Posteljnina

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Ko se zadeva s tole korono poleže imam namen kupiti novo posteljnino. Imam francoski jogi in kot že do sedaj želim imeti dva ločena ''kovtra'' oziroma prešiti odeji in seveda kakšne lepe prevleke za to.
Pred časom sem imel ''tuhno'', ki je bila res top. Debela, topla in super lahka. Pozimi topla, poleti pa hladna. Včasih je bila ta zadeva iz gosjega puha ali perja, danes umetni materiali. Kaj podobnega bi si omislil tudi sedaj.
Kakšno posteljnino si lastite in kje ste jo kupili? Koliko €?
Kakšna merino volna in ostala draga navlaka me ne zanima. Torej najboljše za najboljšo ceno.

Lp
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Poglej Jysk ampak samo serijo gold. Imaš iz gosjega puha. Pa počakat moraš da je v akciji, pa dobiš za normalno ceno. Drugače pa debela in super lahka mi pri naravnih gosjih ne gre ravno skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je puh je super lahka, če prevladuje perje (tako sedaj delajo) je težka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Poglej Jysk ampak samo serijo gold. Imaš iz gosjega puha. Pa počakat moraš da je v akciji, pa dobiš za normalno ceno. Drugače pa debela in super lahka mi pri naravnih gosjih ne gre ravno skupaj.

Ni pogoj, da je gosja.
Zaradi mene so lahko tudi umetna vlakna. Bilo bi pa cool, da je odeja debela, topla in lahka.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Ja vidim sedaj da ima ta ki je poolnjena s puhom samo 1100g/m2.
Fadil poglej na Jysku imaš tudi z umetni polnili sam čez gosji puh ga ni. Pa če hočeš kvaliteto glej samo serijo gold. Ker se ti ne mudi mal spremljaj cene pa ko bo znižano v akcijo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Ja vidim sedaj da ima ta ki je poolnjena s puhom samo 1100g/m2.
Fadil poglej na Jysku imaš tudi z umetni polnili sam čez gosji puh ga ni. Pa če hočeš kvaliteto glej samo serijo gold. Ker se ti ne mudi mal spremljaj cene pa ko bo znižano v akcijo.

Koliko € je v igri pri tej seriji GOLD?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Moram to videti tudi v živo.
Umetna vlakna so sigurno ceneje in s podobnimi karakteristikami?
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Midva imava neke Ikeine zadeve, pa so top. Nisem prepričan, če je perje ali puh, ampak meni osebno je občutek neprimerno boljši kot pri umetnih materialih. Bodi pozoren le na to, da imajo v različnih državah različne dimenzije vzglavnikov.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Najprej si bom ogledal bližnje trgovine Mömax, JYSK in baje da VITAPUR.
Če ne dobim nič pametnega, se bom, ko bo mogoče zapeljal do Celovca v IKEO.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Odejo imam iz Jyska, dvojno:
Všeč mi je, da lahko, glede na letni čas uporaljam samo tanko, samo debelejšo ali pa dvojno varianto... Jih imajo več takih...

Rjuhe: Jysk Gold... - meni dovolj OK...
Posteljnina: Odeja Šk.Loka - Savana, Allegra - te variante
Nadvzmetnica: Jysk Basic - najtanjšo varianto. Imam trdi jogi in želim spat na trdem. Ostale nadvzmetnice so zame premehke (sem poskusil). Pa vedno je ena na jogiju, ena v omari oprana. Menjam takrat kot posteljnino...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Odejo imam iz Jyska, dvojno:
Všeč mi je, da lahko, glede na letni čas uporaljam samo tanko, samo debelejšo ali pa dvojno varianto... Jih imajo več takih...

Rjuhe: Jysk Gold... - meni dovolj OK...
Posteljnina: Odeja Šk.Loka - Savana, Allegra - te variante
Nadvzmetnica: Jysk Basic - najtanjšo varianto. Imam trdi jogi in želim spat na trdem. Ostale nadvzmetnice so zame premehke (sem poskusil). Pa vedno je ena na jogiju, ena v omari oprana. Menjam takrat kot posteljnino...

Zakaj se uporablja nadvzmetnica?
Sam imam nek jogi od Dormea. Kadar ležim malo dalj časa, recimo za vikend, me dostikrat potem boli križ.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Zakaj se uporablja nadvzmetnica?
Sam imam nek jogi od Dormea. Kadar ležim malo dalj časa, recimo za vikend, me dostikrat potem boli križ.

Jaz uprabljam nadvzmetnico iz najbolj preprostega razloga - da se jogi (tako ali tako najdražja stvar v postelji) ne umaže...
Imaš pa seveda morje nadvzmetnic z ostalim delovanjem - masažne, grelne... Poskusil oboje in obupal...
Letos vem, da mi bo božiček prinesel to:
Imam že njegov vzglavnik z ajdo, meni (ne pomeni, da ostalim) paše in je nekaj noro dobrega (spet, moji občutki). Tako da bo tudi ta nadvložek ajda...
Tip je krasen za pogovor - če ne veš, kako in zakaj, se ga splača poklicat. Ne reklamira, pove, tako kot je...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Moram to videti tudi v živo.
Umetna vlakna so sigurno ceneje in s podobnimi karakteristikami?
Ja iz umetnih vlaken je dosti ceneje. Topla bodo verjetno še bolj, samo to je pa to. Pri umetnih vlaken ni istega uravnavanja temaratue, odvajanja vlage, niso tako puhasta, itd
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Za febec. Najbolše tuhne sem imel v nastavitvah Avstrije. Ko sem gledal cene cca 400€ za enojno - tvoj stil.
Drugače imava vsaj 3 različne zgornje dele. Od ene dekice, do koutra - plastično polnjenjenega.
Ostala posteljnina - brez vzglavnika - je bila 120€ na osebo. :(
Vzglavnik je svoja zgodba. Tudi plastično polnjen. Zelo nizek. Puh leti ven kjerkoli.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Za febec. Najbolše tuhne sem imel v nastavitvah Avstrije. Ko sem gledal cene cca 400€ za enojno - tvoj stil.
Drugače imava vsaj 3 različne zgornje dele. Od ene dekice, do koutra - plastično polnjenjenega.
Ostala posteljnina - brez vzglavnika - je bila 120€ na osebo. :(
Vzglavnik je svoja zgodba. Tudi plastično polnjen. Zelo nizek. Puh leti ven kjerkoli.

o kakih nastavitvah ti to? čist nič te ne razumem?
plastično polnjen, ven leti pa puh?