Posteljnina

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja - lej, saj sem ji 35 let dal časa, da se je naučila (kwhat :D ). Kva misliš da bom celo življenje lačen hodil po svetu?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Tvoja danes zagovarja trdo posteljo zato, ker si se z leti zredil in se ti jogi preveč vgrezne.
Kot kaže ne dosežeš do vertailer-ja ko štemaš od zadaj.
jogi je star 10 let, nek dormeo, tak je pa kot ob nakupu
da si pa buco pa vidim po slikah :) in to te matra, ko druge s tem obkladaš

drži se raje nagih bab na splet, za njih rabiš robčke, ne jogija
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Pbutec in Gonzo
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mmmmmnja ... Fadil ni glih buco. Pa - četudi bi bil, .. - pa ni.

Pa- če bi bil, (torej ni, če je še tak kot pred 3/4 leta), si samo zamisli, kolikšen lemež bi nucal za tiste mrhe ki jih lima sem gor :cheer: .
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Glede na fadilove babe, je on t' direktn.
Glede posteljnine. Tisti, ki nič ne date na to ali ne poznate razlike ste iz hoste, brez babe.
Sem v svojem življenju videl najmanj 10 ljudi, k so na potovanjih bili z domačimi povštri.
No, lahko da so ga pravkar kupili/ukradli tako daleč od doma. V letalu? Na Markovem trgu v Benetkah? Pred ogledom menajave častne straže v Kobenhavnu?
Pa enkrat je bilo tu!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne hodiš z odejico po svetu kot en tak Čarli Brown. Doživiš pa resnično marsikaj.
Zato pa tako pridno hodimo nazaj domov, kajne :cheer: .
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Je pa še nekaj, imam jaz iz Jysk ja, vsak dan uide ene 20 puhkov iz nje, dobro, ker imam robotski sesalnik ta posesa, samo ja čez ene 2 leti bo kovter prazen .... :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
matofill : ali sumiš, kje uhaja? Premalo gosta tkanina ali slabo zašito?
Pri moji nekdanji odeji iz puha ni bil problem uhajanje, temveč so vmesnim prekatom popustili šivi in se je puh selil znotraj odeje in je postala neuporabna. Zdržala pa je gotovo 10 let.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Saj v bistvu puha res ne rabiš...
To je bilo včasih, pred desetletji ali več...
A misliš, da kdo danes pleza na MOnt Everest (ali kamorkoli drugam) s puhovko? In spi v spalni vreči s puhom? Da ne naštevam...
Moderni materiali so in lažji, bolj trpežni in bolj uporabni... Ja, pa tudi cenejši...
Pa nisem za "vso plastiko", samo, ko mam na sebi 500g zgornji del in me enako greje kot 2kg puha, potem pa...
Za doma pa - greje te to, kar imaš nad sabo, bolj pa "ono", kar imaš zraven... Če ne, menjaj...

O, v visokogorju se še kako uporablja puh - puhaste spalne vreče, puhasti kombinezoni za Himalajo itd. Imam "puhovko" iz umetnih materialov in imam tudi nekaj pravih puhovk. Tisto umetno vzamem samo v mokrem vremenu ali pa za plezanje slapov. Za vse ostalo - naravni puh. Enako velja za spalne vreče - se ne spomnim, kdaj sem nazadnje spal v tisti z umetnim polnilom. Ni primerjave, na žalost ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in McGiver

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
O, v visokogorju se še kako uporablja puh - puhaste spalne vreče, puhasti kombinezoni za Himalajo itd. Imam "puhovko" iz umetnih materialov in imam tudi nekaj pravih puhovk. Tisto umetno vzamem samo v mokrem vremenu ali pa za plezanje slapov. Za vse ostalo - naravni puh. Enako velja za spalne vreče - se ne spomnim, kdaj sem nazadnje spal v tisti z umetnim polnilom. Ni primerjave, na žalost ;)

Glej, glavno je, da ti paše, kar uporabljaš in da moker ne prezebaš...
Jaz sem pa, zaradi mokrega vremena, kot si sam napisal, za umetne materiale (Skandinavija z Islandijo, vsako poletje razen 2020)...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.768
2.647
113
Ja sam v domači spalnici nisi ravno izpostavljen elementom, tako da Everest in spanico je brez veze primerjat.
Sigurno so za civilno uporabo najboljši naravni materiali (bombaž, lan, volna, itd), pri exstremnih pogojih in športu pa umetni materiali, ki ne vlečejo vode nase oz. se hitro sušijo.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ja sam v domači spalnici nisi ravno izpostavljen elementom, tako da Everest in spanico je brez veze primerjat.
Sigurno so za civilno uporabo najboljši naravni materiali (bombaž, lan, volna, itd), pri exstremnih pogojih in športu pa umetni materiali, ki ne vlečejo vode nase oz. se hitro sušijo.

Jaz sem samo napisal svoje mnenje in to, kar sam uporabljam in zakaj to uporabljam...
Saj priznam - lahko se motim in delam vse narobe, samo meni pač tako paše... Ko sem imel odejo iz naravnih materialov, sem jo moral, ker se ponoči kar fino potim, vsako jutro dat sušit... Pri tej zdaj ni problema, je zjutraj suha, ker odvaja vlago ven...
Vsakemu pač svoje, enemu paše eno, drugemu drugo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zebdi

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
matofill : ali sumiš, kje uhaja? Premalo gosta tkanina ali slabo zašito?
Pri moji nekdanji odeji iz puha ni bil problem uhajanje, temveč so vmesnim prekatom popustili šivi in se je puh selil znotraj odeje in je postala neuporabna. Zdržala pa je gotovo 10 let.

Premalo gosta tkanina, samo žal povsod uhaja ..... sam navadno kdaj kak povšter odprem, pa kaj kam dodam........

Za mene ni spanja brez dobre puhaste višje blazine ( vzglavnika), odeja je pa tudi super......, pa ja menjati je treba vzglavnike vsaj enkrat na leto.