Potovalne fotouganke

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne.

Čeprav se že bolj lepo sliši kot pa Španija.
smile-1.gif


Pa dajmo nadaljevati zgodbico -
dečko, ki je naredil tale "kipec", težak dobrih 160 ton, svojega dela ni nikoli videl v živo - še več, nikoli ni niti prestopil meje države, kjer se ta nahaja. Videl je le pomanjšano leseno maketo. Skulpturo je sicer preko razpisa izbrala in naročila mestna uprava, ko je urejala to strogo središče (točka nič) mesta. V razpisu je bil predviden tudi avtorski honorar za umetnika, vendar je ta plačilo zavrnil, češ da je to njegovo darilo mestu. Likovni kritiki so že takrat ocenili, da je tržna vrednost te skulpture tako velika, da je mesto - ki ne sodi med ravno majhne in revne - niti slučajno ne bi moglo plačati.

Ne glede na to, pa - kot se za vsa pomembnejša mesta spodobi
grin1.gif
) - niti ne morejo predstavljati.

Umetnik je umrl dobrih 5 let kasneje v starosti 91 let.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Točno.
aplauz.gif


Ampak, madonca, kako to, da niste pogruntali, da gre za tipičnega Picassa, eno izmed njegovih največjih del, ki se ga - za razliko od ostalih - dotakneš, se nanj usedeš, pokadiš čik.
grin1.gif
In seveda je zato navedeno - in pofotkano - na vseh internetnih straneh, ki obdelujejo Picassa.

Zgodba bi se sicer nadaljevala s tem, da so meščani pri postavitvi protestirali zato, ker bi tam raje videli kip enega izmed velikih igralcev baseball-a, ampak OK, ti časi so minili, kip je danes svetinja (podobno kot Chicago landscape, loop, Hancock, Sears, MI avenue, Watertower in Navy Pier), stvar je rešena in na osebni arhiv dekce bo treba še malo počakati.
grin1.gif


Medak, nadaljuj.
smile-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
London?

@Kozarec: Še nikol nisem bil v Chicagu, to me še čaka
grin1.gif

Pišuka, ampak Picasso mi je bil najprej na misel, pa sem rekel - ma, ne, sej kip je odbit, sam tolk pa spet ne
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
No, če že delamo kolekcijo mimosunkov, pa dajmo še kakšen neumen predlog:
Barcelona.

@dekca - obljubim, da bom drugič nalepila sliko kakšnega od terminalov s Frankfurta, pa bo potem upam lažje.
grin1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.