Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zato ker nekdo (pa magari ti) meni, da je DUTB nekaj slabega, to se ne pomeni da lahko vsak brezdelnez skace po tuji lastnini, si jo prisvaja in si lasti pravico da bi upravljal z njo.
Ko bodo dokončno pogruntali, kaj z bajto in zemljiščem, jih bodo že spravili ven po hitrem postopku. Do takrat jih naj pa pustijo pri miru. Bajto vsaj vzdržujejo, da se ne zruši sama od sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
Zakaj bi jih že morali pustiti pri miru? Če je ruševina zasebna last, je zasebna last in nobenega nič ne briga.

Ali se bomo po novem šli, da bom gledal sosedovega camperja. Pa ga sosed premalo uporablja ali sploh nič, zato imam po novem pravico, da ga pač vzamem, kot se meni zljubi? Saj ga ne rabi in je parkiran. WTF? Je tebi sploh jasna privatna lastnina? Družbene ni več.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zakaj bi jih že morali pustiti pri miru? Če je ruševina zasebna last, je zasebna last in nobenega nič ne briga.

Ali se bomo po novem šli, da bom gledal sosedovega camperja. Pa ga sosed premalo uporablja ali sploh nič, zato imam po novem pravico, da ga pač vzamem, kot se meni zljubi? Saj ga ne rabi in je parkiran. WTF? Je tebi sploh jasna privatna lastnina? Družbene ni več.
V lasti DUTB je bolj malo zasebne lastnine. :gorjaca: Razen, če tudi ti misliš, da je DUTB privaten Janšev biznis.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.632
14.334
113
V dveh dneh pa res lahko obnovijo streho, kajne?
Ne vem kakšno je stanje in tudi ne kakšna vzdževalna dela izvajajo, če jih sploh (v Rogu jih recimo bolj kot ne niso), ti si pa tisti, ki zdaj nekaj pišeš o vzdrževalnih delih ter to predstavljaš kot nekaj zaradi česar bi jih lahko pustili pri miru. Kakšna vzdrževalna dela torej izvajajo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
Zakaj bi jih že morali pustiti pri miru? Če je ruševina zasebna last, je zasebna last in nobenega nič ne briga.

Ali se bomo po novem šli, da bom gledal sosedovega camperja. Pa ga sosed premalo uporablja ali sploh nič, zato imam po novem pravico, da ga pač vzamem, kot se meni zljubi? Saj ga ne rabi in je parkiran. WTF? Je tebi sploh jasna privatna lastnina? Družbene ni več.
Izvoli, če ti je toliko do sosedovega kamperja. Treba je delat na medsosedskih odnosih.

Matey: Vzdrževanje pri takšni bajti pomeni da se drevo, ki raste iz wc-ja ne razraste v kopalnico in da je trava v kuhinji pokošena.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
V lasti DUTB je bolj malo zasebne lastnine. :gorjaca: Razen, če tudi ti misliš, da je DUTB privaten Janšev biznis.
Najprej pospravi :gorjaca:, ker tole ne paše pod normalno komunikacijo.

Če je zadeva vpisana pod DUTB, je last DUTB in ni družbena lastnina, da si z njo lahko vsak postreže. Ker po tvoji logiki lahko poiščemo neprodana stanovanja v lasti DUTB in se pač noter naselimo. Saj je vendar naše, mar ne?

P.s. Si ti kaj s cigani v žlahti? Ker ideje in prijeme imaš podobne. Lastnino bi socializiral pa drugače misleče z buzdovani pretepal.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.992
5.211
113
Kaj pa vojska. Nekam malo uporabljajo tanke, kateri niso zasebna last. Ali to pomeni, da lahko gremo en krog opeljati z njimi? :nigladek:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
Še enkrat, kaj vam brani, da si ne postrežete s praktično vsemi pravicami in privilegiji skvoterjev, ciganov,....(vstavi po lastni izbiri in potrebi)?

Tank pravite da bi? Go big or go home. Ne bi mogoče rajši toyoto, tam je vsaj minimalna možnost, da je vozna in natankana, za pregnito kripo iz kopriv zapeljat rabiš pa koliko? 50k?

Skratka, izvolite, probajte in poročajte.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
Kdo je zahteval etiko, moralo, zakonodajo v tej bajti od dutb, ko še ni bilo hašišarjev v njej?
Pa kaj tebe pere clovek?

TA objekt DUTB nekomu oddaja. In za to dobiva denar. Ki ga nekdo plačuje. V teku so postopki spremembe prostorskih aktov, da se bo tamlahko nekaj zgradilo. Morda stanovanja, ki jih v LJ primanjkuje. In potem pride par de.bilov, ki mislijo da lahko uporabijo vse kar je trenutno prazno in se naselijo v tak objekt. Ce se zarad takih bebotov projekt zamakne za nekaj let lahko investitor propade. In na koncu je namesto 100 stanovanj tam podrtija kjer zastonj prebiva nedelovna bagra. Ne vem a ti je kot obcanu to ljubse?

Pa zadevo pojacajva, sam si rekel "go big or go home". V slovenije tega se ni ampak zakaj se ne bi zgledovali po tujini? V barceloni, ce gres na daljsi dopust, prosis prijatelje, da hodijo redno v tvoje stanovanje. Zato da preverjajo ce se je kdo na silo vselil. Ce ga odkrijes v prvih nekaj dneh, ga policija vrze ven. Ce je notri teden ali vec pa lahko trdi, da ima posestno pravico in edina pot je sodisce. Ne, ne govorim o praznih stanovanjih v lasti slabih bank. O privat stanovanjih. In gre za specialno vrsto kriminala, najvec je romunov, ki ti potem lepo povedo - daj 30k eur in se izseli ta druzina ven. Lahko pa jih tozis - srecno. Pac "go big" po tvoje. Sam ko se enkrat take rabote priblizajo npr tvoji lastnini pa verjetno ne bos vec tako suvereno opletal in predlagal naj se ostali to pocnemo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
Ti pa kako je fajn in lahko kar k sosedom prit in se tam naselit. Kot sem rekel, če je tako fajn, izvolite, postrezite si s poljubno luknjo po vaši izbiri in poročajte.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne vem kakšno je stanje in tudi ne kakšna vzdževalna dela izvajajo, če jih sploh (v Rogu jih recimo bolj kot ne niso), ti si pa tisti, ki zdaj nekaj pišeš o vzdrževalnih delih ter to predstavljaš kot nekaj zaradi česar bi jih lahko pustili pri miru. Kakšna vzdrževalna dela torej izvajajo?
Bil sem sosed enega takega skvota na Prulah, ko so se skvoterji naselili v bajto, ki je propadala že vsaj 15 let. Najprej so počistili okolico in zanemarjen vrt. Potem so iz bajte in gospodarskega poslopja zraven odstranili vso kramo in pregnali podgane. V hiši so popravili razbita okna in jo pričeli ogrevati. Tudi agregat so privlekli, da so imeli elektriko. Ko so to uredili, so pričeli vabiti sosede na razna predavanja in izobraževanja v obliki krožkov.
Seveda se je čez nekaj mesecev pojavil lastnik, ki je s pomočjo policije izgnal stanovalce. Bajta je pa naprej propadala še kakih 10 let. :mad:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa kaj tebe pere clovek?

TA objekt DUTB nekomu oddaja. In za to dobiva denar. Ki ga nekdo plačuje. V teku so postopki spremembe prostorskih aktov, da se bo tamlahko nekaj zgradilo. Morda stanovanja, ki jih v LJ primanjkuje. In potem pride par de.bilov, ki mislijo da lahko uporabijo vse kar je trenutno prazno in se naselijo v tak objekt. Ce se zarad takih bebotov projekt zamakne za nekaj let lahko investitor propade. In na koncu je namesto 100 stanovanj tam podrtija kjer zastonj prebiva nedelovna bagra. Ne vem a ti je kot obcanu to ljubse?
Kot vem, DUTB tega objekta ne oddaja. In kot sem že napisal, ko bodo spremenili prostorske akte in se zmenili, kaj bo tam stalo, jih bodo pa hitro izselili. Za to ne potrebujejo nobenih sodišč. Sam sem bil priča temu, kot sem napisal v prejšnjem postu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
TA objekt DUTB nekomu oddaja. In za to dobiva denar. Ki ga nekdo plačuje. V teku so postopki spremembe prostorskih aktov, da se bo tamlahko nekaj zgradilo. Morda stanovanja, ki jih v LJ primanjkuje. In potem pride par de.bilov, ki mislijo da lahko uporabijo vse kar je trenutno prazno in se naselijo v tak objekt. Ce se zarad takih bebotov projekt zamakne za nekaj let lahko investitor propade. In na koncu je namesto 100 stanovanj tam podrtija kjer zastonj prebiva nedelovna bagra. Ne vem a ti je kot obcanu to ljubse?

Uf ja, DUTB kot dober in skrben lastnik,...kaj pa sneguljčica? Ravno obratno je, zdaj ko so se vanj naselili nebodijihtreba se bo problem rešil. Dokler ni bilo hašišarjev ni nikor brigalo, da DUTB s to bajto (in hej koliko še ostalimi) maha (z našim) qrcem po koprivah.

Kaj mi je kot občanu ljubše? Da dutb kot skrben lastnik skupnega premoženja čimprej ugasne.