Pošiljanje kazni po doolgem času - napaka?

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Zakon ne določa v kakšnem roku je potrebno plačilni nalog poslati, določa pa zakon zastaralni rok in če organ ne uvede postopka pred zastaralnim rokom (2 leti), potem prekršek zastara in te organ ne more več za ta prekršek kaznovati.

To kar dela MOL je tipični primer Balkan scene...... opa se opravičujem, po novem je obratno, ker sodeč po info., ki prihajajo iz Srbije, so Srbi bolj evropski in napredni od nas.

To je pa tako ker ste izvolili balkanca (oziroma bolje rečeno čapca) za župana.

Je lepo v Stožicah a ne? Plačujemo pa vsi...
10.gif
Zdej pa še vprašanje zate, za petico.
Pod katero vlado je bil sprejet zakon, ki predvideva tako dolge zastaralne roke? Bo šlo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce roomsterja pripeljejo v moj okolis ga bomo najebal vsi. Vkljucno s trolo, policaji.....
Kaksni motoristi tudi 5x prekoracijo hitrost.

Geografsko dolžino in širino prosim.
evil.gif

Je treba napolnit mestni proračun, da bo za stadion.
nahrung002.gif
kdor redno bere alter ve kje sem doma. Nekateri so bili tudi pri meni. Zoki me pa lahko v sluzbo vzame in obljubim da bom bral alter. Ce pa mu bom sporocal lokacije za polnjenje proracuna je pa odvisno od moje place.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Vprašanje......po kolikem času pošljejo slike ,ko te slika fiksni radar oziroma tisti ki je v fokusu nastavljen?
 

pimp

Pripravnik
30. jun 2011
761
0
16
48
Obišči stran
kaj pa recimo:
Mene so pred letom in pol ali celo že dve leti DARSovi K.urci na meji ustavili in nisem imel vinjete.
Poslikal me je, vendar naloga nisem hotel podpisati. Mu zaprl vrata in ga steral v PM. Policaj na meji se je samo smejal.
Do danes še nisem dobil nič!
Do kdaj mi pa lahko še pošljejo kazen?!?!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
zastaralni rok za uvedbo postopka o prekrsku je dve leti. Ce pa ti je placilca ze napisal in ga nisi zelel podpisati pa ga je moral le se odtrgati in ti ga dati. Ce si ti pred tem speljal ga je lahko gladko dal v smeti. Po 8 dneh je zadeva postala pravnomocna in ne se cudit ce ti nekoc DURS polno kazen z racuna dol zarubi.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
....Ce pa ti je placilca ze napisal in ga nisi zelel podpisati pa ga je moral le se odtrgati in ti ga dati. Ce si ti pred tem speljal ga je lahko gladko dal v smeti. Po 8 dneh je zadeva postala pravnomocna in ne se cudit ce ti nekoc DURS polno kazen z racuna dol zarubi.
Tole pa ne bo držalo. Če ga ni podpisal, pomeni da mu ni bil vročen. Če pa ni bil vročen, pa ni mogel postati pravnomočen.
Morali bi ga poslat po pošti domov priporočeno itd....
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik pimp pravi:
do danes nisem dobil še nič!
Nisem ga podpisal, me je pa slikal.
Na katerem mejnem prehodu te je pa ustavil? Na Hrušici vinjete namreč niso obvezne, čeprav tam darsovci radi kontrolirajo in povsem zavestno goljufivo kasirajo.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Zakon ne določa v kakšnem roku je potrebno plačilni nalog poslati, določa pa zakon zastaralni rok in če organ ne uvede postopka pred zastaralnim rokom (2 leti), potem prekršek zastara in te organ ne more več za ta prekršek kaznovati.

To kar dela MOL je tipični primer Balkan scene...... opa se opravičujem, po novem je obratno, ker sodeč po info., ki prihajajo iz Srbije, so Srbi bolj evropski in napredni od nas.

To je pa tako ker ste izvolili balkanca (oziroma bolje rečeno čapca) za župana.

Je lepo v Stožicah a ne? Plačujemo pa vsi...
10.gif

Vozi po pravilih pa ti nebo treba plačevat.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Tole pa ne bo držalo. Če ga ni podpisal, pomeni da mu ni bil vročen. Če pa ni bil vročen, pa ni mogel postati pravnomočen.
Morali bi ga poslat po pošti domov priporočeno itd....

[/QUOTE]

lol
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
....Ce pa ti je placilca ze napisal in ga nisi zelel podpisati pa ga je moral le se odtrgati in ti ga dati. Ce si ti pred tem speljal ga je lahko gladko dal v smeti. Po 8 dneh je zadeva postala pravnomocna in ne se cudit ce ti nekoc DURS polno kazen z racuna dol zarubi.
Tole pa ne bo držalo. Če ga ni podpisal, pomeni da mu ni bil vročen. Če pa ni bil vročen, pa ni mogel postati pravnomočen.
Morali bi ga poslat po pošti domov priporočeno itd....

Si se spet odlocil malo po svoje ttolmaciti zakone? Lol.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Si se spet odlocil malo po svoje ttolmaciti zakone? Lol.
Če bi bilo tako kot ti praviš, potem bi te kak goljufiv policaj lahko brez vzroka ustavil, si zapolnil ali prepisal podatke, zaželel srečno vožnjo in spustil naprej. Nato pa bi brez vednosti voznika napisal zapisnik, si izmislil poljuben prekršek in položnico vrgel proč. Nič krivemu vozniku pa bi čez leto ali dve rubili od plače, brez da bi imel možnost kakršne koli pritožbe.

Ampak ne gre tako. Država mora imet dokaz, da ti je nalog vročen in od takrat ti tečejo roki. Če nočeš podpisat, ti pa pošljejo po pošti,
Enkrat že pred časom se nisem strinjal s prekrškom in nisem hotel podpisat. Pa mi je policaj obrazložil, da podpis ne pomeni priznanje krivde ampak le, podpis, da ti je nalog vročen, da če ne podpišem bom pa dobil po pošti itd. potem sem podpisal da sem prejel, Ne mislim zdej iskat kaj točno piše, saj ti lahko iz prve roke poveš, kaj pomeni podpis na tistem listku in zakaj policaji sploh dajejo list v podpis..