Nakup preko internetne trgovine in vrnitev blaga

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.565
113
Kaj pa recimo, če zgubim kakšna navodila, ali pa kakšen CD, ki je zraven artikla, ni pa artikle sam?

Torej kakšne gonilnike, navodila za uporabo?
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
vse moraš priložit zraven v originalni embalaži..
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.565
113
Ja kaj zaj porkamadona. Eni pravite da tiste vrečke niso problem eni pa da mora bit original embalaža...in vrečke so orginal embalaža.

Lahko potem kdo prilima kakšen link kjer je to napisano, da razjasnimo zadeve, ali so zadeve spet tako nejasno napisane, da je odvisno od tega kako si kdo predstavlja?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.314
113
To je pa čar večine naših zakonov, vsak si jih interpretira po svoje, zato je pa toliko stavri na sodiščih...

Če si pa kaj izgubil je pa to že tvoj problem.

Čar spletne prodaje je, da nemoreš sam fizično sprobati, pregledati oceniti... izdelka, to možnost imaš v običajni trgovini
zat tam ni možnosti vračila. Če pa naročiš nekaj iz spletne trgovine pa seveda moraš odpreti in sprobati, in če je bilo vrečko potrebno odpreti jo pač moraš. Gledati moraš da vrneš VSE in da se na IZDELKU ne vidi da je rabljen, embalaža je pa pač embalaža...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.565
113
Da je izdelek rabljen je mišljeno samo fizično ali tudi "uporabniško" ? Recimo, če kupiš mp3 radio in na njega naložiš muziko. Valda je zadeva že rabljena
wink-1.gif


Čeprav smo spet tukaj pri pojmih, kaj je rabljeno, etc...

Torej, da se potrošnik zavaruje 100% je lahko edino v primeru, da vrne stvar točno tako kot je prejel, da je niti ne odpre, etc? Vse ostalo pa lahko pride do kakšnega "bockanja" z prodajalcem in po možnosti še jebarije pri inšepktorjih, sodiščih...čeprav spet vprašanje koliko se splača trgovcu jebat s tem..no..če gre za par 1000€ vredno stvar potem pomoje
že.

[censored] pa taki zakoni
smile-1.gif
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
zadnji...

Posteno bi bilo tako, da bi potem prodajali 2 vrsti "novih" izdelkov:
1. nov, original zapakiran
2. nov, z odprto embalazo

Dodatno bi lahko bilo, da bi v primeru druge tocke imel npr. nekaj popusta. V primeru da bi kupil proizvod iz tocke 1 in bi ga brez vzroka vrnil (neposkodovanega, vendar odpakiranega), bi ti vrnili recimo 95% zneska...

Zakaj tako ? Ker ce sem npr. pikolovec (npr. nakup rocne ure) ali pa robo rabim za darilo, jo hocem imet se nedotaknjeno. V tem primeru sem jo seveda pripravljen tudi placat.

LP
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vsaj 3x sem že vrnil, pa še nikol blo problemov glede embalaže.
nazaj sem zapakiral kolikor se je le dalo enako kot je bilo original. če je bla vrečka strgana je nisem dal zraven.

nekdo je napisal zakaj sploh vračat, če so na netu vsi podatki.
ni res, vrnil sem teniske ker so mi ble premale, št. je bla prava, dejansko pa si mi ble premale. mp3 ključek še pred leti ni res prenašal fajlov z usb 2.0 hitrostjo, tut ni nikjer pisal dejanski prenos, sam oglaševal so. šktalca ki je sliko iz pc-ja prenašala na tv je tut mela čudno sliko, na netu ni blo nikjer napisano, da ima čudno sliko. samo vse super the best....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.565
113
Rekel sem podatki od tehnične robe, oblačila in obutev valda da je ful odvisna od kroja.

Podatki so na netu vsi, če se jih le poišče, to kar oglašujejo trgovine pa se itak ve da je samo promocija.

dreja, v tujini imajo podobno "finto" kot si ti opisala, le da tam prodajajo artikle brez embalaže, brez navodil, odprte škatle, etc... tu je še vedno balkan glede tega, oz se rajši proda roba kot nova, pa je problem rešen.

Se pa strinjam, tukaj bi moral bit vmes zakon. Če zakon dovoljuje da se vrne rabljena roba (ja...piše, da rabljena ne sme biti, ampak itak se takoj vidi če je nekaj rabljeno), bi moral biti tudi zakon, ki bi veleval trgovcem, da o tem obvestijo potrošnika.

Ampak to je spet eden tistih "švicarskih" zakonov, lukn polno...