Pošta ga serje

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Dolgo ne bodo tu, kajti tudi oni bodo ugotovili, da gredo lahko še 100 km severno za veliko boljše plače/pogoje.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Meni je zadnjic fotr poslal svoj 16gb USB ključek, da mu posnamem filme. Seveda v navadni, tamiceni beli kuverti. Nic priporočeno. Uganite kaj sem dobil
smile-1.gif
. Prazno kuverto, ki pa je bila pri robu kot z alfa nozem kak cm porezana. Smejal sem se pošti, fotru pa se bolj...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kolegici je zadnjič najemnik poslal ključ od stanovanja. dal v eno kuverto, prepognil in nato vse skup dal v drugo kuverto. Poslal navadno, nič priporočeno. Dobila prazno kuverto, ki pa je bila strgana (tudi notranja kuverta) na sredini ravno toliko, da je kjuč šel ven.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Enako jaz, zadnje čase vedno več problemov:

02.09.2017 51810302 Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
06.09.2017 CNBJSA Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
25.09.2017 SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto

In tako je že več kot mesec. Pošta pravi, da mora pošiljatelj (kitajec) vložit neko poizvednico, da meni ne morejo dati več informacij. Pošiljka je poslana s trackingom, tako da bom vsaj denar dobil nazaj.

Ampak glavno, da so poslovalnice postale celoletni kramarski sejem in brez osebne tam ne moreš več prdnit.
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
Imam tudi jaz zanimiv primer, na trackingu od pošte pravijo da je ta že vročena.
In seveda v drugem kraju pred 3-mi dnevi, kaj mi še sploh preostane
13.gif
shrani.si
[/URL][/img]
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Krasno. Še en primer, kako roparska balkanska čefurska kultura uniči nekoč zapanja vredno storitev.
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Meni niso pustili listka pred mesecem in po tracking številki je zaradi neprevzema šla zadeva nazaj pošiljatelju, če jo ni kdo v Ljubljani "čapnil" in sploh ni bila odposlana nazaj.. Ni velika vrednost, 10€ ampak vseeno.. Nekaj se jim dogaja zgleda zadnje čase..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Ste posledično že poslali kakšen sočen mail na glavni urad pošte, monejžerjem v branje ali boste samo jokali na forumu ?
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
da še jaz povem par variant kao kraje pošte:


večkrat sem poslal (Lj) v navadni beli kuverti daljinček od garažnih vrat firmi v Celje. Kar nekajkrat so me klicali, da je kuverta prazna in zraven strgana. Po večkratnem ugotavljanju smo ugotovili, da se daljinec zgubi, ko gre navadna kuverta skozi valje, ki sortirajo pošto. Enostavno kuverto toliko stisne da iztrga vsebino. Ko sem pošiljal v oblazinjeni kuverti ni bilo več problema.


Aliexpress

Naročim led lučke iz aliexpressa za par evrov. Čakam 1 mesec nič, drug mesec nič, nakar ugotovim preko trackinga , da je bilo dostavljeno in prevzeto v našem kraju že 20 dni nazaj. Grem s trackingom na pošto in ugotovim, da je ta paket prevzel negdo na drugem koncu našega kraja. Teža paketa se ni ujemala. Ugotovili smo, da ti kitajec poturi napačen tracking, od robe, ki jo je poslal 14 dni pred tvojo v isti kraj. Ker je pod ta tracking roba prevzeta, aliexpress ne jebe5posto. Ker je bila vrednost 6$ sem vse skupaj pustil.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
ksz

Tudi pri nas je Pošta Slovenije postala katastrofa. Niti enega prporočenega pisma ni možno poslati, brez da bi se kuverta izgubila. Pri čemer sploh hladnokrvno ne prevzemajo nobene odgovornosti ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Na priporočeno pozabi. Priporočenih pošiljk enostavno NE dostavljajo več. So balkanski poštarji ugotovili, da je najbolj enostavno, če grejo na kafe, naprintajo listke za obvestila in jih vržejo v smeti.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
V 99,9% primerih jih, listke namreč, prejemnik vrže v smeti skupaj z reklamami.

“Kriv” je pa potem poštar.
rolleyes-1.gif
Je pa res, da je dejanski krivec res pošta s super nagruntanim sistemom “ novih malih listkov”.

Moram pa priznati, da tudi jaz dobim pike, ko je naš poštar na dopustu ali bolniški. Še žena pravi, da je “ta drug” za en k.urc.
Zaradi družinskega miru se nisem spuščal v podrobnosti v čem je “standardni” boljši ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
V 99,9% primerih jih, listke namreč, prejemnik vrže v smeti skupaj z reklamami.

Aha pa gluh sem tudi. Ali pa na ves glas navijam Damjana Murkota medtem ko mojster zvoni.

Da se razumeva: spremljam tracking in ko vidim, da je bila poskušana vročitev, zelo zelo skrbno pregledam reklame. Ja, prav si uganil. Ni listkov. Nikdar. In zvoni tudi ne. Nikdar.

Listke za navadne pošiljke, ki samo ne grejo v nabiralnik, pa vedno dobimo. Kar je povsem logično: pri pošiljkah s trackingom se lažje zlažejo. Paradoks, ampak je res.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Če ti re ne zvoni, pojdi na pošto in zlahka bodo ugotovili, če je to res. Odkar uporabljajo telefone za printanje obvestil lahko preverijo tudi kje je bilo obvestilo naprintano. Če je bilo pred hišo ga sigurno ni vrgel stran, če pa je bilo na pošti ali v kafani je pa druga zgodba...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik john pravi:
....Ugotovili smo, da ti kitajec poturi napačen tracking, od robe, ki jo je poslal 14 dni pred tvojo v isti kraj. Ker je pod ta tracking roba prevzeta, aliexpress ne jebe5posto.....
Torej se iz trackinga tudi vidi, da je bila pošiljka poslana predensi jo ti naročil in plačal ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Če ti re ne zvoni, pojdi na pošto in zlahka bodo ugotovili, če je to res. Odkar uporabljajo telefone za printanje obvestil lahko preverijo tudi kje je bilo obvestilo naprintano. Če je bilo pred hišo ga sigurno ni vrgel stran, če pa je bilo na pošti ali v kafani je pa druga zgodba...
Pa rabis zato xyz nalogov, dovoljenj in mnenj ali bodo res kaj takega naredili na osnovi ustne prijave. Sprasujem zaradi primera na prejsnji strani, ko je hotel videti na posnetku kamere kdo je v poslovalnici prevzel njegovo pismo.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
V 99,9% primerih jih, listke namreč, prejemnik vrže v smeti skupaj z reklamami.

Aha pa gluh sem tudi. Ali pa na ves glas navijam Damjana Murkota medtem ko mojster zvoni.

Da se razumeva: spremljam tracking in ko vidim, da je bila poskušana vročitev, zelo zelo skrbno pregledam reklame. Ja, prav si uganil. Ni listkov. Nikdar. In zvoni tudi ne. Nikdar.

Listke za navadne pošiljke, ki samo ne grejo v nabiralnik, pa vedno dobimo. Kar je povsem logično: pri pošiljkah s trackingom se lažje zlažejo. Paradoks, ampak je res.

In kaj si, razen objave na forumu, storil glede tega?

Da ne bo pomote - ne pravim, da ima pošta vedno prav in da dejansko nisi oškodovan, ampak forum ni pravo mesto reševanja tega problema. Upam, da si sprožil ustrezen postopek na pošti.
Mimogrede - kje pa potem končajo pošiljke katerih dostava je bila neuspešna in jih prejemnik ni dvignil? A se status spremeni v “delivered” kar sam od sebe?