Pošiljanje blaga preko zbirnika

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdrav,

mene pa zanima, ali mora biti blago, ki se ga recimo pošilja preko zbirnikov (v tujino) obvezno na "originalnih" euro paletah, ali je lahko tudi na ne-popolnoma- euro paleti (šibkejša izvedba, vendar nosilnost zadošča teži izdelkov)?
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Pozanimaj se pri svojem špediterju kako poln je tovornjak. Vse kar je izven standardov se dodatno zaračunava, paleta je pa neuporabna za nadaljno uporabo, ker praktično nima vrednosti.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Odvisno kaj je tujina. Če pošiljaš po evropi ni pomembno kakšna je paleta. Če pa recimo pošiljaš v hrvaško ( sprejemajo evropske standarde / normative na brzino. Nekam se jim mudi
evil.gif
) se lahko zgodi, da se ti bo roba vrnila nazaj. Pri vstopu blaga v EU z letošnjem letom velja, da morajo palete bit termično obdelane in morajo imet oznako na kateri piše državo izdelave palete in še neke oznake katere sem že pozabil kaj pomenijo.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Se pravi, če potuje blago znotraj EU, ni potrebno, da so palete termično obdelane in z oznako države, kjer so izdelane?

Gre za pošiljanje na Nizozemsko.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Naj bi bile vse palete, ki so izdelane ali uvožene v EU pravilne. Tudi če niso, palete pregleduje fitosanitarna inšpekcija in carina, katerih pa na poti do nizozemske ni.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Je pa alternativa PVC palete, ki zdržijo tudi do eno tono. Sem pa pozabil, koliko stane, ker to perforiranje al kako se že ta postopek imenuje, zna biti drag in zamuden.
Po EU ni treba tega. Nam vsaj.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
lol.....če gleda carina palete sem jaz avtobus....še blago se jim ne da pregledovat, na pa da bodo gledali kaka je paleta...še večji problem je ta ker sploh ne vejo kake vrste palet obstajajo....
carinsko skladišče press.