Poškodba na parkingu

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Na parkingu je odbijač pokasiral odrgnino na zadaj levo. Očitno je nekdo najbrž z belim avtom malo preblizu pripeljal. Videti ni nič premaknjeno, je samo podrajasano, na nekem mahjnem koščku do plastike, tko da poliranje ne skrije pođkodbe.

Kaj sedaj?
Parking zavarovanje obstaja!
Peljat avto na parking in klicat policijo?
Iti direkt do cenilca?
To narediti sedaj ali kdaj kasneje? Moram to narediti do naslednjega zavarovanja (januar) ali bo zastopnik zamižal na eno oko ko bo spet zavaroval kasko in kombinacije?
Če naredim sedaj cenitev, koliko časa imam časa za popravilo?

hvala
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Tast ima zavarovanje pri Triglavu pa ni nič klical policije in je čez dva meseca peljal k cenilcu in ni bilo nobenega problema.
Meni ob podaljšanju zavarovanja nikoli ne gledajo avtomobila tako, da lahko škodo prijaviš kadar hočeš.
Ko sem letos uveljavljal poškodbe od toče sem omenil, da se baje čaka pol leta je cenilec rekel, da se nič ne mudi, ko bo pa bo.
No, take so moje izkušnje.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Odvisno od zavarovlanice.

Ce je Triglav,samo gor zapelji pa bo,sploh ce ni večje škode, cas za popravilo je 3 leta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
triglav, škod je res bolj majhna.
če ne bodo "ujeli" barve bo vsak morebitni kupec kasneje lahko rekel da je bil avto "totalka" pa čeprav se barva niti do plastike niodrgnila pošteno....
Sicer pa že imam sliko poškodbe ki bo ostala v "dokumetaciji" avta
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Odvisno od zavarovlanice.

Ce je Triglav,samo gor zapelji pa bo,sploh ce ni večje škode

Kako pa je s to zadevo, če ti nekdo popraska avto s ključem (vandalizem)? Je treba policijo klicat al lahko pri Triglavu prav tako direkt na Verovškovo zapeljem in uredim papirje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
pa vandalizem (ključ) mislim da ne gre iz parking police ampak iz kaska. (Pač je nekdo namenoma naredil in ni bila nesreča). Naj me cifra ali kdo drug popravi...
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Imaš prav, to ne more iti iz parkirišča. To je vandalizem in nič drugega.
Parkirišče je po definiciji: voznik neznanega motornega vozila udari v avto in pobegne iz kraja nesreče, in pa padec ledenih tvorb iz strehe(ledene sveče)