Posodobitev Androida

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Pol leta imam Samsung Galaxy S 2, sedaj pa sem še punci kupil rabljenega Samsung Galaxy S.
Na svojem imam Android 2.3.3,
na Galaxy S od punce je Android 2.3.4. Oba sta seveda še v garanciji.

Rad bi posodobil Androida pa tega še nisem delal.
Najprej sem naivno pričakoval, da se Android posodobi sam, pa se očitno ne.
A je posodobitev Androida vzrok, da ti potem pade garancija?


Ko sem iskal rabljen Galaxy S, sem naletel celo na enega, ki je imel gori že Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).
A je to res možno in ali je priporočljivo?

Na katero verzijo bi naj posodobil svoja dva Samsunga?
A po posodobitvi Androida izgubim vse podatke (kontakti, vnosi v kolendar, opomniki, zapiski, ..) ? Če da, s čim jih prej backupiram?
Kaj pa se zgodi z nameščenimi programi? Na svojem imam veliko programov, tudi plačljivih, lepo nameščenih po namizjih? A bom to vse izgubil po posodobitvi?

Prosim vas za nasvet in usmeritev na neko stran, kjer je posodabljanje Androida lepo razložena, skupaj s priporočili/opozorili.

Hvala v naprej.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Samsung telefone se uradno posodablja preko programa Kies, ki ga dobiš na Samsungovi spletni strani, ali pa na servisu, V teh primerih se ne rabiš bati za garancijo.

Pri Galaxy S-u ni tudi nobenega problema nadgrajevati Androida, ponavadi se ga nadgradi kar preko orodja za flashanje telefon, ki se imenuje Odin.

Galaxy S2 se prav tako lahko posodablja kor Galaxy S 1, (preko odina), vendar ima S2 vgrajen števec, ki šteje kolikokrat je bil na telefon naložen neuraden ROM in na podlagi vrednosti tega števca (eden izmed indikatorjev) se potem določa če se telefon popravlja pod garancijo ali ne. Da se naše skrbi olajšajo obstaja USB Jig (USB konektorček), ki se ga vklopi v telefon in pobriše ta števec na vrednost 0 in s števcem ter posledično tudi z garancijo ni težav.

Kar se tiče ICS 4.0 na Galaxy S1 je tako, da to ni urandna nadgradnja ampak ena izmed neuradnih verzij ROM-a, ki je bila prevedena, da deluje na tem aparatu. Galaxy S1 ne bo dobil uradne nadgradnje na ICS, med tem ko Galaxy S2 dobi update v roku 2 mesecev (Aprila).

Priporočljivo je da si programe, kontakte, slike itd. shraniš nekam na varno. Pri nekaterih ROM-ih se stvari pobrišejo, pri nakterih se delno itd...

Backup programov lahko narediš recimo z Titanium Backup (potrebuješ rootan telefon). Ta program shrani programe in njihovo vsebino. Za nerootan aparat imaš recimo AppMonster, ki shrani samo aplikacijo, brez njene vsebine se mi zdi. Recimo če si pri eni igrci pršu do 40 levela in narediš backup s Titaniumom potem boš po restoru spet v 40 levelu, pri AppMonster pa boš moral iti od začetka.

Navodila, ROM-e in vse informacije, ki jih boš kdajkoli potreboval dobiš na naslednjih straneh:

Galaxy S I9000: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=656

Galaxy S 2 I9100: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1055

Galaxy S 2 in Odin: http://slo-android.si/prispevki/nasveti/item/939-nadgradnja-za-samsung-galaxy-s-ii.html

Nekaj o USB Jig-u in uporabi le tega: http://slo-android.si/prispevki/nasveti/item/920-kako-odbrikati-briknjen-galaxy-s.html

Galaxy S 1, kako usposobiti download mode (če ga še ni): http://slo-android.si/prispevki/nasveti/item/690-samsung-i9000-galaxy-s-3-button-combo-fix.html

Veselo branje želim
wink-1.gif
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Če imaš S2 na brezžičnem omrežju pojdi v nastavitve -> vizitka telefona -> programska posodobitev. Če imaš telefon še res na 2.3.3. ti bo skoraj zagotovo ponudilo novo verzijo (odvisno od operaterja, mobitel je imel posodobitve na 2.3.4., 2.3.6. par dni nazaj pa smo dobili še eno posodobitev).
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Moongoose :
Sem te poslušal in šel pod "Preveri ali je na voljo posodobitev" pa se pojavi "Prijava za račun Samsung"
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Naredi prijavo in ti bo ponudilo uradni update. Od tu naprej samo sledi navodilom (navodil ni prav dosti, načeloma naredi telefon sam vse).
Nebi ti smelo nič pobrisat s telefona, ampak jaz bi si za vsak slučaj raje naredil backup nekam na pc.
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Danes mi je nadgradilo S2 na 2.3.6.

Uporabi Samsung Kies, ki ti nadgradnjo sam opravi. Imej napolnjeno baterijo in še vsaj 3GB prostega diska. Noben stik, sporočilo, slika se ti v omenjeni nadgradnji ne izgubi! Še vedno je pa boljše, da imaš backup že narejen (za vsak slučaj).
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Namestil sem si Kies in nadgradil SGS2 na 2.3.5.
Zakaj mi ni nadgradilo na 2.3.6 ?

Sem potem šel še preko telefona (nastavitve -> vizitka telefona -> programska posodobitev)
in mi tudi pravi, da nima posodobitve.

Rocky25, kako si nadgrajeval ti, da si uspel na 2.3.6 ?

Če se lotim nadgradnje Samsung galaxy S, na katero verzijo bo nadgradilo, predvidoma?
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Kje na internetu se da videti, katere nove funkcionalnosti ali odprave katerih napak, prinese vsaka verzija Androida ?
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:

Če se lotim nadgradnje Samsung galaxy S, na katero verzijo bo nadgradilo, predvidoma?

Pri moji Galaxy S (Mobitelov telefon) mi je do zdaj preko Kiesa nadgradilo samo na 2.3.3
frown-1.gif
Nadgradnje pa še kar noče in noče biti... Bo treba preko Odina nekaj gor naložit, če ne bo šlo drugače.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
sem sedaj vklopil Kies 2.0 in priključil Galaxy S pa je napisal, da Kies 2.0 ne podpira tega telefona

a bi moral namestiti kaki starejši Kies (1.0 ?), a bi lahko posodobil Androida na Galaxy S? Trenutno je na njemu 2.3.4
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Ob zagonu računalnika mi je Kies sam javil, da je posodobitev za moj SGS2. Verzija Kiesa je 2.1.1.11124_17.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Kot je razvidno zgoraj sem včeraj na Samsung Galaxy S 2 nadgradil (preko Kies 2.0) Android iz 2.3.3 na 2.3.5
Različica jedra: 2.6.35.7-I9100BUKJ3-CL647431root@DELL155 #2

Od takrat dalje (v bistvu od danes, včeraj sem bil doma in na Wifi) pa mi ne deluje podatkovni prenos preko operaterja.

Če pritisnem in držim gumb za vklop se pojavi meni :
- Tihi način
- Podatkovna povezava...

In če tukaj vključimn podatkovno povezavo mi ta vseeno ne deluje.

Oz. grem v Nastavitve - Brezžična komunikacija in omrežje - Mobilna omrežja
in dam kljukico pri prvi izbiri "Uporabi paketni prenos" tudi ni podatkovnega prenosa.
(v statusni vrstici zgoraj se ne pojavi 3G oz. E oz...)


Sem na Mobitelu, imam zakupljenega 100MB na mesec.

Pod omrežni način imam izbrano: GSM/WCDMA (Samodejni način)


Kaj naj naredim ker na poti nujno potrebujem podatkovni prenos (čekiranje mailov, nujne informacije, ..)
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
ja, APN točko Mobitel GPRS sem moral vnesti, sedaj deluje

Planet in Mobitel MMS pa sta bili

označeno pa imam Mobitel GPRS (kaj to pomeni in zakaj sta drugi dve?)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Planet je vrjetno enako kot si sedaj ti naredil - gprs. Zakaj ni delalo... kdo bi vedu:)
mms je pa za mms-e.
obstajajo neki apn switchi, ki naj bi omogočal samo mms prenos podatkov. Ne moreš surfat, lahko pa pošiljaš/sprejemaš mms-e. Sam izogibaj se teh app, ker niso pol čika vredni. Na začetku še nekak delujejo, potem pa se čudežno vse zj...be in deluje bolj na srečo. Pust tko kot imaš.
Za internet vklapljat si pa nalož spodnji widget. Tko imaš en klik stran on/off internet.
https://market.android.com/det...S5lbmFibGVyIl0.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Pozdravljeni!
ali mogoče kdo ve ali se ROOT-an telefon lahko nadgrajuje? Sam imam namreč SE.
Hvala za odgovor.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Ali je potrebno shraniti kakšne podatke ob resetu telefona (Galaxy)? Kaj je z nastavitvami po resetu?
 

pretnarm

Pripravnik
22. jul 2011
52
0
6
Citat:
Uporabnik Leon2007 pravi:
Pozdravljeni!
ali mogoče kdo ve ali se ROOT-an telefon lahko nadgrajuje? Sam imam namreč SE.
Hvala za odgovor.
Če imaš samo root-an telefon potem je OK. Problemi z nadgradnjo (ne zazna nadgradnje) se pojavljajo pri SE če si odklenil bootloader.
Še vedno ti pa ostane xda forum, kjer lahko dobiš najnovejši firmware in si ga namestiš
grin1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Ali je potrebno shraniti kakšne podatke ob resetu telefona (Galaxy)? Kaj je z nastavitvami po resetu?

Pri resetu izgubiš vse nastavitve. Podatkov, ki so na SD kartici ne izgubiš. Odidejo pa vse aplikacije, kontakti, SMS-i, nastavitve accountov, zgodovina itd. Zato je te stvari pametno backapirati.