Pošiljanje kazni po doolgem času - napaka?

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
se mu ga da na avto, naročje al si pa spreten pa mu papir zložiš in daš v vozniško dovoljenje
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A ni bilo kako leto nazaj, da list prilepljen na avto ne šteje kot vročen?
(pri redarjih, se mi zdi, za napačno parkirana vozila)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Pri redarjih tisto ni plačilni nalog ampak obvestilo o prekršku. Če na podlagi tega obvestila ne plačaš kazni ti po pošti pošljejo plačilni nalog ki se vroča po ZUP.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Pri redarjih tisto ni plačilni nalog ampak obvestilo o prekršku. Če na podlagi tega obvestila ne plačaš kazni ti po pošti pošljejo plačilni nalog ki se vroča po ZUP.
Z obvestilom ne moreš plačat kazni, tudi na občinski blagajni ne. Moraš počakat na plačilni nalog s položnico, potem šele vzamejo denar.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Ni res, obvestilo o prekrsku ima svojo serijsko in cen placas poloznico s to serijsko se placilni nalog sploh ne izda.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ni res, obvestilo o prekrsku ima svojo serijsko in cen placas poloznico s to serijsko se placilni nalog sploh ne izda.
Zraven obvestila o prekršku ni položnice.
Meni na občinski blagajni z obvestilom o prekršku niso hoteli denarja vzet. Sem jim hotel prihranit nekaj dela. Ampak so raje dali poizvednico na podjetje kdo je vozil (bil sem s službenim avtom), potem je podjetje iskalo in našlo mene... čakali na odgovor, potem so meni poslali plačilni nalog s položnico, no potem so pa vzeli denar.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
zanimivo, jst sm dobil na avto nek tak pildek, ki na prvi pogled zgleda kot račun, ki ga dobiš v trgovini. Na temu pildku so bli napisani sklic, TRR in globa in sem brez problema to na pošti plačal...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ni res, obvestilo o prekrsku ima svojo serijsko in cen placas poloznico s to serijsko se placilni nalog sploh ne izda.
Zraven obvestila o prekršku ni položnice.
Meni na občinski blagajni z obvestilom o prekršku niso hoteli denarja vzet. Sem jim hotel prihranit nekaj dela. Ampak so raje dali poizvednico na podjetje kdo je vozil (bil sem s službenim avtom), potem je podjetje iskalo in našlo mene... čakali na odgovor, potem so meni poslali plačilni nalog s položnico, no potem so pa vzeli denar.
V Ljubljani je se par let nazaj bila, pri policiji pa je se vedno zraven.