Pošta ga serje

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Da ne odpiram nove teme.
Sem naročil paket iz kitajske in se zdaj zaključuje obdobje 2 mesecev in sem gledal kje je obstal paket. Na moje začudenje je paket obstal že novembra v sloveniji. Ko vpišem kodo, mi izpiše tole:
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte.

Mogoče ve kdo kaj to točno pomeni?

Hva za odgovore
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Da ne odpiram nove teme.
Sem naročil paket iz kitajske in se zdaj zaključuje obdobje 2 mesecev in sem gledal kje je obstal paket. Na moje začudenje je paket obstal že novembra v sloveniji. Ko vpišem kodo, mi izpiše tole:
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte.

Mogoče ve kdo kaj to točno pomeni?

Hva za odgovore

Da je šel kao iz kitajske
wink-1.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.133
113
Podobno pri meni s to razliko, da sem danes dobil paket naročen v začetku novembra.



 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
V zadnjih dveh mesecih pri nas opažamo, da če pošljemo kuverto, ki vsebuje karkoli drugega kot navaden a4 list in da ni poslana priporočeno, je velika verjetnost, da bo zadeva enostavno izginila. Ne gre za nič vrednega.

Kakšne so vaše izkušnje? Sprašujem zato, da vidim če gre za vseslovenski pojav, ali imamo samo na našem koncu nekoga, ki se mu j***.


Pred novim letom sem poslal 13 paketov...povprečna vrednost paketa okoli 25 eur. Do naslovnikov je prišlo 6 (ŠEST!!!!) paketov...
Paketi so bili poslani z navadno pošto.

A je potrebno dati na policijo prijavo o kraji? Apollo? kaj se da naredit, ker to postaja nevzdržno! Na pošti kradejo kot srake!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kako boš pa dokazal karkoli? Kako veš, da niso prejemniki vzeli paketov in jih zanikali, ker ni bilo sledenja?
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kako boš pa dokazal karkoli? Kako veš, da niso prejemniki vzeli paketov in jih zanikali, ker ni bilo sledenja?

ker so bili naslovniki moji kolegi - paketi pa so bila darila. dokazovat pa ne moreš navadnih paketov, to pa vem...
sam očitno jim ni problem 'zgubiti' tudi priporočenih
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vem da ni, ampak kaj pa lahko narediš?

Drugič pot pod noge in obiščeš prijatle, ter jim razdeliš darila - če so pravi prijatli bo pot domov pač bolj majava - a nič ne gledaš reklam kako se stare sošolce skup zbobna?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Počakaj da poteče rok za vrnitev pa bodo prišli paketi nazaj (ker so tvoji kolegi spregledali listek z obvestilom) .. jasno boš še 1x plačal poštnino!
grims-1.gif


Če bodo pa res izgubljeni pa to ni smešno oz. ima nekdo na tvoji pošti kjer si oddal pakete zelo lepjive prste, ker dvomim da kar sistemsko kradejo na pošti po vseh enotah!
tongue-1.gif
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Počakaj da poteče rok za vrnitev pa bodo prišli paketi nazaj (ker so tvoji kolegi spregledali listek z obvestilom) .. jasno boš še 1x plačal poštnino!
grims-1.gif


Če bodo pa res izgubljeni pa to ni smešno oz. ima nekdo na tvoji pošti kjer si oddal pakete zelo lepjive prste, ker dvomim da kar sistemsko kradejo na pošti po vseh enotah!
tongue-1.gif

nima kaj biti obvestila ker gre za navadno pošto. torej poštar enostavno da v kaselc. upošteval bi to možnost če bi bil še primer večstanovanjskih zgradb, ampak v mojem primeru tega ni

naslovi pa so pravilni 100%.

ps:
dvomim da gre tu za 'mojo' pošto, ker drugače noben paket ne bi prišel. očitno so lepljivi prsti na poštah kjer so se paketi 'izgubili'
 
Nazadnje urejeno:

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Vem da ni, ampak kaj pa lahko narediš?

nič ne moreš. objavil sem pa zato ker je odpiralec teme vprašal če se to še komu dogaja. Ja, se dogaja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če navadni paket ne gre v hišni nabiralnik ga odnese na pošto in pusti obvestilo - tudi ta možnost je.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj pa če najprej povprašaš na naslovni pošti, če se jim kaj takega kje valja?
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Kaj pa če najprej povprašaš na naslovni pošti, če se jim kaj takega kje valja?

to sem že zdavnaj naredil, saj poštna pošiljka po navedbi pošte lahko traja max 3 delovne dni...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislil sem njihovo pošto, tam kjer so "doma". Mogoče se jim tam po skladišču kje valja.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Mislil sem njihovo pošto, tam kjer so "doma". Mogoče se jim tam po skladišču kje valja.

ja, saj pravim - sem jih klical (na njihove pošte). uzela magla
crazy1.gif