jemajoči, morda se bo za tak motor odločil nekdo, ki ne mara vozit 200+km/h, nekdo, ki mu prisilna drža SS motorjev ne odgovarja (morda zaradi zdravstvenih težav...), nekdo, ki ne bo polagal ovinkov...rad ima pa brutalne pospeške po ravnicah...
Sicer se pa jaz že dalj časa sprašujem, kdaj bo nekje postavljena meja...že motorja s 100 KM ni lahko izkoristiti (le redki), brutalnežev s 150+KM pa še manj...kaj šele 200 KM zverine...si sploh ne predstavljam.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Ma vi motoristi ste sami norci, kva sploh tok divjate.
Pa po ta zadnjem, pa po ta sprednjem, pa kolk vas je mrtvih pa polomljenih, pa kolk potem državo koštate z zdravstvenim in invalidskim zavarovanjem, pa penzijsko.....

pa še te prdeče auspuhe gor dajete, pa gume kurte,.....
ma ne vem, treba bi vas blo vse zapret, a ne stardec
evil.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Potreba zagotovo ne, norost, postavljaštvo pa še kaj drugega pa ja
smile-1.gif


Sem pa tudi sam ugotovil, da male kubature (600ccm) so res "premalo" za udobno motoriranje. Za konje se sploh ne sekiram, eno litrco bi pa z veseljem imel pa makar ala Bulldog s 65KM.

lp
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Potreba zagotovo ne, norost, postavljaštvo pa še kaj drugega pa ja
smile-1.gif


Sem pa tudi sam ugotovil, da male kubature (600ccm) so res "premalo" za udobno motoriranje. Za konje se sploh ne sekiram, eno litrco bi pa z veseljem imel pa makar ala Bulldog s 65KM.

lp
Jaz bi tud mel eno litrco, pa makar s cvičkom!
evil.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
ma saj je fajni tale moj mopedek, samo v kak klanec ga je treba pa kar ožemat (da se zastopimo, to je režim vožnje, ki se z lahkoto kategorizira za cestno razbojništvo)
redface-1.gif



lp
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Pubci, tema je bolj ali manj zašla....
wink-1.gif


Meni pa ni jasno, kakšen bo nivo ZX-10 R....naj bi imel celo 200 KM....
shocked-1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Vsega po malem;po eni strani proizvajalci med sabo tekmujemo kateri botor bo močnejši, hitrejši,bolj napreden itd.... Po drugi strani se pa tudi samo motoristi radi pohvalimo kakšne zverine vozimo. Sam sicer grem na močnejši motor silom prilike, z vidika moči mi je trenutnih 110 KM čisto dovolj.
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
To ni nič drugega kot potreba:
Samo malo moraš biti nor in imeti jajca potem ni noben konjiček preveč
cheer.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Veliko mladeničev in mladeničev po srcu/obnašanju kupi motor za poziranje.
Torej je treba kupit NAJmočnejšega, NAJhitrejšega, NAJ.....
Temu sledijo proizvajalci, ki želijo stvar prodati, zato mora biti njihov izdelek NAJ...

bonk.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, morda pa je to potreba po zdravljenju lastnih kompleksov....in način za dviganje ega...
17758-icon_confused.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Tudi tu je nekaj resnice...najlepše je poslušat novopečene privatnike / bogataše, ki se pred kafičem hvalijo kolko KM ma njhova zverina;gume ma pa štirioglate
wink-1.gif
 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Se strinjam, da je taka zvrst motorjev samo za šminkirat, zdravljenje kompleksov in se za hvalit - jaz si to lahko privoščim, in potem pride in ti naklada, veš moj pa ma 180KM, to je isto kot pri avtomobilih, veš jaz pa imam Ferarija ma 300KM, takšna vozila izkoristijo taki tipi pa v zadnjem času izbruha emancipacije tudi ženske, mogoče 25%.

A ste mogoče videli kolikšno posodo za gorivo imata B-King, točno toliko da prideš od druge do druge črpalke, seveda če imaš srečo
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz nisem imel samo privatnikov v mislih...tudi druge zakompleksance, ki se radi "dokazujejo" z nespametnimi podvigi...
bonk.gif
Se jih nekaj kar najde....

No, da ne bom preveč etiketrial....seveda pa obstajajo tudi ljudje, ki si tak motor kupijo ker jim je enostavno všeč in v ozadju ni nobene potrebe po dokazovanju, hvaljenju, dviganju ega itd..
Tudi sam bi kupil kako brutalno zverino, so mi enostavno všeč, navdušuje me tehnika....vendar ni $ in potem ne kupim....Poznam par lastnikov brutalnežev in noben se s tem ne hvali ali dviguje ega..enostavno uživajo. Enega prepotentneža, ki ima v lasti "žival" sem oz. smo enkrat srečali po furi. Tip je bil tako naduvan..., da smo se zelo hitro pobrali in šli....baje pa zna navijat samo po ravnicah....saj se spomnite fantje (gretzky, car...) ne, koga imam v mislih...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Jaz nisem imel samo privatnikov v mislih...tudi druge zakompleksance, ki se radi "dokazujejo" z nespametnimi podvigi...
bonk.gif
Se jih nekaj kar najde....

No, da ne bom preveč etiketrial....seveda pa obstajajo tudi ljudje, ki si tak motor kupijo ker jim je enostavno všeč in v ozadju ni nobene potrebe po dokazovanju, hvaljenju, dviganju ega itd..
Tudi sam bi kupil kako brutalno zverino, so mi enostavno všeč, navdušuje me tehnika....vendar ni $ in potem ne kupim....Poznam par lastnikov brutalnežev in noben se s tem ne hvali ali dviguje ega..enostavno uživajo. Enega prepotentneža, ki ima v lasti "žival" sem oz. smo enkrat srečali po furi. Tip je bil tako naduvan..., da smo se zelo hitro pobrali in šli....baje pa zna navijat samo po ravnicah....saj se spomnite fantje (gretzky, car...) ne, koga imam v mislih...
Navijat zna po ravnicah, nabijat pa za šankom!!!
hysterical-1.gif