Potovanje v Italijo

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
782
113
Prosim vas za obnovljene informacije. Sam bom 2 x cepljen, žena enkrat, AstraZeneca. Smer potovanja Sardinija, po 19.6., zase bom na e-upravi natisnil potrdilo o cepljenju, žena gre na hiter test. Otroka stara 6 in 4 leta v spremstvu družine kaj potrebujeta?

Koristimo lanski dopust in vavčar za ladjo. Hvala vam za informacije.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Prosim vas za obnovljene informacije. Sam bom 2 x cepljen, žena enkrat, AstraZeneca. Smer potovanja Sardinija, po 19.6., zase bom na e-upravi natisnil potrdilo o cepljenju, žena gre na hiter test. Otroka stara 6 in 4 leta v spremstvu družine kaj potrebujeta?

Koristimo lanski dopust in vavčar za ladjo. Hvala vam za informacije.
Evo, ta vikend sem se vrnil z izleta v "zeleni del" Italije. Rabiš naslednje dokumente:

1) EU elektronski obrazec za sledenje potnikov (dPLF - izpolniš preko interneta in si ga natisneš, oz. dobiš na mail na telefonu
2) Self-declaration Form for Travel to Italy from Abroad - natisneš z njihove strani in ga lastnoročno izpolniš
3) Negativen Izvid COVID-19 Hitri test - velja samo v pisni obliki (na papirju) in ne kot SMS dobljen na telefon

Drugače pa so maske obvezne vsepovsod (zunaj in noter), restavracije delujejo BP, zvečer po 23 uri pa je policijska ura!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
782
113
Hvala za sporočilo, sem prijavil družino na testiranje, potrdila bom natisnil preko e-uprave zVem.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Tudi jest sem bil cez vikend v Italiji.
Sam sem imel samo elektronski obrazec in Hitri test. Po tem http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940 ; lahko pa da bi moral imeti se kaj, samo nisem imel.

Vsi smo nosili maske (no velika vecina), policistov kar nekaj po mestu. Ne vem pa ce so kej preverjali maske. Ko ješ na cesti, ti ni treba imeti maske, tako da sem pojedel kar nekaj sladoleda :)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.366
113
In komu te papirje, obrazce in mejle kažete? Na meji z Italijo ni ne naših ne italijanskih pajacev. Edini, ki vstrajajo so darsovci z daljnogledom. Mogoče imam pa samo jaz srečo, da kadar se pojavim na meji, da ni nikogar.