Nakup preko internetne trgovine in vrnitev blaga

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Pozdravljeni!

Torej zanima me kako je kaj v praksi z nakupi preko spletnih trgovin in vračilom blaga.
Če vzamem za primer mimovrste, kjer imajo napisano pod pogoji, da lahko blago vrneš v 30 dneh od nakupa. v 15 dneh pa jih moraš obvestiti da odstopaš od pogodbe.

Zdaj pa k praksi:
Kupim npr. bliskavico ali fotoaparat ali lcd monitor ga uporabljam npr. nekaj dni, nakar ugotovim, da stvar pač ni to kar sem hotel in bom raje uporabljal naprej staro opremo in hočem vrnit blago. Na mimovrste pošlem mail v 15 dneh, da odstopam od pogodbe. Nato pa imam čas, da še opremo vrnem v dodatnih 15 dneh.
Seveda opremo lepo zapakiram v originalno embalažo, dodam zraven vse papirje..torej vrnem natanko vse tisto kar je spadalo zraven in na koncu izpolnim obrazec za vračilo blaga (baje je priložen ob nakupu) in odnesem na pošto, ter pošlem nazaj spletni trgovini.

No sedaj me zanima ali si pravilno razlag to politiko vračanja blaga?

Najbolj me zanimajo konkretni primeri, če jih je kdo imel.

Lep pozdrav,
VitoC
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če hočeš primer: Sam sem kupil ene Sony-jeve zvočnike, tistega modela niso imeli več v prodaji, me kličejo če mi pošljejo novejšo serijo, ki je enaka. Zvočniki pridejo, so bili res naslednjik tiste moje naročene serije, ampak podatki so se malo razlikovali. Sem kr ročno nesel paket nazaj na njihov sedež, ker so 2 ulici stran in dobil dnar na račun čez kaki teden dni.

Sem pa zraven napisal ''pismo'' zakaj vračam in vse moje podatke.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
samo pod temi pogoji ti niso dolžni vrniti blaga:
1. pri pogodbah, katerih predmet je blago ali storitve, katerih vrednost je odvisna od nihanj na finančnih trgih, na katere podjetje nima nobenega vpliva in ki lahko nastopijo v roku odstopa od pogodbe, kot npr. pri pogodbah o storitvah v zvezi z devizami, instrumenti denarnega trga, prenosljivimi vrednostnimi papirji, deleži v kolektivnih naložbenih podjemih, finančnimi terminskimi pogodbami, vključno z enakovrednimi instrumenti z gotovinskim plačilom, terminskimi pogodbami o obrestni meri, obrestnimi in valutnimi zamenjavami ter zamenjavami na podlagi delnic ali delniškega indeksa, ter opcijami za nakup ali prodajo kateregakoli navedenega instrumenta, vključno z enakovrednimi instrumenti z gotovinskim plačilom;
2. pri pogodbah, katerih predmet je blago, ki je bilo izdelano po natančnih navodilih potrošnika, ki je bilo prilagojeno njegovim osebnim potrebam, ki zaradi svoje narave ni primerno za vračilo, ki je hitro pokvarljivo ali kateremu je že potekel rok uporabe;
3. pri pogodbah o dobavi avdio ali video posnetkov ali računalniških programov, če je potrošnik odprl varnostni pečat;
4. pri pogodbah o dobavi časopisov, revij in periodičnih publikacij;
5. pri pogodbah za igre na srečo in storitvah loterije;
6. pri zavarovalnih pogodbah za potovanje in prtljago ali podobnih kratkoročnih zavarovalnih pogodbah z veljavnostjo, krajšo od enega meseca.

Zdej pod 3...mene zanima če velja tisti varnostni pečat , ki je tudi na embalaži...pri nekaterih stvareh je
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Mene pa zanima, kako je potem s tako vrnjeno robo. Gre nazaj v prodajo ? Potem jaz kot kupec lahko teoreticno dobim izdelek, ki je imelo do sedaj ze nekaj (nezadovoljnih) uporabnikov ?
Ce je temu tako, potem "nategnejo" naslednjega kupca, ki mu robo prodajo kot novo, nerabljeno.

Imajo pa doloceni artikli cez embalazo original tovarnisko nalepko za enkratno uporabo, ki jo moras pretrgat, da izdelek odpres...
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
valda da gre nazaj v prodajo..saj vrnjena roba mora biti dejansko kot nova, brez znakov uporabe, drugače je noben trgovec ne bo vzel nazaj, razen če je že rabljeno prodal
tongue-1.gif
, je pa tak da se vse proda, ker ene boli kita, če je že blo odprto, kakšna nalepka strgana, enim je glavno da dela
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kako pa je s tisti vrečkami znoter škatle? A morajo vit res prvotno vrnjene, ker ene so tako zalepljene da se strgajo v vsakemu primeru.
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
pa za vse lahko komplicirajo, sem imel primer da sem moral 2 tedna maile pisati in klicariti, preden so mi denar za avtoradijo vrnili, ker kao takšnega ne morejo nazaj vzeti,dalje prodati..vrečke so bile zlepljene pa sem jih valda trgal, vrnil pa sem vse ostalo lepo zapakirano, edino te vrečke so bile strgane
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
spletni nakup ja, pa ni šanse da zapakiraš v isto stanje nazaj, nikjer pa ne piše da mora biti neodprta roba,
ni bilo malo denarja(pa verjetno mastna marža) in so pač probali vse finte

bi res moral one vrečke za meso vzeti pa varilec in jim zapakirati
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.314
113
To je riziko spletne trgovine in dolžnost spletne trgovine. Če se jim splača prodajat po najnižjih cena morajo tudi ta strošek vkalkulirati. kupec ima pravico izdelek v zakonsko določenem roku ( 15 dni ) in dobiti vrnjeno kupnino.

Če embalaža ni popolna ( vrečke ipd. ) je to riziko prodajalca. Važno je da ti vrneš izdelek kompleten in nepoškodovan.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Tako je, tole z vrečkami nimajo prodajalci kaj komplicirat. Ne vem pa, če to velja tudi za zunanjo embalažo.
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
Motite se. Po črki zakona tudi vrečke spadajo v "nepoškodovan" izdelek.
Zaradi tega dobite večino zadev zapakiranih v folijo.
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
No zanima me še kaj ste napisali ponavadi za vzrok vrnitve?

Piše, da roba ne sme imeti vidnih znakov uporabe.
Ampak če napišem, da sem z mojo dosedanjo robo bolj zadovoljen in da s to novo nisem, lahko sklepajo, da sem robo uporabljal.
??

lp
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.564
113
Torej kako je z vrečkami ali pa recimo kakšnimi gumica in podobnimi malenkostmi?

Kaj pa recimo tiste pomnilniške kartice, ki so zapakirane v plastiki ki jo moraš prerezati, drugače ne gre narazen? Potem takega izdelka ne moreš vrniti? Oz je bolj na strani prodajalca, če ti vzame ali ne?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ponavadi pri karticah ne moreš falil saj vsaka naprava piše do koliko podpira in kakšen tip kartice je. Tako da moraš bit že balo anti tehnolog da fališ tako zadevo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.564
113
Falit itak ne more nihče, ki ve kaj kupuje. Zalomi se pri ljudeh, ki ne vedo kaj kupujejo in potem, ko zadevo dobijo opazijo, da to ni to.

Itak so vsi podatki na voljo na internetu...če govorimo o tehnični robi.

Drugo so kakšne cote, ko je logično, da je zadevo skoraj nemogoče oceniti pred dejansko "uporabo" le-te.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.314
113
Zakonsko nič ne piše da mora biti izdelek originalno zapakiran, in te prodajalec za to nemore haklat.
Če je artikel tako zapakiran da ne moreš do njega je to pač problem prodajalca in v primeru spominske
kartice mu pač vrneš poškodovano embalažo.

Pa se potem prodajalec lahko slika če se hoče... to je riziko spletne trgovine in tega se oni zavedajo.
Tudi vse klavzule ki jih napišejo so nične če zadeva pride toliko daleč da gre na tržno inšpekcijo oz. sodišče.
Bo pa vsak prodajalec gotovo probal narediti vse da bo izdelek ostal pri kupcu.

Sami so si krivi da delajo z tolk majhnimi maržami da ne morejo "požreti" takih težav.