Posteljnina

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
poglej še na amazonu, malo si vzemi čas in se poglobi, jaz sem dotično zadevo kupil na amazon.co.uk, imaš te robe precej, tudi cenovnega razpona imaš precej, poglej reviewe
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še dobro, da ne morete parcele in bajte v Spodnjih Fokovcih na Amazonu/Aliju/... kupovat. To bi šele bilo smeha.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.452
113
Ne razumem zakaj to nepotrebno klobasanje.
V naslovu teme točno piše na kaj se nanaša in če te ne zanima, temo enostavno preskočiš.
Glupi komentarji so popolnoma nepotrebni.
Torej, vsi ki nimate pojma, oziroma vas to ne zanima, obvoz. Ali pa po domače ''odjjebi''.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ne razumem zakaj to nepotrebno klobasanje.
V naslovu teme točno piše na kaj se nanaša in če te ne zanima, temo enostavno preskočiš.
Glupi komentarji so popolnoma nepotrebni.
Torej, vsi ki nimate pojma, oziroma vas to ne zanima, obvoz. Ali pa po domače ''odjjebi''.
Ne vem zdaj, ali te je zmrazilo ali konkretno segrelo to klobasanje? Če te je segrelo, potem ne rabiš nove posteljnine, občasno samo alter prečekiraj v postelji.
 
  • Haha
Reactions: Gonzo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
krucefiks Fadil, bedarije sprašuješ, saj nisi 15 let star - al si mogoče?
Posteljnino se kupi v Hofer/Lidlu, tako z Öko znakom in 3 leti garancije, tuhno pa glihtak.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.452
113
Vidim da imate težave samo Štajerci.
Jbg fantje, nisem vam jaz kriv.
Odcepite se čim prej in zdravi ostanite. Tale mariborski kompleks vas preveč jjebe.
Če se tebi zdi bedarija, sem ti lepo napisal, da gladko odjjebeš z neumnimi komentarji.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Takšno posteljnino ne moreš prati v vsakem pralnem stroju. Mora imeti satinasti boben. Bekota menda ne boš kupil, ker pravi satinasti boben ima samo Miele.
Torej, računaj na 1500 Eur dodatnih stroškov za nakup Mileta. :evil:
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: ales85 in McGiver

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.452
113
Takšno posteljnino ne moreš prati v vsakem pralnem stroju. Mora imeti satinasti boben. Bekota menda ne boš kupil, ker pravi satinasti boben ima samo Miele.
Torej, računaj na 1500 Eur dodatnih stroškov za nakup Mileta. :evil:

Preberi si še 1x moj zadnji zapis.
Mimogrede, tudi duhovit nisi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Moj glas gre gosjemu puhu. Imela z ženo pred desetletji in čez to ga po mojih izkušnjah ni. Seveda so od vsakogar izkušnje omejene, kar komur ustreza pa je tudi različno. Pozneje sem kupil eno cenejšo varianto, ki pa je imela del perja in ni bila senca od prvotne. Za drugo lokacijo, kjer občasno prespim, sem kupil z umetnimi super duper vlakni. Mislim, da v IKEI. Kar se mene tiče, čisti klump in nateg. Sedaj imam čisto volno, ampak puh, če dobiš pravo reč, je po mojem boljši.
P.S.: Pa ne jemlji nasveta resno, ker sem tudi s Štajerske :)
P.S.(1): Sigurno je posteljnina precej bolj pomembna od denimo avta, ker jo veliko več rabimo. Zato je bolj smiselno iti avto kupit v Hofer, za posteljnino pa bolj premislimo. :evil:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony in McGiver

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Mi pravi deci, ne potrebujemo puha. To je bolj za tiste khm... kako se reče.. metro....
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Mi pravi deci, ne potrebujemo puha. To je bolj za tiste khm... kako se reče.. metro....

Saj v bistvu puha res ne rabiš...
To je bilo včasih, pred desetletji ali več...
A misliš, da kdo danes pleza na MOnt Everest (ali kamorkoli drugam) s puhovko? In spi v spalni vreči s puhom? Da ne naštevam...
Moderni materiali so in lažji, bolj trpežni in bolj uporabni... Ja, pa tudi cenejši...
Pa nisem za "vso plastiko", samo, ko mam na sebi 500g zgornji del in me enako greje kot 2kg puha, potem pa...
Za doma pa - greje te to, kar imaš nad sabo, bolj pa "ono", kar imaš zraven... Če ne, menjaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Gonzo
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, puh sem pa imel ko sem bil še mali. Bilo je vrhunsko, če primerjam spomine za tisto kar je bilo modernejše naprej.

Želim povedat, da sam zagovarjam izključno naravne materiale, ker v umetnih takoj zakuham.
Merino je pa poglavje za sebe. Z ženo so naju nekako nagovorili in sva nabavila, zraven sva dobila še dodatno posteljnino za eno otroško posteljo itd ... takrat še nisva imela mladine. Ko sva tisto po desetih letih odpakirala - je bilo za v smeti ! Smrdelo po sto let starem gnoju itd.

Merino posteljnina (Bavaria woltex) je VROČA. Uporabljava jo samo še za kampiranje na Soči, tam pa zasije v vsem sijaju. Bogvaruj še njihove nasvete, da bi bila tudi rjuha iz tega o_O ! Zgoriš v lastnem telesu.

Najboljša posteljnina je čisti bombaž, če mi bo šef nekoč primaknil malce višjo božičnico, bi pa šel izprobat svilo. Da sam izprobam na lastni koži, če je zares tako legendarna.
Torej v bombažu pa puh. MORDA poleti lanena, toda v glavnem bombaž. :cheer:
 
  • Ljubezen
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če lahko dodam - bombaž v kvaliteti, oz. obdelavi Saten! Je vsaj nečemu podobno, pa ne mečka se, ne zatika pri obračanju ponoči,...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj v bistvu puha res ne rabiš...
To je bilo včasih, pred desetletji ali več...
A misliš, da kdo danes pleza na MOnt Everest (ali kamorkoli drugam) s puhovko? In spi v spalni vreči s puhom? Da ne naštevam...
Moderni materiali so in lažji, bolj trpežni in bolj uporabni... Ja, pa tudi cenejši...
Pa nisem za "vso plastiko", samo, ko mam na sebi 500g zgornji del in me enako greje kot 2kg puha, potem pa...
Za doma pa - greje te to, kar imaš nad sabo, bolj pa "ono", kar imaš zraven... Če ne, menjaj...

Prav zagotovo ne. Samo paroprepustnost opazuj, vse ostalo je postranskega značaja.

Kako je že fizikalni opis volnenega puloverja ... to so luknje skupaj zvezane. Nikakor ne smeš dopustiti, da bi se napojile z vodo, ker potem ne bodo več izolirale ...
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Ne razumem zakaj to nepotrebno klobasanje.
V naslovu teme točno piše na kaj se nanaša in če te ne zanima, temo enostavno preskočiš.
Glupi komentarji so popolnoma nepotrebni.
Torej, vsi ki nimate pojma, oziroma vas to ne zanima, obvoz. Ali pa po domače ''odjjebi''.

A se je alter tako spremenil, da se po alteraško več ne sme komentirat?

Prvo sem mislil, da je hec, da nekdo sprašuje za posteljnino, potem ko sem prebral, da kupuješ dve ločeni oddeji pa sem razumel ozadje...

Kak da nimamo pojma? moj odgovor je: pošlji ženo, da gre kupit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec in McGiver

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
No, puh sem pa imel ko sem bil še mali. Bilo je vrhunsko, če primerjam spomine za tisto kar je bilo modernejše naprej.

Želim povedat, da sam zagovarjam izključno naravne materiale, ker v umetnih takoj zakuham.
Merino je pa poglavje za sebe. Z ženo so naju nekako nagovorili in sva nabavila, zraven sva dobila še dodatno posteljnino za eno otroško posteljo itd ... takrat še nisva imela mladine. Ko sva tisto po desetih letih odpakirala - je bilo za v smeti ! Smrdelo po sto let starem gnoju itd.

Merino posteljnina (Bavaria woltex) je VROČA. Uporabljava jo samo še za kampiranje na Soči, tam pa zasije v vsem sijaju. Bogvaruj še njihove nasvete, da bi bila tudi rjuha iz tega o_O ! Zgoriš v lastnem telesu.

Najboljša posteljnina je čisti bombaž, če mi bo šef nekoč primaknil malce višjo božičnico, bi pa šel izprobat svilo. Da sam izprobam na lastni koži, če je zares tako legendarna.
Torej v bombažu pa puh. MORDA poleti lanena, toda v glavnem bombaž. :cheer:

Glej, privoščim ti 500 na uro (al kak se že reče)... Brez heca, vem, kako je bit neprespan v hotelih po svetu, ko bi najraje zakričal, da se ne grem več, pa je pa služba bila tista... Sem si pa, samo po enem letu "šetanja" po svetu "izprosil", da lahko svoj "pouštr"/vzglavnik vedno nesem kot dodatno ročno prtljago... Ah... Kdor ne ve, kaj to pomeni, ima tako srečo, da...
Seveda smo različni, moja žena me prej ubije, kot da bi šla na moj jogi in ostalo spra - postelja je ista, samo - ona po svoje, jaz po svoje in je mir...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zanimivo je, da danes tudi moja zagovarja trdo posteljo, 30 let je trajalo da je spoznala. Pa da je bombažna rjuha. Poleti in pozimi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.452
113
A se je alter tako spremenil, da se po alteraško več ne sme komentirat?

Prvo sem mislil, da je hec, da nekdo sprašuje za posteljnino, potem ko sem prebral, da kupuješ dve ločeni oddeji pa sem razumel ozadje...

Kak da nimamo pojma? moj odgovor je: pošlji ženo, da gre kupit.

Tebi sem že pred leti napisal da odjjebeš in da se ne trudiš pisati v mojih temah.
Zaenkrat je tale Alter vseeno na malce boljšem nivoju kot Motosvet, kjer si ga s svojim delom TI in še nekaj bedakov, praktično uničili.
Beden in pokvarjen si bil in zato odjjebi v troskoku.