Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.367
113
Uf ja, DUTB kot dober in skrben lastnik,...kaj pa sneguljčica? Ravno obratno je, zdaj ko so se vanj naselili nebodijihtreba se bo problem rešil. Dokler ni bilo hašišarjev ni nikor brigalo, da DUTB s to bajto (in hej koliko še ostalimi) maha (z našim) qrcem po koprivah.

Kaj mi je kot občanu ljubše? Da dutb kot skrben lastnik skupnega premoženja čimprej ugasne.
No vidis...ocitno res med sneguljcicami zivis. PRemozenje ki ga upravlja DUTB ni tvoje. Niti moje. Niti skupno. V resnici ga je se zelo malo ostalo in iz tega kar so dobili v upravljanje so potegnili bistveno vec kot bi banke same. Marsikdo pa siri dezinformacije (kot naprimer ti o temle skupnem premozenju) tui zato, ker doloceni vplivni krogi se danes ne morejo prebolet da jim DUTB kakega zemljisca ni zelel prodat po nizji ceni. In to posamezniki tako z leve kot z desne.

Tko da...na bolho napisi naslov in si povabi ta folk k sebi. Ne pa v pravljicnem svetu zivet kjer dobri skvoterji popravljajo in vzdrzujejo objekte.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Lahko pa da je to bagro nekdo namerno poslal na to lokacijo ter tako spodbudil nekoga v pospešitev nekaterih postopkov, ki so do danes bili odloženi nekje v predalu. Predvaem zaradi parcialnih interesov oz neinteresov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Tko da...na bolho napisi naslov in si povabi ta folk k sebi. Ne pa v pravljicnem svetu zivet kjer dobri skvoterji popravljajo in vzdrzujejo objekte.
Moj naslov je zaseden, enkrat lahko ugibaš kdo ga zaseda in do nadaljnega nič ne kaže da bi bilo lahko drugače. Če pa bi ti rad obiske pa si jih kar povabi.

S pravljico z DUTB si sam začel, zato ti ni treba mene zdaj za jajca vlečt s sneguljčico. Mi je predobro jasno kako je DUTB nastal in od kod mu premoženje, kako ga upravlja in s čim.
 
  • Haha
Reactions: cappy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
976
113
Obišči stran
Bil sem sosed enega takega skvota na Prulah, ko so se skvoterji naselili v bajto, ki je propadala že vsaj 15 let. Najprej so počistili okolico in zanemarjen vrt. Potem so iz bajte in gospodarskega poslopja zraven odstranili vso kramo in pregnali podgane. V hiši so popravili razbita okna in jo pričeli ogrevati. Tudi agregat so privlekli, da so imeli elektriko. Ko so to uredili, so pričeli vabiti sosede na razna predavanja in izobraževanja v obliki krožkov.
Seveda se je čez nekaj mesecev pojavil lastnik, ki je s pomočjo policije izgnal stanovalce. Bajta je pa naprej propadala še kakih 10 let. :mad:

Ja in? So imeli vso pravico bajto legalno kupit in jo uporabljat.

Lahko vsak dan pade dol en cegu, lahko se sesuva, lahko se karkoli, lastnik ima vso pravico da s svojo lastnino počne ali ne počne kar želi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.367
113
Moj naslov je zaseden, enkrat lahko ugibaš kdo ga zaseda in do nadaljnega nič ne kaže da bi bilo lahko drugače. Če pa bi ti rad obiske pa si jih kar povabi.

S pravljico z DUTB si sam začel, zato ti ni treba mene zdaj za jajca vlečt s sneguljčico. Mi je predobro jasno kako je DUTB nastal in od kod mu premoženje, kako ga upravlja in s čim.
Iz tvojih postov ni videt da bi ti bilo jasno karkoli v zvezi dutb se manj pa s pojmom zasebna lastnina. Pa to ne mislim zaljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.367
113
Ja in? So imeli vso pravico bajto legalno kupit in jo uporabljat.

Lahko vsak dan pade dol en cegu, lahko se sesuva, lahko se karkoli, lastnik ima vso pravico da s svojo lastnino počne ali ne počne kar želi.
Ma ne, sej ti lahko inspekcija odredi obvezna vzdrzevalna dela itd… ampak za te zadeve so pravila. Ne pa da si prvi mimoidoci vzame pravico in se vseli v tak objekt. Naslednjic si bo pa zeno od soseda zazelel…. Pac je rekla da ze 5 let ni seksala in bo on resil, nima veze njeno mnenje
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Iz tvojih postov ni videt da bi ti bilo jasno karkoli v zvezi dutb se manj pa s pojmom zasebna lastnina. Pa to ne mislim zaljivo.
Lahko poljubno ugibaš, ker se ti sanja ne kako so se delale salte, ko se je dobesedno iz riti vleklo modele za vrednotenje nepremičnin, danih v zavarovanje ko so bile še na bankah, preden jih je prevzel dutb. Ja, sodeloval sem pri tem in vem precej natančno kakšne nepremičnine so po devetih letih ostale na dutb in zakaj.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ko bodo dokončno pogruntali, kaj z bajto in zemljiščem, jih bodo že spravili ven po hitrem postopku. Do takrat jih naj pa pustijo pri miru. Bajto vsaj vzdržujejo, da se ne zruši sama od sebe.

Bi pa rad videl tale hitri postopek.

Glej datume

"Prvi" poskus izselitve.

Dejansko pa so jih izpraznili 2021... pa tule napiši koliko let si naštel
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Hotel si napisati Bratuškov, ne?
Kot pri teš6 so se tudi pri dutb vsi dobro napasli. Seveda pa šivilja, čufer, jazbec, šircelj so bilo prvi v vrsti ko je bilo treba tujemu kapitalu v rit zlezt.

Če se samo spomnim koliko smo plačali tujim svetovalnim firmam, da so nam nepremičnine ocenjevali po driveby metodi. Ali pa se raje ne bom, ker sem pravkar kozlal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Gavran

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bi pa rad videl tale hitri postopek.

Glej datume

"Prvi" poskus izselitve.

Dejansko pa so jih izpraznili 2021... pa tule napiši koliko let si naštel
Rog je bil pač neka posebnost, ki nima povezave z drugimi skvoti. Če tako gledaš, je tudi cela Metelkova skvot, pa jih ne bo noben izselil. Kot sem že napisal, so moje skvotarske sosede izselili v enem dnevu.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.562
5.533
113
Skvoterji iz avtonomne cone Plac bodo ukrepali, če bo DUTB motil njihovo posest. Od vladajoče koalicije zahtevajo zaščito.


Predstavniki avtonomne cone Plac so pred približno dvema mesecema na Linhartovi v Ljubljani zavzeli zapuščen objekt, ga očistili in uredili za uporabo. Objekt je v lasti slabe banke, ki jih je pisno obvestila, da bodo vstopili v prostor, zahtevajo pa 6000 evrov mesečne uporabnine za objekt. Predstavniki Placa se s tem ne strinjajo, izrazili so nezadovoljstvo nad ukrepanjem oblasti, od vladajoče koalicije pa zahtevajo zaščito.

Kot so pojasnili predstavniki uporabnikov, so od DUTB prejeli 'grozilno' pismo, v katerem pričakujejo, da bodo posamezniki in posameznice začeli plačevati več kot 6000 evrov mesečne uporabnine za objekt, ki je bil vrsto let zapuščen. Tega so v dobrih dveh mesecih očistili in uredili za uporabo, zdaj pa jim "grozijo z uporabo vseh dopustnih pravnih sredstev". Predstavniki DUTB bodo v četrtek vstopili v prostor, ne da bi se dogovorili z uporabniki, kar bodo razumeli kot motenje posesti in bodo temu primerno ukrepali, so v imenu skupnosti, ki je tam nastala, povedali trije delegati.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Skrunili so objekt v lasti slabe banke. Ta mora upravičiti svoj naziv, zato bo zahtevala vrnitev v prvotno stanje.

Pri ponovni notranji ozelenitvi in zasaditvi kopriv, japonskega dresnika in ambrozije bo sodelovala slaba semenarna.